Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Někdejší hezounek a vzor ctností zamířil rovnou ke dnu. A navíc dostal podmínku. Tajnosti slavných

18.06.2018
Někdejší hezounek a vzor ctností zamířil rovnou ke dnu. A navíc dostal podmínku. Tajnosti slavných

Autor: archiv TV Nova

Popisek: Martin Zounar alias Bobo Švarc v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2

Každá česká nemocnice má prý svého doktora Cvacha a Martin Zounar v Ordinaci v růžové zahradě v této roli přímo exceluje. Coby Bobo Švarc se objevil poprvé na obrazovce na podzim roku 2010 a díky tomu by mohl být v pohodě a za vodou. To by ale nesměl již zhruba patnáct let marně bojovat se svými démony.

Působil jako správný hoch, kterému dodávala nádech drsnosti chlapská jizva na tváři. Díky hlavní roli v seriálu Chlapci a chlapi se stal idolem a holky mu ležely u nohou, v televizi šel z jedné role do druhé… Jenže mu to bylo málo. Navíc jeho život nebyl od počátku zdaleka tak růžový, jak by se na první pohled zdálo, a pak si ho ještě zkomplikoval, když zatoužil vydělat velké prachy. Z velkolepých plánů mu ale zbyly jen hořkost a sedm milionů dluhů, kvůli nimž dokonce přišel i o rodinnou chalupu. A deprese, které začal léčit alkoholem. Zdaleka sice nepopíjel denně, to ale neznamená, že by neměl problém. Když to na něj ‘přišlo‘, jeho blízcí ho zpravidla tak pět dní neviděli.

Vojín Tomáš Soukup v seriálu Chlapci a chlapi

Vojín Tomáš Soukup v seriálu Chlapci a chlapi
(foto - repro/Archiv ČT)

První bitva o život

Jediný syn populárního herce Miroslava Zounara se narodil 26. května 1967 v Hradci Králové a první obrovské trápení ho postihlo již v raném dětství. Kvůli vážné nemoci se nemohl vůbec postavit na nohy a vypadalo to, že stráví zbytek života na invalidním vozíku. Naštěstí měl nejlepší doktory a báječné rodiče, díky nimž nakonec všechno zvládl, a onemocnění, o jehož podrobnostech odmítá mluvit, přece jen porazil. Proto prý ale zůstal jedináčkem, rodiče se totiž obávali, aby stejný problém nepostihl i další potomky. Neméně napínavé drama rodina zažila, když v osmi letech najel v zimě na bobech do ostnatého drátu. Utrpěl obrovskou tržnou ránu v obličeji, stačilo jen pár centimetrů a mohl přijít o oko. Lékaři mu ji sice zašili opravdu dobře, jenže Martin závodně plaval, a tak čerstvou jizvu rozmočil v bazénu, takže znovu praskla. Odtud pochází jeho charakteristická jizva na levé tváři, která jeho image dodává nádech utajovaného drsňáka.

Veterinu musel vzdát

Přestože ho otec k herectví nikdy nevedl, omamnou vůní této profese brzy načichl. Původně se sice chtěl stát veterinářem, jenže matematika a chemie, bez nichž by se v tomto oboru neobešel, prý nebyly právě jeho kamarády. Po základní škole tudíž zamířil na konzervatoř. Přispěly k tomu i posbírané zkušenosti, v televizi totiž dostal první příležitost již ve třinácti letech v komedii Hlas krve a vzápětí následovaly další. Přesto mu ani tahle životní zkouška neprošla hladce, přijali ho až napodruhé. O tři roky později si poprvé zahrál ve filmu, když mu režisér Vít Olmer nabídl roli Honzy v rodinné komedii Stav ztroskotání. Divadlo ale nezanedbával, po maturitě začal hostovat v Národním divadle, v Divadle pod Palmovkou a v Divadle komedie. Na životní roli, která ho proslavila, si přesto musel počkat až do roku 1988.

Doktor Bobo Švarc z Ordinace v růžové zahradě 2

Doktor Bobo Švarc z Ordinace v růžové zahradě 2
(foto - TV Nova)

Vzor lidové armády

Jedenáctidílný seriálový projekt režiséra Evžena Sokolovského Chlapci a chlapi, v němž ztvárnil ‘správňáka‘ Tomáše Soukupa, z něj udělal hvězdu a idol žen a dívek. Významně k tomu přispěl i fakt, že se v reklamě na armádu a základní vojenskou službu kdekdo z diváků našel. Jeho fanoušci neměli ponětí, že se právě v té době začal potýkat s problémem, nad nímž neměl šanci zvítězit. Jeho otec totiž musel počátkem devadesátých let odejít do předčasného důchodu, protože u něj lékaři diagnostikovali rakovinu. S nemocí bojoval dlouhá léta a bezmocnost jeho nejbližších byla o to horší, že jeho manželka Marta byla lékařka, i když se věnovala zcela jinému oboru – celý život působila jako dětská gynekoložka. Dlouhý boj o život nakonec Miroslav Zounar prohrál 28. března 1998.

Chtěl velké prachy

Po roce 1989 Martin zatoužil vydělat ‘pořádný prachy‘, a tak odešel z divadla a rozhodl se vybudovat vlastní dabingové studio. Zpočátku vše vypadalo perfektně, jenže časem firmy přestávaly platit za odvedenou práci. Půjčil si peníze a tím odstartoval dílo zkázy. Začaly výhrůžné telefonáty, anonymy, občas našel ráno před domem auto s propíchanými pneumatikami… Studio musel zavřít, dluhy narůstaly. Přesto se vrhl po hlavě do dalšího projektu a otevřel restauraci Cartouche v Bílkově ulici na pražském Starém Městě. Jenže následovaly další problémy se společníky a znovu neuspěl. Jeho dluhy se vyšplhaly k částce sedmi milionů, byl psychicky vyčerpaný, navíc ho opustila dlouholetá partnerka. Kvůli dluhům dokonce přišel i o chalupu v Bílém Újezdu u Osečnice, kde se kdysi narodil jeho otec. Starosti a deprese začal zahánět alkoholem a jídlem, ze šmrncovního playboye se proměnil v otesánka. Přesto se dokázal vrátit k herectví, snažil se vydělávat na splátky a postupně se mu to dařilo. Právě v té době se prý naučil sny oddělovat od reality, ale přitom pořád snít. „Přiznávám, že to byla drahá zkušenost,“ přiznal v rozhovoru pro žena-in.cz. Na vlastní kůži si tak vyzkoušel, že na přísloví „ševče, drž se svého kopyta“ opravdu něco je. „Už se ho držím. A ještě se také říká: všechno zlé k něčemu dobré. S tím souhlasím jen do určité míry, protože to zlé nesmí trvat příliš dlouho, nebo vás to může i zabít,“ dodal.

S Betkou Stankovou v seriálu Vyprávěj

S Betkou Stankovou v seriálu Vyprávěj
(foto - repro/archiv ČT)

Neodolatelný milovník

Se vstupem do světa neodolatelných milovníků si pospíšil zřejmě díky své vizáži. O panictví přišel již v patnácti a jeho učitelkou se stala o třináct let starší krásná barmanka po jedné z ‘dotočných‘. Líbila se mu, a tak se jí prý zeptal, zda by si nemohli ‘pokecat‘. A její souhlas ho zprvu pořádně zaskočil. „Furt jsem to oddaloval, pak to bylo během vteřiny hotový a začal můj sexuální život,“ přiznal až po letech serveru ahaonline.cz. Řada herců potkává lásky ve své branži a ani jemu se tato zkušenost nevyhnula, na šťastné konce ale neměl kliku. Na konzervatoři byl po uši zamilovaný do Mahuleny Bočanové, jenže prý byl tenkrát pro ni moc mladý. „Když už jsem byl potom vyzrálý, tak zase Majda měla už svého Viktora Mráze, mého kamaráda, což nešlo,“ prozradil. Další jeho velkou nenaplněnou láskou byla Eva Vejmělková, s níž tvořil pár v seriálu Chlapci a chlapi. „Tedy z její strany nenaplněná, já bych tu lásku tehdy naplnil rád, ale ona byla už zadaná. Dodneška je nádherná,“ povzdychl si nostalgicky.

Té pravé došla trpělivost

Pak už se na něj přece jen štěstí usmálo, jeho opravdu velkou láskou byla Lucie Zedníčková, kvůli níž dokonce zanedbával školu a hrozil mu vyhazov. Pak se konečně dohodli a žili spolu tři roky. Vzhled pro něj prý není důležitý, má však rád dominantní ženy. „V podstatě jsem zjistil, že moje partnerky měly většinou určité rysy, které má i moje maminka,“ přiznal. Není divu, že se ženou jeho života stala právě temperamentní a energická holka do nepohody, o deset let mladší produkční Simona Brdičková. Prožili spolu třináct let a jejich vztah byl jako na houpačce. Donekonečna se scházeli a rozcházeli, mezitím se jim narodila dcera Claudie, pak zřejmě Simoně opravdu došla trpělivost. Zůstali ale přáteli a Martin věnuje své dceři každou volnou chvilku.

V komedii Divadla Háta Hvězdné manýry

V komedii Divadla Háta Hvězdné manýry
(foto - divadlohata.cz/Pavel Průcha)

Vyfasoval podmínku

Během natáčení seriálu Přístav se sblížil s půvabnou kolegyní Betkou Stankovou, jejich vztah ale neměl dlouhého trvání. Šuškalo se, že i na krachu této lásky měl podíl Martinův kvartální alkoholismus. Divadelní představení ani natáčení Ordinace sice nikdy přímo neohrozil, tu a tam ho ale přece jen produkce marně sháněla. K radikálnímu rozhodnutí ho údajně dostrkala až koncem minulého roku další dominantní dáma, principálka Divadelní společnosti Háta Olga Želenská, která mu dala na výběr. A tak hned po Štědrém dnu nastoupil dobrovolně na tři týdny do vyhlášené psychiatrické léčebny Červený Dvůr, kde se v minulosti léčili mimo jiné Tereza Pergnerová či Oldřich Kaiser. A zdá se, že to pomohlo. Od konce ledna totiž znovu zazářil nejen v muzikálu Krysař, ale samozřejmě i v Ordinaci a představeních Divadelní společnosti Háta.

 

Božoňka

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace