Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Česká Lady Soul dala přednost lásce před kariérou a vdala se. Třikrát. Tajnosti slavných

07.08.2018
Česká Lady Soul dala přednost lásce před kariérou a vdala se. Třikrát. Tajnosti slavných

Autor: Supraphon / Ondřej Pýcha

Popisek: Marie Rottrová v roce 2013

Když Marie Rottrová před sedmi lety oznámila konec své kariéry, myslela to vážně. Kromě toho, že se jí blížily sedmdesáté narozeniny, kdy už většina lidí dávno odpočívá v penzi, měla už plné zuby cestování a spaní po hotelech. Ostatně, se zpíváním už v minulosti jednou rázně skončila. Na několik let se svým fanouškům vytratila a žila se svým manželem v cizině.

Po čase ale pocítila, že jí zpívání i kontakt s jejím publikem velmi chybí. To se stalo i nyní, a tak se upřímně přiznala, že ohlásit definitivní konec své kariéry byla chyba. Učinila to však až poté, co si pořádně odpočinula a alespoň načas si pořádně užila svoje čtyři vnuky (nyní k nim přibyla ještě vnučka), z nichž dva žijí s rodiči v Kanadě. A v neposlední řadě svého třetího manžela, tím spíše, že podnikatel Milan Říha nemá jako jediný muž jejího života vůbec nic společného s hudbou. Kromě toho, že byl jejím dlouholetým fanouškem.

Pečovala o něj až do smrti

Jejím prvním manželem (a otcem synů Víta a Martina), se stal kytarista a skladatel Vlastimil Kučaj. I když se po deseti letech rozvedli, jejich vztah zůstal přátelský a nadále spolupracovali. Dlouholeté partnerství však skončilo velmi smutně. Vlastimil onemocněl rakovinou, zůstal sám, a tak si ho Marie vzala k sobě do Prahy a pečovala o něj až do smrti. Zemřel v pouhých sedmapadesáti letech. 

Krásných sedm let života

Další sňatek uzavřela s českým emigrantem Georgem Burgersteinem, mimochodem také bývalým ostravským muzikantem. Později obchodoval s hudebními nástroji a Marie se za ním koncem osmdesátých let odstěhovala do Stuttgartu. Právě v té době trpěla syndromem vyhoření a v zemi, kde ji téměř nikdo neznal, si konečně užívala klid a anonymitu. Pouze čas od času absolvovala v Čechách nějaké vystoupení. Nadšeně se věnovala domácnosti a uplatnila svůj kuchařský talent. V jednom z mála rozhovorů, který u nás Burgerstein poskytnul, si pochvaloval, že byla vzorná hospodyně a doma bylo vždy navařeno a uklizeno. Po revoluci se za ní přestěhoval do Prahy, postavili si obrovský dům, ale nakonec se rozešli. Také tento rozchod byl velmi korektní. „Prožili jsme spolu krásných sedm let života,“ prozradil v životopisné knize o této výjimečné zpěvačce. Naznačil, že důvodem rozvodu se stala jediná trhlina v jejich vztahu, ale diskrétně ji odmítl blíže vysvětlit. Podle různých indicií mohlo jít o nevěru.

 

Návrat Lady Soul

Další uměleckou pauzu si Marie Rottrová naordinovala před sedmi lety. Opět cítila únavu z množství vystoupení, koncertovala totiž hned se třemi kapelami najednou. A navíc nechtěla přijít ani o svoji novou lásku. S upřímností sobě vlastní přiznala, že se zamilovala. Velmi dobře totiž ví, jak to v umělecké branži chodí. Buď kariéra, nebo vztah. Dala přednost svému příteli, za výrazně mladšího Milana Říhu se provdala v roce 2016 a pochvaluje si, že má nyní spokojený život.

Tentokrát vydržela nezpívat „jenom“ dva roky a pomalu se zase začala vracet na pódium. Ale snaží se, aby se nedostala do starých kolejí, absolvuje maximálně tři koncerty měsíčně a pečlivě si je vybírá. Nedávno vystoupila na festivalu Colours of Ostrava.

Marie Rottrová letos na Colours of Ostrava: V hodinovém programu si zazpívala se svým dávným kolegou Petrem Němcem to nejlepší z jejich dřívějšího soulového repertoáru a dokázala, že je skutečně českou Lady Soul. Foto Facebook Colours of Ostrava

Mezi dřívějšími hity nechyběly ani písně Vlastimila Kučaje. Na mladé publikum se moc těšila a je také ráda, že jí fandí i její vnoučata.

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace