Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Měla byste se rozvést, protože tradiční rodina už v této společnosti nemá smysl. Kauza Aktip pokračuje. Přečetli jsme

16.07.2018
Měla byste se rozvést, protože tradiční rodina už v této společnosti nemá smysl. Kauza Aktip pokračuje. Přečetli jsme

Foto: Facebook

Popisek: Petra Špalková miluje alternativu, ze syndromu vyhoření ji vyléčilo objímání stromů. Nu, každému, co jeho jest

Kauza Aktip a podvodní šarlatáni postihli také herečku Petru Špalkovou. Svěřila se s tím v rozhovoru s Barborou Tachecí v pořadu Osobnost Plus na Českém rozhlasu. Jak mohla inteligentní a zkušená žena nalítnout dnes už tak známým podvodníkům? Co Aktip dělá? Hraje si na alternativní medicínu, operuje se strachem pacientů a „léčením“ z nich tahá nechutné množství peněz. Přitom je tím vlastně často ohrožuje na životě.

Dodnes tak neblaze proslulého institutu Aktip ji přivedly problémy ve vztahu s o deset let mladším manželem hercem Miloslavem Tichým. „Došlo k tomu jednoduše. Měli jsme partnerskou krizi a já jsem nechtěla volit přístup klasické psychiatrie, přečetla jsem si rozhovor s šéfkou Aktipu Jarmilou Klímovou, ten rozhovor mě zaujal. Pak jsem si najela na její webové stránky, kde jsem si přečetla úžasné legendy o terapeutech a lékařích, kteří v tomto zařízení pracují,“ vyprávěla Barboře Tachecí, jak se do Aktipu dostala. Těžko říci, jaká krize její rodinou zrovna cloumala. Její manžel se sice jednou na party zapomněl a pod vlivem alkoholu začal slibovat svým kolegyním rozvod, jinak ale žádné průšvihy nejsou známy.

Navrhli jí, ať se rozvede

Petra vydržela tři schůzky. „První sezení proběhlo jako taková hloubková kontrola, ona si dělala jen poznámky. Na druhé sezení jsem přišla se svým mužem a na třetím sezení mi paní Klímová oznámila, že se mám rozvést a že na další sezení mám přijít až poté, co sepíšu žádost o rozvod se svým právníkem. A od chvíle, co řekla větu: Měla byste se rozvést, protože tradiční rodina už v této společnosti nemá smysl. Jednou půlkou mozku jsem ji poslouchala a druhou jsem věděla, že musím smýt tenhle ošklivý moment. Šla jsem si zacvičit na jógu, nebo se vykoupat do bazénu, nebo do sauny, věděla jsem, že už tam nikdy, slovy nikdy nepřijdu,“ svěřila se na vlnách Českého rozhlasu.

Takto okomentovala Petra Špalková své sezení u Jarmily Klímové na svém facebookovém profilu

Podlehnou i inteligentní

Jak mohla inteligentní žena s přehledem jako Petra Špalková těmto šarlatánům byť jen na chvíli uvěřit? „Jak psala Renata Kalenská, která také naletěla, že má zvrhlou radost, že je se mnou ve stejné společnosti. I inteligentní ženy mohou naletět. Dovede vás tam ta psychická situace, protože když je člověk v období, kdy je hodně nervózní, hodně nestíhá a cítí se oslabený, mozek to nehodnotí úplně přesně. Nemá ten odstup a ten nadhled. Možná z nějaké hysterie, z vypjaté chvíle, člověk naletí na to, že to bude snadnější, rychle, že dostane nějaké řešení. Budiž mi ke cti, že když jsem to řešení dostala, tak jsem hned pochopila, že to nejde takhle dělat,“ popsala důvody Petra.

Radit rozvod je nesmysl

Ta navíc, když jí někdo výslovně rozvod doporučil, věděla velmi dobře, že jde o chybný postup. „Navíc mám zkušenost, protože už jeden rozvod mám za sebou, s tou klasickou psychiatrií, kdy jsem po půlroce pravidelného docházení k doktoru Jiřímu Krumpholzovi po schůzkách jednou za čtrnáct dní došla k závěru, že se s tehdejším mužem rozvedu, a on mi řekl: Gratuluju. Já jsem na něj půl minuty vyděšeně zírala a řekla jsem mu: Vy jste to věděl celou dobu? Proč jste mi to neřekl? A on mi odpověděl: Jakou by to mělo hodnotu? K tomu přece musíte dospět vy. To je vaše rozhodnutí. Podle mě je správné, jenom z toho, co poslouchám, ale k tomu musíte dojít vy. Takže já jsem měla tu výhodu, že když jsem slyšela tu větu rozveďte se, tak jsem věděla, že ten postup není správný. Ale když tam přijde třeba žena, která tuto zkušenost nemá, a to můj případ ve srovnání s tím, že tam chodí onkologičtí pacienti, je mávnutí motýlích křídel.“

Petra Špalková jako feme fatale

Petra Špalková v rozhovoru připomněla svůj první rozvod, o jejím prvním manželovi toho není příliš známo. Na vodě se potkala s Miloslavem Tichým, divadelním hercem, jenž se ukázal i v několika seriálech, kterému povila dvě dítka. Petra si prý předtím vytrpěla několik samovolných potratů.

Sama přiznala, že jí v mnohém prošlapal cestičku starší bratr Jakub Špalek. Petra se prvně objevila v generačním filmu Šeptej, hlavní roli dostala ve filmu Smradi, na tu skutečně zlomovou prý ale stále čeká. Přitom je držitelkou Českého lva, a to za roli ve filmu Jako nikdy. Je také velmi významná divadelní herečka, ale třeba v Národním divadle práskla dveřmi a nyní dává přednost menším scénám. Aktuálně ji můžeme vidět ve filmu Pepa.

+ U Petry Špalkové je fajn, že se dokáže přiznat nejen k tomu, že měla ve vztahu s manželem krizi, ale že se ji vydala řešit na nestandardní místa. A je skvělé, že se dokázala od ovládání doktorkou Klímovou včas odstřihnout. A člověk jen zírá, jaké to měla Jarmila Klímová klienty…

- Petra Špalková je zřejmě osobnost, která se snaží rádobyalternativní směry vyhledávat dlouhodobě, Aktip už byl ale příliš přes čáru. Předtím dokázala věřit třeba tomu, že ze syndromu vyhoření ji dostalo objímání březí krávy, nebo že jí k početí dětí dopomohla dechová cvičení. 

 

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace