Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Česká Lady Soul dala přednost lásce před kariérou a vdala se. Třikrát. Tajnosti slavných

07.08.2018
Česká Lady Soul dala přednost lásce před kariérou a vdala se. Třikrát. Tajnosti slavných

Autor: Supraphon / Ondřej Pýcha

Popisek: Marie Rottrová v roce 2013

Když Marie Rottrová před sedmi lety oznámila konec své kariéry, myslela to vážně. Kromě toho, že se jí blížily sedmdesáté narozeniny, kdy už většina lidí dávno odpočívá v penzi, měla už plné zuby cestování a spaní po hotelech. Ostatně, se zpíváním už v minulosti jednou rázně skončila. Na několik let se svým fanouškům vytratila a žila se svým manželem v cizině.

Po čase ale pocítila, že jí zpívání i kontakt s jejím publikem velmi chybí. To se stalo i nyní, a tak se upřímně přiznala, že ohlásit definitivní konec své kariéry byla chyba. Učinila to však až poté, co si pořádně odpočinula a alespoň načas si pořádně užila svoje čtyři vnuky (nyní k nim přibyla ještě vnučka), z nichž dva žijí s rodiči v Kanadě. A v neposlední řadě svého třetího manžela, tím spíše, že podnikatel Milan Říha nemá jako jediný muž jejího života vůbec nic společného s hudbou. Kromě toho, že byl jejím dlouholetým fanouškem.

Pečovala o něj až do smrti

Jejím prvním manželem (a otcem synů Víta a Martina), se stal kytarista a skladatel Vlastimil Kučaj. I když se po deseti letech rozvedli, jejich vztah zůstal přátelský a nadále spolupracovali. Dlouholeté partnerství však skončilo velmi smutně. Vlastimil onemocněl rakovinou, zůstal sám, a tak si ho Marie vzala k sobě do Prahy a pečovala o něj až do smrti. Zemřel v pouhých sedmapadesáti letech. 

Krásných sedm let života

Další sňatek uzavřela s českým emigrantem Georgem Burgersteinem, mimochodem také bývalým ostravským muzikantem. Později obchodoval s hudebními nástroji a Marie se za ním koncem osmdesátých let odstěhovala do Stuttgartu. Právě v té době trpěla syndromem vyhoření a v zemi, kde ji téměř nikdo neznal, si konečně užívala klid a anonymitu. Pouze čas od času absolvovala v Čechách nějaké vystoupení. Nadšeně se věnovala domácnosti a uplatnila svůj kuchařský talent. V jednom z mála rozhovorů, který u nás Burgerstein poskytnul, si pochvaloval, že byla vzorná hospodyně a doma bylo vždy navařeno a uklizeno. Po revoluci se za ní přestěhoval do Prahy, postavili si obrovský dům, ale nakonec se rozešli. Také tento rozchod byl velmi korektní. „Prožili jsme spolu krásných sedm let života,“ prozradil v životopisné knize o této výjimečné zpěvačce. Naznačil, že důvodem rozvodu se stala jediná trhlina v jejich vztahu, ale diskrétně ji odmítl blíže vysvětlit. Podle různých indicií mohlo jít o nevěru.

 

Návrat Lady Soul

Další uměleckou pauzu si Marie Rottrová naordinovala před sedmi lety. Opět cítila únavu z množství vystoupení, koncertovala totiž hned se třemi kapelami najednou. A navíc nechtěla přijít ani o svoji novou lásku. S upřímností sobě vlastní přiznala, že se zamilovala. Velmi dobře totiž ví, jak to v umělecké branži chodí. Buď kariéra, nebo vztah. Dala přednost svému příteli, za výrazně mladšího Milana Říhu se provdala v roce 2016 a pochvaluje si, že má nyní spokojený život.

Tentokrát vydržela nezpívat „jenom“ dva roky a pomalu se zase začala vracet na pódium. Ale snaží se, aby se nedostala do starých kolejí, absolvuje maximálně tři koncerty měsíčně a pečlivě si je vybírá. Nedávno vystoupila na festivalu Colours of Ostrava.

Marie Rottrová letos na Colours of Ostrava: V hodinovém programu si zazpívala se svým dávným kolegou Petrem Němcem to nejlepší z jejich dřívějšího soulového repertoáru a dokázala, že je skutečně českou Lady Soul. Foto Facebook Colours of Ostrava

Mezi dřívějšími hity nechyběly ani písně Vlastimila Kučaje. Na mladé publikum se moc těšila a je také ráda, že jí fandí i její vnoučata.

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace