Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Populární herečka se odvážně postavila zákeřné policistce. Dala bábě co proto

komentář 25.05.2018
Populární herečka se odvážně postavila zákeřné policistce. Dala bábě co proto

Autor: TV Nova

Popisek: Patricie Solaříková v Ulici

Něžná blondýnka Patricie Solaříková patří díky dlouholetému účinkování v oblíbeném televizním seriálu Ulice k nejpopulárnějším herečkám nastupující mladé generace. Na rozdíl od většiny z nich se totiž na televizní obrazovce objevuje každý den. Nyní si další přízeň svých fanoušků vybojovala tím, jak se dokázala vypořádat se zákeřnou kritikou bulvární módní policistky Františky Čížkové.

Patricie si totiž nenechala líbit útok v její pravidelné rubrice, v níž pravidelně staví na pranýř české celebrity kvůli tomu, co mají na sobě. Jako jedna z mála se odvážila Čížkové pořádně vyčinit a především napsat, co si ona i mnoho další lidí o ní myslí. 

Drzost anorektické báby?

Patrice zveřejnila na svém Instagramu fotografii rošťáckého, ale vkus rozhodně nijak neurážejícího outfitu, za nějž  ji Čížková sjela s dodatkem, že jde o nemožný model na nesprávném těle.  V návaznosti na její  verdikt ji Patricie vzkázala: „Milá Františko, trhněte si.  Já absolutně nechápu, kde bere tahle, s prominutím anorektická bába a samozvaná módní ikona, tu drzost hodnotit, co mám na sobě.  A ještě tam vlastně napsat, že jsem na tyhle šaty tlustá. Já se neoblíkám kvůli bulváru nebo rádoby módní guru. Nosím to, co je mi pohodlný  a v čem se cítím dobře. Vůbec to nechápu, v jaký to žijeme době?! Kde vám neustále někdo diktuje co máte mít na sobě, kolik máte vážit, jak se máte líčit, česat. NAS˙AT! Řiďte se všichni sami sebou! To, jak se cítíme my sami, to je podstatný a v životě nejdůležitější. V životě jsou fakt důležitější věci. AMEN!“

 

Foto, o které šlo, a odpověď ´módní guru´ Františce

Rachitida vychrtlá

Patricie se díky svému komentáři dočkala řady souhlasných reakcí, které se podobně jako ona pozastavují nad tím, kde se bere v anorektické kritičce (tuto nemoc Čížková sama přiznala) její právo napadat jiné. A v této souvislosti zmiňují, jak toto „strašidlo první kategorie“ či „rachitida vychrtlá“ hrozivě vypadá  a doporučují jí, aby se sama  pořádně koukla do zrcadla. Jakkoliv jsou jejich glosy tvrdé, sama jim musím poté, co jsem osobně Čížkovou potkala na filmovém festivalu ve Varech, dát za pravdu. Nemohla jsem uvěřit, že tato děsivě vyhlížející a špatně oblečená žena se může nad někoho povyšovat. 

To je trestuhodné

Na první pohled by se celá nová bulvární aférka dala přehlédnout jako vcelku bezvýznamná. Jenže tomu tak není. Je skutečně trestuhodné, že Čížková, která má sama co do činění s anorexií, k níž jí údajně dohnal její manžel kritikou, že je tlustá, se do Patricie naváží kvůli problémům s váhou prostřednictvím jízlivé zmínky, že jí kila občas přebývají a vkusu se jí naopak leckdy nedostává. A to přesto, že herečka v poslední době výrazně zhubla. Je přitom všeobecné známé, že právě výsměch kvůli váze je hlavním spouštěčem životu nebezpečné anorexie nebo bulimie. Čížková sama navíc ve své knize a různých rozhovorech tvrdí, že svoji soukromou zpověď dělá pro všechny, co jsou ve srabu a dokážou se vzchopit. Přitom svojí necitlivou, afektovanou (a ve své podstatě zrůdnou kritikou) může anorexii u zranitelnějších bytostí  sama vyvolat. Naštěstí k nim nepatří zdravě sebevědomá Patricie.

 

Všechno špatně!

A jestliže Čížková v Blesku svým obětem vyčinila: „Všechno špatně, milé dámy!“, pak to platí především o ní. Je také přinejmenším podivné, že v naší rádoby korektní zemi, se nikdo nesmí kritizovat kvůli barvě pleti, ale kvůli váze a vzhledu ano, a to i za cenu, že to již mnoho žen a dívek stálo život! 

Ostatně, v poslední době jsou naše média plná reakcí na knihu  Gabriely Koukalové, která se v ní svěřila, že se u ní  anorexii, trvající deset let, spustily výtky jejího trenéra, že je tlustá jako prase.

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace