Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Bývalý prezidentský kandidát přiznal, že chodí pravidelně na tango… Ale manželku nechává doma, proč?

23.05.2018
Bývalý prezidentský kandidát přiznal, že chodí pravidelně na tango… Ale manželku nechává doma, proč?

Autor: TV Prima

Popisek: Marek Hilšer v Show Jana Krause

Jan Kraus vyzpovídal neúspěšného, ale vlastně tak trochu i úspěšného kandidáta na prezidenta. Tentokrát to byl sympatický mladý muž Marek Hilšer, který získal v přímé volbě prezidenta úctyhodných 8,83 % hlasů. Při rozhovoru se s jiskrou v oku přiznal k poměrně neobvyklému koníčku. Na co jeho manželka řekla ne?

Lékař Marek Hilšer sice v prezidentské volbě nevyhrál, ale přesto jeho účinkování v kampani nelze hodnotit jako neúspěšné. Páté místo na to, že neinvestoval prakticky žádné prostředky, nezní vůbec špatně. Proto Jana Krause zajímalo, zda se hodlá účastnit volby za pět let znovu: „To se budu ještě muset zeptat manželky!“ Jeho manželka je přitom velmi sympatická žena, která mu v kampani výrazně pomohla. Je tedy jasné, že bez její podpory by byla další kandidatura velmi těžká, ba až nemožná. Pak ale Marek Hilšer prohlásil: „Tuhle kampaň jsem si zvolil sám, ale tu druhou mám už zakázanou. Šel jsem do toho naplno!“

Vystupovaly mu žebra

O Markovi Hilšerovi jsme prvně mohli slyšet v roce 2014. Tehdy ještě s druhým kolegou vystoupil na tiskové konferenci na Úřad vlády nahý do půli těla a popsaný nápisy podobně jako příslušnice hnutí Femen. Takto protestoval proti ruské politice na Ukrajině. Toto gesto pro něj tenkrát znamenalo i problémy: „Šéfovi psali, že by mě měl vyhodit z práce. To bylo tehdy, jak Rusové přijeli na Ukrajinu. Něco mi to ale dalo. Jak jsem se tam svlékl, tak jsem šel druhý den na oběd do menzy. A paní kuchařka se na mě podívala a když mě viděla, tak mi ještě přidala. Ona mě viděla, jak mi vystupují žebra a řekla si, že mi přidá,“ smál se tomu Marek Hilšer v Show Jana Krause.

Chci mluvit a něco dělat

O poslání prezidenta Marek Hilšer řekl: „Můžete jít příkladem a mluvit o těch věcech. Ukázat tam, kde ti silní ignorují ty slabé, co potřebují pomoct. Myslím, že ten prezident by měl motivovat v lidech dobré vlastnosti.“ Prezidentský post mu bohužel utekl, v politice by chtěl ale zřejmě ještě zůstat: „Chci kandidovat do Senátu. Tohle povolené mám, bavit mě to bude. Vás taky baví, když něco děláte a má to smysl. Myslím, že to smysl má. Už mě štvalo, že se člověk musí někde svlékat a že si z něj dělají legraci, takhle můžete něco říct a něco udělat,“ uvedl k důvodům, proč se vlastně do politiky pustil.

Tanečník tanga

Nejen politika ale Marka Hilšera baví. Je to totiž také náruživý tanečník toho nejemocionálnějšího ze všech tanců: „Tančím argentinské tango. Viděl jsem ho ve Španělsku. Nechodím tam se ženou, chodím tam sám. Začal jsem ho tančit, ještě než jsem svoji ženu poznal. Žen je tam většinou víc než mužů, pánům doporučuji,“ usmíval se Marek Hilšer. Jeho hobby může být pěkně náročné: „Někdy se tančí třeba dva dny. To jsou takové tango maratóny. Normálně se chodí na tango večery, tomu se říká milonga. Přijdete, oni chodí většinou velmi pozdě. Tak kolem desáté večer. Tanečníkům se říká tangeros a tangera. Oni přijdou, začne hrát muzika. Když nehrajou hudbu pro seniory, tak to i inspiruje. Takže se kouknete a říkáte si, že tohle by mohla být dobrá tanečnice, uděláte takhle hlavou, tomu se říká cabeceo. Každý to dělá trochu jinak. Nebo na ni mrknete, horší je, když někdo šilhá. To potom nevíte, kam kouká a může k vám přijít někdo jiný,“ smál se. Jak je vidět, Marek Hilšer tím, že nevyhrál, rozhodně zhrzený není.

Marek Hilšer se narodil v Chomutově, jeho rodina však krátce před revolucí emigrovala do Španělska, odtud zřejmě pramení jeho láska k tangu. Ke studiu medicíny byl přijat až poměrně pozdě, ve 26 letech, ještě předtím studoval Fakultu sociálních vztahů, obor mezinárodní vztahy. Marek Hilšer se vypravil do Keni, léčil tam jako dobrovolník díky humanitární organizaci ADRA.

Absolvoval stáž u poslance Viléma Holáně, ještě jako student mezinárodních vztahů, k politice měl tedy určitý vztah už tenkrát. Jeho sympatická manželka je také lékařka, jezdí se záchrannou službou.

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace