Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Harley-Davidson jede. Chtěla bych říct jedno velké díky lidem, kteří akci pořádali. Vaše dopisy

25.07.2018
Harley-Davidson jede. Chtěla bych říct jedno velké díky lidem, kteří akci pořádali. Vaše dopisy

Autor: Facebook

Popisek: Sraz na pražském Výstavišti byl fenomenální

KrajskéListy.cz, které byly taktéž oficiálním mediálním partnerem 115. výročí Harley-Davidson, které se konalo v Praze v červenci, vydávají děkovný dopis jednoho z účastníků. Jsme jako redakce rádi, že akce vyšla skutečně na výbornou.

Jsem úplně normální obyvatelka Prahy, do novin jsem nikdy nepsala, píše nám Dana Malá z Kunratic. Ale vzhledem k tomu, že je kolem nás poslední dobou neustále spoustu negativních zpráv, a jak už to bývá zvykem, také spoustu stížností a breptání na vše, rozhodla jsem se, že jednou něco pochválím. Jedná se o velký sjezd motorkářů – Harleyářů v Praze.

Nejsem příznivcem takto velkých akcí, ale motorky mě vždycky bavily, dovolenou jsem neplánovala, tak jsem se rozhodla, že se zajdu podívat.

Koupila jsem si vstupenku na všechny 4 dny a těšila se, až to vypukne. A tady již zmíněná pochvala…Bylo to opravdu skvělé, přes všechny doprovodné programy, workshopy, koncerty až přes spanilou jízdou, kdy Prahou projíždělo přes 4 tisíce Harleyů všech druhů. Celé akce se prý nakonec zúčastnilo 110 354 fanoušků, přijeli motorkáři z celkem 77 zemí světa.

Z čeho jsem však měla strach, a co mě právě od podobných akcí vždy odrazuje, je prostředí. Nedostatek záchodů, a když už jsou, tak v tak katastrofálním stavu, že si na ně člověk troufne jít až po několika alkoholických drincích, anebo v případě největšího zoufalství a nouze. V tomto případě však často hrozí riziko, že na toaletu člověk nestačí vystát frontu a běží tak v podstatě kamkoliv. Neméně vábné jsou všude přítomné kelímky poházené po zemi, jako ekologovi mi to vadí dvojnásob. A perličkou na dortu bývají přeplněné, doslova přetékající koše, pokud ovšem jsou. Právě na této akci jsem snad poprvé v životě zažila něco jiného. Představte si, že jdete na záchod, který je čistý, dokonce voňavý, je tam toaletní papír a? Ano, tekoucí čistá voda.

Kelímky se na zemi nikde neválely a to ze dvou důvodu – jednak byly zálohované a vratné a druhak mezi účastníky neustále chodili lidé v zelených vestách, a když někdo náhodou nějaký odhodil, hned jej sebrali, spolu s dalšími plasty, papírky a dalším odpadem. Prostředí pražského výstaviště, kde se akce konala, mě natolik uchvátilo, že jsem z akce odešla opravdu spokojená. A chtěla bych říct jedno velké díky lidem, kteří akci pořádali a dbali na to, aby se tam účastníci cítili dobře. Samozřejmě to je nejen o pořadatelích, ale také o lidech a těm bych také chtěla poděkovat, že jsme se tam všichni chovali tak nějak slušně…

Vložil: Štěpán Cháb

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace