Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

S Pirátem na palubu EU

S Pirátem na palubu EU

Evropské volby se blíží, pojďme do toho

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

(P)alba Thomase Landerse

(P)alba Thomase Landerse

Hodně tvrdý rock, metal, občas i o krapet měkčí rock... Příběhy, koncerty, desky

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hvězda, která pohasla. Chameleon českého šoubizu patřil k nejpopulárnějším. Pak následoval volný pád. Tajnosti slavných

26.06.2018
Hvězda, která pohasla. Chameleon českého šoubizu patřil k nejpopulárnějším. Pak následoval volný pád. Tajnosti slavných

Autor: Stránky umělce

Popisek: Vladimír Hron nyní objíždí se svými pořady republiku

FOTO Česká televize už s předstihem nasadila obvyklé prázdninové reprízy svých nejoblíbenějších seriálů a zábavných pořadů. Jedním z nich je i show ´Jsou hvězdy, které nehasnou´, moderovaná zpěvákem Vladimírem Hronem. Dávno před tím, než se u nás začaly vysílat podobné zahraniční formáty, Hron během jednotlivých vystoupení imitoval nejslavnější zahraniční i tuzemské zpěváky všech žánrů a často je napodoboval s neuvěřitelnou autentičností. Díky tomu získal obrovskou popularitu a dokonce i čtyři ceny TýTý.

Hronová svého času mimořádně úspěšná kariéra odstartovala před dvaceti lety, když díky svému nespornému talentu vyhrál soutěž Haškova Lipnice. V televizi na sebe nejprve upozornil v pořadu TV Nova Liga gagů a ta ho katapultovala na obrazovky České televize, kde od roku 2001 až do roku 2005 natáčel jeden z nejpopulárnějších zábavných pořadů v historii této stanice. Jeho scenáristou a režisérem se stal František Polák, mimo jiné i autor fenomenální show ´Možná přijde i kouzelník´. V celkem jednatřiceti pokračováních Hvězd účinkovala společně s Vladimírem Hronem  celá řada známých zpěváků a zpěvaček. Několik z nich už dnes bohužel nežije, ať už jde Ivetu Bartošovou,  Pavla Bobka, Karla Černocha, Karla Hálu,  Waldemara Matušku, Petra Muka,  Věru Špinarovou nebo Karla Zicha.

 

S Vondráčkovou v pořadu Hvězdy, které nehasnou (foto ČT)

Národ nevěřících Tomášů

Některá Hronova pěvecká čísla byla natolik podobná osobnosti, kterou imitoval, že diváci bombardovali Českou televizi dotazy, zda hit toho či onoho zpěváka zpíval skutečně on. V řadě dotazů, které na toto téma Vladimír dostal, vždy odpovídal, že ho na jednu stranu podezření, že některé zpěváky nezpívá on, těší, protože je to důkaz toho, jak to dělá dobře. Ale zároveň dodával: „Na druhou stranu mě mrzí, že jsme národ nevěřících Tomášů. Má práce by neměla žádný smysl, kdyby se jednalo o podvod. Často také zdůrazňoval, že zásadně nezpívá na playback a že svoji práci rozhodně nedělá pro peníze. A na mnoha jeho senzačních číslech je zřejmé, že ho především moc baví. 

 

Hron na aktuálním snímku (stránky umělce)

Mladší za ještě mladší

Během pěti let vysílání Hvězd získal Vladimír Hron takovou popularitu, že na ČT také moderoval  společně s Jiřinou Bohdalovou hlavní zábavný silvestrovský večer.  Po Hvězdách následovala další velmi úspěšná show  Abeceda hvězd.  I když se od roku 2005 vysílají pouze reprízy, diváci si stále žádají, aby se v pokračováních  těchto  pěveckých pořadů pokračovalo. Marně. Začaly je válcovat převzaté zahraniční formáty na komerčních televizích. Hvězda Vladimíra Hrona začala pomalu pohasínat a na titulních stránkách bulvárního tisku se poté objevoval především kvůli svému soukromému životu, je totiž již třikrát ženatý. Jak sám poněkud cynicky prozradil, mladší partnerku vyměnil za ještě mladší, mimochodem o sedmnáct let.

 

Slavíkem po sedmdesátce. Nebo prezidentem?

Jeho sestup z výsluní popularity mimo jiné dokazuje, jak postupně klesal v anketě Zlatý slavík. Zatímco svého času se probojoval až na 14. místo, v posledních letech se objevuje na samém konci první stovky. Před časem se přiznal, že vyhrát ji byl jeden z jeho snů. Ale vtipkoval, že po odchodu Karla Gotta by se splnění tohoto snu mohl dočkat  někdy po sedmdesátce a do Státní opery přijet na kolečkovém křesle.

Ale možná se dočkáme ještě překvapení. V silvestrovském rozhovoru pro server Novinky prozradil, že mu kdysi cikánky řekly, že se stane prezidentem této země. Ostatně, našlápnuto na to má dobře. Se svým zábavným programem objíždí celou vlast, baví publikum na poutích či obecních slavnostech. Jediná potíž je v tom, že nesnáší politiku.

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace