Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Chudák Lea, všichni na ni pečou. Snad jí z toho nejebne jako té missce, co v Bohnicích museli přikurtovat. VIP skandály a aférky

07.06.2018
Chudák Lea, všichni na ni pečou. Snad jí z toho nejebne jako té missce, co v Bohnicích museli přikurtovat. VIP skandály a aférky

Foto: Česká Miss / Facebook

Popisek: Česká Miss 2018: Česká Miss 2018 Lea Šteflíčková uprostřed, Česká Miss Supranational Jana Šišková a Česká Miss Earth Tereza Křivánková. Abychom tedy ty tituly měli správně, že

FOTO Česko má další Miss. Letos se jí stala Lea Šteflíčková, která se opravdu povedla. Ale jak se zdá, zlaté ´missí´ časy jsou dávno pryč. Média krásné Češce moc prostoru nevěnovala, s výjimkou Seznamu, na němž byla Miss vysílána. To, že máme již sto dvacátou osmou (přibližně, spočítané to samozřejmě nemám) Miss, ale nebyla jediná VIP událost. Šporcl oslavil narozky s doutníkem, neb ´ochcal´ protikuřácký zákon, a Janečkovi se narodilo další robě. „Jsem naduvěřitelně šťastný, že přišla na svět princezna Isabelka,“ sdělil užaslé veřejnosti novopečený otec.

Ale zpět k též novopečené královně krásy… Ještě za prezidentování Miloše Zapletala byla Miss prestižní záležitostí. Vítězky dostávaly auta a pronájem pěkného nového bytu na rok, televizní stanice se o přenos finálového večera rvaly a na jiný program se ten večer vlastně nikdo ani pořádně nedíval. Vítězné dívky pak dražily korunky za miliony, sponzoři se usmívali a vítězky spokojeností jen zářily. Čekalo je totiž plno práce, měly značnou jistotu, že se proslaví a z titulu jim poplyne sláva a peníze. Od té doby se však mnohé změnilo. Miss České republiky měla dlouhou dobu velkou konkurenci, s níž splynula v jednu událost, a tak její prestiž pozvolna uvadala.

 

Lea: vodní černobílé foto

Zvítězila krásná Lea

Před pár dny se opět volila Česká Miss, jak zní správně název soutěže. Vyhrála dívka s hlubokýma očima a výraznými lícními kostmi, dvacetiletá Lea Šteflíčková z Ústí nad Labem, která se, soudě podle ohlasů na sociálních sítích, divákům opravdu líbila. Jde o opravdu krásnou dívku, klasický modelkovský typ. Ostatně, Lea je již úspěšnou modelkou. Nabízí se tedy podotknout, k čemu že vlastně Lea soutěž Miss potřebuje? Lea pracuje v modelingu již několik let, prvně letěla za zakázkou až do dalekého Japonska už ve čtrnácti letech. Lea se tím prý již několik let živí, žije sama, přičemž s rodiči má problematický vztah. O smlouvě s Miss se přitom vyprávějí hotové legendy. Dívky prý musí první rok odevzdávat obrovskou část výdělku a na mnoho aktivit být dostupné vlastně zdarma. A kšeftů, které by jim agentura Miss pořádající dohodila, moc není, tvrdí missky pod podmínkou mlčení.

 

Lea s korunkou a obří kytkou, aspoň ta nechyběla

Kolik vyhrála? Toť otázka

Zatímco dříve děvčata na prvních třech místech šla z rozhovoru do rozhovoru, všechny noviny otiskly na titulce jejich fotografie a články o volbě, tak letos bylo těchto článků jako šafránu. Ostatně o loňské Miss, Michaele Habáňové, se toho také příliš neví. A už vůbec se neví, kolik kšeftů z Miss vytěžila, a jak a zda svou modelkovskou kariéru skutečně nastartovala. Lea si vítězstvím přišla na pronájem bytu a auta, ale také na kontrakt na 750 000,- Kč u hlavního partnera soutěže, kosmetické firmy Julie Armand. Nikdo ale nesdělil, za jak dlouho si tuto sumu vydělá a za co přesně.

 

Lea odvážná (vpravo) na missím soustředění v Chorvatsku

Přikurtovaná Miss

Přejme Lee úspěch, ale také zachování psychického zdraví. To se bohužel nepodařilo Zuzaně Jandové, která byla zvolena Miss před deseti lety. Zuzana se stala velmi úspěšnou modelkou, na štěstí jí to ale nepřidalo. Před dvěma lety se zhroutila a musela být odvezena do psychiatrické léčebny v Bohnicích, kde si nějaký ten měsíc pobyla, když si léčila panickou poruchu. Nedávno se na svém Instagramu svěřila, že ji zde drželi dokonce přikurtovanou: „Když jsem ležela zavřená na 27 za mřížema a připoutaná řemeny za nohy a ruce k posteli (přestože jsem přesvědčena, že jsem tam neměla co dělat), bylo to strašné. Nejhorší zážitek v životě. Nepomohly by mi ani miliony na úctě, ani známí všude možné, a ani nikdo a nic z té hrůzy. Ten zážitek prostě nic nevymaže. Jestli stále někdo tvrdí, že prachy jsou to nejdůležitější v životě a touto zásadou se řídí, je mi ho upřímně a z celého srdce líto a nerozuměla bych si s ním,“ svěřila se Zuzana.

Miss Zuzana Jandová před deseti lety: Korunka štěstí přinést opravdu nemusí

Další bláznivá misska - na koni na Václaváku

Zuzana Jandová nebyla jediná Miss, která se ocitla v bohnické léčebně. Finalistka Leona Grešáková se před devíti lety projela na koni kolem sochy svatého Václava na Václaváku a přitom se nahlas modlila. Za vším prý byl rozchod s přítelem, který Miss zcela skolil. Leoně se ale podařilo opět vrátit na molo. Co je s ní v posledních letech, nevíme. Doufejme, že psychické zdraví jí stále slouží. 

Když v báru houstne dým: Pavel Šporcl kouří doutník

Houslista Pavel Šporcl oslavil 45. narozeniny. Muzikant, kterého jste dříve poznali nejen podle virtuózní hry na housle, ale také podle šátku na hlavě, je oslavil v baru, kde si dokonce mohl zakouřit. Ne cigarety, nýbrž doutníky. Jde totiž o klub, kam si za minimální poplatek zaplatíte členství a pak můžete hulit jak libo. Pavel zákaz kouření v barech odmítá: „Zákaz kouření v barech je nesmysl. Vadí mi již z principu. Nemám rád striktní nařízení, která omezují svobodu podnikání. Vůbec nechápu, jak je možné, že stát živnostníkům přikazuje, co smí nebo nesmí ve svých vlastních provozovnách dělat. Rád se naobědvám v nekuřácké restauraci, ale když si chci vypít kávu v kavárně nebo dát drink v baru, tak k tomu ta cigareta nebo dýmka patří,“ prohlásil. Odívejte se na fotky, zobrazující, jak to, že přelstil protikuřácký zákon.

 

Pavel Šporcl a jeho životní družka Bára Kodetová podepíší členství v klubu...

 

... a zapálí si doutník Pavel...

 

... a Bára také. A je to.

Lilia porodila kosmonautku

Miliardáři, matematikovi, bojovníkovi proti korupci a muži vyznávajícímu mnohoženství, Karlu Janečkovi, se narodila další dcera. Porodila mu ji Lilia Khousnoutdinova, která ovšem není jeho oficiální manželka. Tou je matematička Mariem, se kterou má dvouletého syna, o další dítě přišli. Dvě děti má Janeček pak z prvního manželství. Janeček v současné chvíli neustále přebíhá od Mariem k Lilii, v době porodu byl ale s Lilií. Porod byl pochopitelně domácí, Janeček sám dítě po porodu uchopil: „Jsem naduvěřitelně šťastný, že přišla na svět princezna Isabelka. Děkuji Lilii, která úžasným způsobem rodila doma, dokonce do vany namísto připraveného bazénku. Když jsem maličkou jako první držel v rukou, byla ve vaku blan jako kosmonaut, což je něco naprosto výjimečného, přibližně jeden z osmdesáti tisíc. Čarovná Isabelko, přeji Ti a věřím, že budeš mít krásný a svobodný život plný poznání a dobrodružství v budoucím světě štěstí a lásky.“ Jestlipak se tato rozplývá také Mariem?

Z Janečkova Facebooku: Šťastní rodiče

 

Vložil: Michaela Špačková