Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Co teď Báře Strýcové ehm… miká v hlavě? ´Moje problémy byly vždycky jen moje.´ VIP skandály a aférky

komentář 31.07.2018
Co teď Báře Strýcové ehm… miká v hlavě? ´Moje problémy byly vždycky jen moje.´ VIP skandály a aférky

Foto: Facebook

Popisek: Bára Strýcová přemýšlí. O čempak asi?

FOTO, VIDEO V létě mají média tradiční okurkovou sezónu, co se celebrit týká, není ten rybníček ale zas tak stojatý. Naše „srdcařka“ tenistka Bára Strýcová se uprostřed minulého týdne muchlovala s potetovaným fousatým hipsterem, ze kterého se nevyklubal její tehdy ještě oficiální přítel, nýbrž šéfredaktor Elle Petr Matějček. Jak z toho Bára vybruslila?

Báru národ miluje a odpouští jí kde co. Třeba to, že v přímém přenosu během důležitého utkání prohlásila, že jí ehm „m*dá v hlavě“, že se její tatík zapletl do kšeftu s kokainem, za což byl natvrdo odsouzen; za naši zemi se bije jako lvice a její emotivnost a vrhání raketou k tomu prostě patří. Když se před pár lety Bára, která se v roce 2015 rozvedla a vzdala se příjmení Záhlavová, dala dohromady se zpěvákem Davidem Krausem, vypadalo to na lásku jako trám, ačkoliv jsou oba z rozdíleného těsta. David ji ale doprovázel na turnaje a držel jí palce, chodili do společnosti, vypadali zamilovaně a dokonce občas mluvili o veselce a společném potomkovi. A to, prosím, není tak dávno. Ještě ve Varech David poskytl interview, ve kterém sdělil, že tentokrát Báru na Wimbledon nedoprovázel, ale že na ni myslí doma a fandí jí.

 

Bára Strýcová je často na titulech magazínů; foto Facebook

S Davidem nejsem už několik měsíců

Po pár týdnech ale vydal Blesk obrázky, kterak se Bára nechává obírat potetovaným mladíkem, jenž na kamaráda moc nevypadal. Zakrátko vyšlo najevo, že jde o šéfredaktora Elle, kterým je od května Petr Matějček. Muž na pozici šéfredaktora dámského magazínu, natožpak takto vystylovaného dámského magazínu, není právě obvyklý, těmto časopisům šéfují převážně ženy, takže se není čemu divit, že se o něm vyprávělo, že ženy nejsou právě jeho objektem zájmu, ale kdo ví, jak to je, že. Bára vzápětí vydala prohlášení u celebrit chycených v podobné situaci velmi obvyklé, a sice, že se s Davidem rozešla, ale že jde o záležitost starou několik měsíců: „Můj vztah s Davidem skončil. Není to záležitost několika hodin, ale měsíců. Nechtěla jsem veřejně řešit naše osobní problémy.“ Kromě jiného ještě dodala: „Ale jako mnoho jiných vztahů i my jsme se bohužel dostali časem do problémů. Dlouho jsme se je snažili vyřešit, chvíli to vypadalo líp a chvíli zase hůř. Ale poslední dva měsíce už jsme spolu nežili. Naše problémy byly vždycky jen naše.“

 

Jedinou společnou fotku má na svém Facebooku David Kraus

Kecá Bára, nebo David?

Jenomže Davidovy výroky, které poskytl médiím, jí poněkud protiřečí. Ostatně v květnu, kdy již podle Báry spolu nežili, se David veřejně zlil jak carský důstojník, na ulici pokřikoval po dívkách a poté si sypal popel na hlavu s tím, že jinou rozhodně nechce, prý má doma tu nejlepší holku na světě. Další vyjádření se od obou s největší pravděpodobností nedočkáme, tak můžeme jen tipovat, kdo nebyl upřímný. Že by si David nechtěl přiznat rozchod a do médií vyprávěl pohádky? Nebo se Bára rozhodla pro rozchod a Davidovi to jaksi opomněla sdělit? Kdo ví. Jisté je, že ačkoliv Bára v rozchodovém memorandu tvrdí, že byl David vždy fér a jak ho má stále ráda, ten to samé ze sebe nevymáčkne. Svým fanouškům jen vzkázal: „Tohle se zahojí rychle!“

 

David Kraus a Petr Matějček - muž minulosti a muž budoucnosti?

Kateřina Kristelová odvahu na soud nenašla

Antifanoušci patrně nejbizarnějšího páru z českého showbyznysu, tedy fotbalisty Tomáše Řepky a bývalé televizní moderátorky Kateřiny Kristelové, mohli slavit. 27. července se totiž dostal k soudu případ fiktivních porno inzerátů, které měl Tomáš Řepka s Kristelovou založit na internetu na svou bývalou manželku Vlaďku Řepkovou. Přesně jak se čekalo, byl to vrchol trapnosti a Kateřina Kristelová, která na Erbovou běžně na Instagramu útočila tím nejhrubějším způsobem (například veřejně prohlašovala, že jí jistý lékař sdělil, že se u nich na klinice léčí Erbová s neustálými gynekologickými problémy, neboť je promiskuitní), nenašla odvahu a k soudu se nedostavila. To je o to více směšné, neboť neustále tvrdí, že je Řepkovi tou největší oporou, navíc byla sama obžalovaná. A hlavně, Kristelová nepustí běžně Řepku ani na krok, se svým mobilem je mu neustále v patách.

 

Fakt ´sexy´ Kristelové Instagram 

Kateřinu budu chránit, ať mě klidně zavřou

Tomáš Řepka přišel pár minut před konáním soudu v černých brýlích, a jak se čekalo, vzal celou vinu na sebe. Tedy vinu jen za první ze tří inzerátů, které byly dohromady podány. Ten, za který měl platit v pražské bance, odkud jsou také důkazy v podobě videa, pochopitelně spolu s Kristelovou, rukou nerozdílnou. Podle Řepky ale Kristelová nevěděla, že se platí za inzerát, prý jí řekl, že platí zálohu na hory. Jeho další výmluvy, kterými se snažil Kateřinu chránit, není třeba rozebírat, jsou zcela absurdní a naprosto průhledné. Tomáš Řepka vše vyšperkoval tvrzením, že další inzerát, který vznikl na zájezdu s fotbalovou Amforou v Lucembursku, prý založil někdo z Amfory, aby se mu pomstil. Kdo? No, kdo ví, že by třeba Jiřina Bohdalová, která tam byla také? Na toto téma vznikla okamžitě spousta vtipů, které začaly kolovat po internetu. Jasné je, že tohle mu soud zcela jistě nezbaští a že oba budou uznáni vinnými. Kateřina Kristelová ale vyfasovala titul Mrcha roku, protože se mohla coby doposud trestně bezúhonná přiznat sama a Řepku uchránit od vězení natvrdo, které mu dost reálně hrozí. Je to totiž hrdý nositel dvou podmínek, navíc se na něj prý chystá další soud. A opět lahůdka, podvod s autem na leasing za milion. Jestlipak mu bude do kriminálu Kačka péct buchty?

 

To je láska. To jsou... melouny. Foto Instagram 

Muži roku si hladili tygra

Finále soutěže Muž roku se blíží. Tahle soutěž je většinou bez problémů, taková řevnivost jako mezi holkami zde nepanuje. Proto nás celkem mrzelo, že se k vedení soutěže nedostala informace, že šelmy zde nejsou na mazlení a že pózování  s tygrem není dobrá forma propagace. „Odebrání tygřete či lvíčete matce a jeho půjčování na mazlení přinejmenším hraničí s jeho týráním a dělá z něj psychického mrzáka," říká Miroslav Bobek, šéf pražské Zoo a celá Unie zoolologických zahrad mu dává zapravdu. Tak se, prosím, kluci, polepšete!

 

Ale fuj! Na tygra se nesahá

Konec České Miss?

To Česká Miss s problémy zápasí dlouhodobě a opět hlásí změny. Své podíly totiž prodali podnikatel Martin Ditmar a bývalá finalistka, Miss Eva Čerešňáková, a to kosmetické firmě Juliette Armand. Nejhezčí českou holku tedy bude vybírat řecká firma, o které se toho zde moc neví. Znamená to konec Miss? A všiml by si toho vůbec někdo? Čerešňáková a Ditmar jsou ve svých vyjádřeních pochopitelně optimističtí, ale nestanou se právě oni nakonec hrobaři České Miss?

 

Martin Ditmar a Eva Čerešňáková při oznámení vstupu Juliette Armand do projektu Česká Miss v březnu 2018

 

Ben Cristovao, foto Facebook

Ben proti klecovému chovu slepic

To zpěvák Ben Cristovao si utrpení zvířat všímá. Zapojil se do kampaně Obránců zvířat proti klecovému chovu slepic a propůjčil svůj hlas kampani: „Mám radost, že se takové věci dějí, protože klecové chovy podle mě do 21. století už nepatří, a slepice v nich rozhodně neprožijí důstojný život,“ komentoval kampaň Cristovao.

„Já jsem trochu idealista, takže ideální svět pro zvířata by podle mě vypadal tak, že by je člověk nevyužíval, ale naopak jim pomáhal,“ dodal zpěvák, který je známým veganem. K tomu se dostal tak, že si měl maso obstarat sám, tedy zvíře zabít: „Zvířata jsem měl rád už od dětství, ale můj vztah se k nim zásadně změnil, když jsem byl postavený předto, si vlastnoručně zabít zvíře. Mimochodem – shodou okolností to byla právě slepice. Říkal jsem si, že to samozřejmě zvládnu, když celý život jím maso. Jenže když jsem ji pak držel a měl jsem ji holýma rukama zabít, nedokázal jsem to,“ vyprávěl. 

 

 

Ani Iva Pazderková nebude vystupovat nikde, kam strčil své drápy Babiš

Tomáš Klus a spol proti Babišovi

Tomáš Klus sdělil, že nebude podávat rozhovory médiím Andreje Babiše a že nehodlá hrát na akcích, které Andrej Babiš nějak dotuje svými penězi. A jak to tak vypadá, inspiroval ostatní. Zatím se ví třeba o Jiřím Macháčkovi a MIG 21, dále o Ivě Pazderkové a Matěji Ruppertovi a Monkey Bussiness. Přidají se i ostatní? Na druhou stranu by asi nebylo správné, aby kvůli této pobídce vznikl hon na čarodějnice.

 

Vložil: Michaela Špačková