Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Blonďatou moderátorku hnali ze dvou TV. Už už se zdálo, že je s ní ámen, ale... Je nezničitelná jak šváb. VIP skandály a aférky

09.08.2018
Blonďatou moderátorku hnali ze dvou TV. Už už se zdálo, že je s ní ámen, ale... Je nezničitelná jak šváb. VIP skandály a aférky

Foto: eXtra.cz

Popisek: Kateřina Kristelová

FOTO Není to tak dlouho, co se odehrálo soudní líčení, ke kterému obžalovaná moderátorka a dnes už hlavně instagramová podnikatelka Kateřina Kristelová nepřišla - nenašla odvahu, neboť má, jak se říká, z ostudy kabát. Místo toho, aby se Kateřina plížila pražskými kanály, rozvířila se kolem ní jiná aféra, a to sice ohledně sledovanosti pořadu, který moderuje na internetu… K titulku: Přirovnání ke švábu není urážka, naopak. Vývojově švábi patří k nejstarším skupinám létajícího hmyzu a předpokládá se, že v prakticky nezměněné podobě žijí už 350 miliónů let. Čili jde o velmi úspěšný hmyz.

Od Kateřiny dala ruce pryč nejprve Prima, poté i televize Barrandov. Kupodivu se však našlo po všech dost hrozných aférách médium, které dalo práci Kateřině a i jejímu partnerovi, fotbalistovi Tomáši Řepkovi, který figuruje v několika kauzách, jedné lepší než druhé. Jde o bulvár eXtra.cz, který již několikrát nechal natáčet Kateřinu pořad o celebritách, přičemž jejím prvním hostem byl právě Tomáš Řepka, který v něm nevybíravě plival na svou bývalou manželku Vlaďku Erbovou, v čemž mu Kateřina vydatně přizvukovala. Tomáš sám dostal na eXtra také pořad, s příznačným názvem Blikanec, do kterého si vodí své fotbalové kamarády. A světe div se, prý není vůbec špatný, zlé jazyky dokonce tvrdí, že svou milou Kateřinu strčí do kapsy.

 

Kateřina opět na koni. Foto eXtra.cz / repro

Čtvrt mega diváků. Je k čemu gratulovat?

Společnost Extra Média, která eXtra.cz provozuje, dokonce vydala tiskovou zprávu, ve které se můžeme dočíst: „Na konci června 2018 představilo vydavatelství Extra Online Media nový společenský magazín Extra Focus, který moderuje Kateřina Kristelová. Nový koncept, jaký českému divákovi v online prostředí dosud chyběl, významně posílil jeho video sekci, když se na každý díl pořadu dívalo v průměru přes 100 000 diváků, nejsledovanější díl pak dosáhl na 250 tisíc diváků.“ To by pochopitelně byl veliký úspěch a nezbylo by než eXtra.cz gratulovat. A podivovat se nad vkusem českého národa, kterému nevadí poněkud vyčpělá a nepřirozená moderátorka, jejíž pověst není z nejčistších. Jenomže…

 

KK má úspěšné léto. A snaží se vypadat jako MM. Foto Instagram

Sledovanost tisíckrát menší?

Jenomže se na jedné z antifanouškovských stránek, které na dvojici Kateřina Kristelová a Tomáš Řepka vznikla, objevila čísla úplně jiná. Tyto stránky se dušují, že jde o zdroj maximálně ověřený,  tedy někdo přímo z redakce eXtra.cz, kdo má přístup k redakčním statistikám o tom, jak je který příspěvek sledovaný a čtený. A z těchto čísel se můžeme dozvědět, že sledovanost prvního dílu pořadu Focus s Tomášem Řepkou byla kolem 2200 uživatelů, posléze šla čísla ještě dolů… Což je jaksi o více jak dvě stě tisíc uživatelů méně, než jak zní v tiskové zprávě eXtra.cz. Každopádně o soudu nové moderátorské dvojice stránky eXtra.cz včetně pořadu Focus mlčí… Nad Tomášem se ale od soudu stahují mračna… Lze vysílat i z vězení? 

Jak je to doopravdy?

Musím zklamat všechny skalní odpůrce Kateřiny Kristelové a Tomáše Řepky, ta čísla patrně sedí. „Portál eXtra.cz dosahuje návštěvnosti přes 2 miliony RU měsíčně (v dubnu 2 123 000 reálných uživatelů),“ stojí ve zprávě, kterou zaslali na redakční mail. K tomu je třeba vědět, že portál si platí Net Monitor, respektovaný a auditovaný výzkum čtenosti. Čili lhát dost dobře nemohou. Ta čísla ale platí pro celý portál (nejen Kristelové Focus)... Abyste si udělali představu, tak poslední spočítaný měsíc je červen, kdy eXtra dosáhl čísla 1 773 206 reálných uživatelů (tzv RU). Net Monitor ale není zadarmo, v našem mediálním domečku Our Media si ho platí jen Parlamentní listy.cz, ty za stejné období získaly 655 749 reálných uživatelů. Stojí je to 30 litrů měsíčně. Krajské listy.cz si to v rámci vrozené chrtivosti neplatí, počítám ale, že čísla budeme mít mnohem, mnohem menší… Nelze prý, podle našeho IT mága, ani odhadnout, jaká vlastně jsou, my používáme program Google Analytics, který RU nepočítá. Proč? Je zadáčo. Nakonec, jestli vás čísla z Net Monitoru zajímají, koukněte ZDE.

Pavel Šporcl ve při. S TV Prima, foto archiv 

Nebude hrát pro rasisty

Houslista Pavel Šporcl nebývá spojen s nějakými skandály, nyní ale rozhořel válku s televizí Prima. Jde o to, že se rozhodl odmítnout hrát hymnu na koncertu ke stému výročí republiky, který měla Prima přenášet a který prý organizuje sdružení, jež má podle Pavla rasistické pozadí: „Tento galakoncert připravuje TV Prima společně s Nadačním fondem Má vlast. Jak jsem ale zjistil, předsedou správní rady tohoto Nadačního fondu je Michal Semín, který je spojen s Akcí D.O.S.T., byl dokonce několik let jejím předsedou. Akce D.O.S.T. je antisemitské hnutí, které kromě jiného odmítá multikulturnost, podporuje SPD a navazuje na názory Adama B. Bartoše. To mi stačilo k tomu, abych své vystoupení okamžitě zrušil. Nechci mít s podobnými lidmi a s podobnými názory nic společného,“ uvedl Šporcl.

Pavel Šporcl s Bárou Kodetovou vytáhli na novou Mission: Impossible. Foto Presscode 

Dozvíme se pravdu?

Prima reagovala okamžitě: „Kategoricky odmítáme tvrzení, že by proběhla jakákoli jednání skupiny Prima ohledně vysílání galakoncertu ke 100. výročí republiky s nadačním fondem Má vlast, jak uvedl dne 1. srpna houslista Pavel Šporcl na svém facebookovém profilu. O dané akci jsme se dozvěděli až z jeho tvrzení a z článků dalších médií. Taková tvrzení vnímáme jako zásadní poškozování dobrého jména televize Prima a v případě dalšího šíření této lživé informace jsme připraveni podniknout patřičné právní kroky ke sjednání nápravy.“ Nicméně Pavel Šporcl si stojí za svým: „Všechny informace, které jsem dostal a o kterých jsem psal, mohu doložit. Doufám, že to nebude nutné a věřím, že jsem nebyl vtažen do nějaké podivné hry. Byl jsem požádán, abych své vyjádření stáhl. To samozřejmě neudělám, neboť šlo pouze o můj osobní postoj, za kterým si stojím. Po dohodě s mým právním zástupcem se k celé věci nebudu dále vyjadřovat.“ Vše zní hodně záhadně a je jasné, že někdo lže… Ale kdo?

 

Roman Šebrle kajícný a provinilý. Foto Instagram

Jak Blesk práská

To ale není jediný případ, kdy se hovoří o televizi Prima. Ta uspořádala divoký večírek, kam dorazily všechny její hvězdy, včetně moderátorů zpráv. Roman Šebrle se tak rozjařil, že nějak zapomněl, že má manželku a dvě děti, toho času na dovolené, a zapletl se přede všemi se sekretářkou. Vše se pochopitelně nafotilo, vydalo a Blesk neváhal druhý den otravovat dovolenou Šebrleho manželce, aby jí vše vyslepičil a zeptal se jí, co tedy ona na to. Manželka Eva Kasalová prý jen řekla, že si tady asi někdo dělá srandu a zavěsila. Vzhledem k tomu, že v redakci Blesku dělá opravdu hodně žen, je škoda, že neprojevily s manželkou alespoň trochu soucitu. Roman Šebrle se hned kál na Facebooku, ale je celkem jasné, že tohle pár dvou mimořádně úspěšných bývalých sportovců ustojí.

 

Krásné rodinné foto z dovolené... Foto Instagram

Patricie natáčí druhý seriál a má v patách paparazzi

Herečka Patricie Solaříková natáčí pro Stream seriál Kadeřnictví; přičemž v Ulici na TV Nova pochopitelně jako jedna z hlavních postav zůstává: „První natáčecí den 2. série Kadeřnictví, nástup ve 4:20 mě trochu zabil, ale sešli jsme se tady opět ve skvělý sestavě, takže to tak nebolelo,“ popisovala drsné natáčecí podmínky. Patricie se nedávno dost zlobila na bulvár, který vypátral, že se rozešla s přítelem, bubeníkem Martinem Fryčákem, a dala se dohromady s event manažerem hudební televize Tiborem Pagáčem.

 

„Děkuji blbečkovi, pardon fotografovi z Pestrého hnoje, pardon světa, že si včera dal tu práci a asi 20min nás sledoval a honil po Václaváku. Ale ty fotky jsou super, jakože fakt, nám se hrozně líbí, takže děkuju... jo a mimochodem, za tim tenkým sloupem jste byl vidět, tak teda, aby si zas někdo nemyslel, že jsme se rozešli, zde fotka,“ napsala k tomuto snímku s Pagáčem na Facebooku (vynechala jsem emotikony, těch bylo asi dvacet). 

Tomáš Verner nezůstal u ledu, ale vyvedl přítelkyni na Cruise

Náš bývalý krasobruslař Tomáš Verner se v těchto horoucích dnech nezůstal u ledu, ale raději vyvedl svou milou do kina. Bruslař chodil jeden čas s Lucií Vondráčkovou, která se stačila provdat a povít dvě děti, Tomáš je ale stále svobodný a bezdětný. A jeho přítelkyně je Lucii Vondráčkové hodně podobná, nemyslíte? Stejně jako byla Martina, s níž dva roky žil – že by na Lucii nemohl zapomenout?

Bývalý úspěšný krasobruslař po skončení své profesionální kariéry vystupuje v ledních show a také moderuje. Od letošního léta je i jedním ze čtveřice moderátorů pořadu V centru na Seznam.cz.

 

Vložil: Michaela Špačková