Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pokrytectví, vydávané za státnictví. To vážně nevěděli, s kým jdou na pískoviště?

19.06.2018
Pokrytectví, vydávané za státnictví. To vážně nevěděli, s kým jdou na pískoviště?

Foto: Facebook

Popisek: Miroslav Poche na svém Facebooku – udělal si selfíčko z oficiálního stranického focení v době, kdy se premiérem stal Bohuslav Sobotka

FOTO Doba, po kterou v Česku vládne vláda bez důvěry, překonala všechny dosavadní rekordy. Když už to vypadalo, že je díky výsledkům referenda členů ČSSD konečně ruka v rukávě, vypukla mezi potenciálními koaličními partnery vážná roztržka kvůli kandidátovi na důležitý post ministra zahraničí. Dříve, než to předpokládali i ti největší pesimisté, se potvrdily obavy těch, co od začátku tvrdili, že Andreji Babišovi jde jenom o to, aby získal ve sněmovně důvěru a varovali, že ANO ČSSD podrazí.

Voliči, jimž všichni politici napříč politickým spektrem tvrdí, že jim jde pouze o jejich blaho, musí být již totálně znechucení. Nejenže jim aktéři dlouhé měsíce se vlekoucí politické krize každý den tvrdí něco jiného, ale navíc se obviňují ze lži, a tak nikdo neví, co a co není pravda. Jediný, kdo zaujímá od začátku stejný postoj, je prezident Miloš Zeman. Jakkoliv je jeho zacházení s Ústavou na hraně, hlava státu, na rozdíl od většiny ostatních, říká stále to samé. Že jmenuje premiérem vítěze voleb, že ho dokonce jmenuje i podruhé a varoval, že nejmenuje ministrem zahraničí vlivného člena ČSSD Miroslava Pocheho.  O skutečných důvodech jeho odmítnutí (například vzájemné osobní animozitě) se pouze spekuluje.

Trpký paradox!

Je ovšem stěží uvěřitelné, jak se k osobě Pocheho staví Andrej Babiš. Člověk, který navzdory svému trestnímu stíhání trvá na tom, že bude premiérem, nominantovi ČSSD na ministerský post na svém Facebooku vytýká, že není dostatečně státotvorný, když lpí na funkci! Ještě donedávna si navíc pochvaloval, jak si rozumí s šéfem ČSSD Hamáčkem a sliboval, že si navzájem nebudou kádrovat ministry, ale jak je vidno, byl to opět spíše výsledek práce jeho spin doktorů.  Podle některých insiderů Babiš otočil ihned poté, co zjistil, že referendum ČSSD pro něj dopadlo příznivě.  Stejně tak je vrcholem cynismu, když komunisté tvrdí, že je pro ně Poche nepřijatelnou překážkou. Prý kvůli tomu, že podporuje migraci a hlasuje proti zájmům Česka. Trestně stíhaného premiéra přitom bez problémů hodlají podpořit. Přinejmenším zvláštní je také, že komunistům údajně dosud nejsou známá jména potencionálních ministrů, nominovaných hnutím ANO.

Miroslav Poche 

Miroslav Poche pochoduje spolu s kolegy z ČSSD ´za vyšší platy´. Jako ministr na vyšší plat dosáhne snadno, otázkou je, zda se mu to povede… Mnozí tvrdí, že o vysokých příjmech již dlouho ví své; Poche je údajně provařený ´pražský kmotr´, což by mohl být důvod, proč ho Zeman nechce


Pokrytectví, vydávané za státnictví

Reakce veřejnosti na současnou politickou krizi dokazují, že lidé již o české politice ztratili většinu iluzí. Členům ČSSD se zlomyslně vysmívají, že jim to patří, protože naletěli trestně stíhanému „estébákovi“ a „komoušům“ a navíc porušili svoje vlastní usnesení, které jim zakazuje celostátní spolupráci s komunisty i s trestně stíhanými osobami. A Jana Hamáčka se ptají: „Vy vážně nevíte, s kým jdete na pískoviště?“ Jiní rovnou ČSSD blahopřejí k sebevraždě.

Spousta kritických hlasů přitom míří také na Andreje Babiše.  Ohlasy na jeho Facebooku jsou velmi drsné a převažují ty negativní. Mnoho z nich Babišovi vzkazuje, že kdyby byl státotvorný on a netrval na funkci, už jsme mohli mít vládu dávno. „Státotvorně jste se měl, pane Babiši, projevit vy a vláda s důvěrou zde mohla být od podzimu. Pochemu ordinujete medicínu, kterou jste sám odmítl. Pokrytectví vydávané za státnictví,“ stěžuje si na Babišově facebookovém profilu M.H.

Vložil: Adéla Hofmanová