Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Šlechtové Rambohafík záhadně zmizel. A čtvrtý ´nejkrásnější muž planety´ je Slovák. Ošklivej. VIP skandály a aférky

24.05.2018
Šlechtové Rambohafík záhadně zmizel. A čtvrtý ´nejkrásnější muž planety´ je Slovák. Ošklivej. VIP skandály a aférky

Foto: Facebook

Popisek: Teď jak se ta pračka zapíná... nebo je to myčka... a kde je Rambohafík? Karla Šlechtová jako ministryně obrany

FOTO Ministryně Karla Šlechtová, která se vymkla kontrole a po Ministerstvu pro místní rozvoj se rozhodla zvládnout i červené tlačítko Ministerstva obrany, zase zazářila. Šlechtová má kromě účinkování ve vládě ještě jednu lásku. A to sice pořizování fotek na Instagram. Něco na způsob náctiletých holek, které bez uměleckého zpodobňování svých nudných životů prostě nedají den. Jak se ukazuje, není vášeň Karly Šlechtové bez nehod. A jedna taková nehoda zaměstnává již druhý týden sociální sítě s intenzitou, jaká by příslušela tak napadení ČR jadernými zbraněmi Rakouska a Slovinska dohromady…

Instagram a jiné sociální sítě někteří naši politici prostě milují. Vzpomeňme si třeba na Zdeňka Škromacha a jeho tak populární seriál „Od bazénku“, který uváděl pravidelně na svém Facebooku. Karla Šlechtová, která získala angažmá jak v minulé vládě, tak v té současné, si sociální sítě také velmi oblíbila. Obsáhne je všechny a zřejmě v největší oblibě chová Instagram. Od té doby, co je ministryní obrany, jsou její fotky navíc velmi akční. Karlu můžeme vidět po boku drsných mužů v zeleném, kterým se vrhá klidně kolem krku, načapáme ji při řízení čtyřkolek v drsných podmínkách nebo při výcviku vyproštění. Škoda, že armáda zatím nezavedla kurz vyprošťování republiky ze spárů samotné Šlechtové… Ale můžeme si být jistí, že něco podobného je v plánu.

Já, Karla Šlechtová, přísahám na svou čest, že Rambohafíka už nedám na žádný Instagram

Rambohafík kraluje

Občas také s ministryní zabrousíme do jejího soukromí. Tak se můžeme dozvědět, kde nosí Karla Šlechtová tetování (má ho na krku a stojí tam anglicky – poslušnost), nebo kdo je její nejlepší přítel. Tím je totiž pudl Jessík, neboli Rambohafík. Být generál české armády a mít tohle nad sebou, asi si to hodím. Malého černého psa můžeme vidět skoro všude, od ministryně se totiž ani nehne. A tak se není čemu divit, že se s ním Karla Šlechtová vypravila také na Vítkov, kde se nachází památník neznámého vojína a kam se jednou za čas stáhne takzvaný kladeč politický, podivné zvíře, které skupinově klade věnce na hroby neznámých vojínů.

Karla Šlechtová velmi svérázně vyjevila lásku ke své zemi. Anglicky a na Instagramu

Na místě byla zřejmě Karla sama, a tak se rozhodla u věnce, který sem tak nějak pokladla právě ona, vyfotit své černé psisko. Psa neváhala umístit dokonce na žulovou desku, na které spočíval věnec a pod ním pak ostatky padlých… Fotku vystavila na Instagramu, kam připsala poněkud nelogické dvě věty: „Hrdá na svou zemi. Miluji svého psa.“ Jaká je souvislost mezi láskou k psovi a láskou ke své zemi, netuší zřejmě vůbec nikdo. Logičtější by pak bylo, kdyby napsala – „Rambohafíku, hledej kostičku.“ Fotkou ale Karla Šlechtová způsobila pěkný poprask.

Prostě Karla, naše ministryně obrany. Takhle vypadal její Facebook v roce 1017, Rambohafík na třech snímcích. Nyní záhadně zmizel

Nemohl by být Rambohafík ministrem?

Ministryni se vyčítalo právě spojení psa a památníku padlých. Vyčítalo se jí, že sem psa vůbec vzala, když sem mají navíc psi vstup zakázán: „Nemohl by v nové vládě být ministrem obrany rovnou ten Rambohafík? Ví toho o politice prý stejně jako Karla Šlechtová, zvládá i pietní akty a vojáci k němu taky mají mnohem blíž. A v NATO by aspoň rovnou věděli, na čem jsou...,“ uvedl na Twitteru Tomáš Jirsa, majitel komunikační agentury. Reakcí bylo tolik, že se Karla nakonec veřejně kála a fotku odstranila: „Fotka u věnce starého týden před oslavami výročí samozřejmě nebyla myšlena zle. V každém případě se omlouvám,“ napsala na Twitter Šlechtová a měla by si dát kurz s učitelkou češtiny, která po večerech učí Babiše česky, protože takový slovosled je vážně… velmi kreativní.

Ministr obrany... a Karla Šlechtová

Tradičně nejvtipnější jsou pánové z webu G.cz, určeného drsným mužům: „Ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová se profiluje jako moderní ministryně, která bere obranu vážně. Nedlouho po té, co vyšlo najevo, že jí dělá poradce bývalý esoterik a šaman, přišla nyní s přelomovým krokem. Jmenovala svého pudla generálem a svěřila mu celou tankovou divizi. Někteří by možná řekli, že ministryně obrany není příčetná a ministerstvo by jí mělo být odebráno pro dobro nejen České republiky, ale i pro dobro Karly Šlechtové, nicméně na druhou stranu s Karlou se člověk nenudí. „Jak jmenuje prezident? Já jsem ministryně obrany. Já vedu armádu. Já jmenuju generály,“ ohradila se ministryně na tiskové konferenci, kde jí jeden z přítomných novinářů prozradil, že generály jmenuje prezident. Vedle svého pudla povýšila na generála rovněž svou kadeřnici a Vladěnu, se kterou se zná z jógy a která umí perfektní bublaninu,“ napsali na Twitter.

Hledá se Rambohafík

Což ministryni definitivně dodělalo a řádně schlíplá Šlechtová odstranila chudáka Rambohafíka z Twiteru, Instagramu i Facebooku, takže to vypadá, jestli ona ho náhodou nevrzla do útulku, zvíře ubohé nevinné. Podívejte se sami, konec konců.

Kreace a armádní taktika, ta je naší minisryni obrany skutečně vlastní... Ovšem, tohle NENÍ Rambohafík. Tak kdo to tedy je? (Na jejím letošním Facebooku již není Rambohafík, ale nějaký jiný pes, anebo... Rambohafík hrůzou zešedivěl. Každopádně je to velká ZÁHADA.)

Valentino ji odstrčil

Nebylo by to poprvé, co sociální sítě dostaly Karlu Šlechtovou do šlamastyky. Na konci loňského léta se jel závod formulí 1 a na startu byl připraven i sám velký Valentino Rossi. Ten se chtěl na start pořádně soustředit, leč nebylo mu to dáno. Vyrušila ho totiž právě Karla Šlechtová, která měla tehdy do místa startu přístup a která si chtěla se slavným závodníkem pořídit fotku na Instagram. Valentinovi pak prý nezbylo nic jiného než dotěrnou ministryni odstrčit. A ač řvala na celé kolo – „Víte kdo já jsem, víte kdo já jsem!!!“ bylo jí to k ničemu.

Hip hop forever v podání rapperky Sharloty / rapera Sharloťáka

Dívka s tamponem na ruce

V České televizi odstartovala další řada seriálu Zlatá mládež. V něm je pět mladých lidí, mileniálů, kteří zatím řešili jen vlastní poluce a selfíčka. A ty v pořadu vystaví drsným podmínkám, kdy se musejí třeba starat o staré lidi, pracovat na farmě v Rumunsku, nebo na jatkách. A my coby diváci se máme škodolibě pochechtávat nad tím, jak barbína s dlouhatánskými nalakovanými nehty musí kydat hnůj. V nejnovější řadě nechybí exot Renato Salerno, gay, který by se chtěl stát zpěvákem a jehož nejlepší kamarád je make up. Nově se objeví třeba rádoby rapperka Sharlota s vášní pro tetování, jejíž tělo připomíná plakát a která má prý dokonce na ruce vytetovaný tampón, což okomentovala: „Má to význam, že je to jenom na tobě, jaký si ten život uděláš a co budeš dělat.“ Uznejte, že tohle bude zajímavý materiál, který má čáku pobít TV Prima s její reality show Štiky.

Vysvlékl se i v Show Jana Krause. Muž s vůbec nejkrásnějším tělem na světě Michal Gajdošech: „Spíše než nějaké speciální cviky stojí myslím za mým úspěchem vytrvalost ve cvičení,“ sdělil skromně Krausovi.

Slováci vyprodukovali krasavce číslo 4

Čtvrtý nejkrásnější muž na planetě je Slovák Michal Gajdošech. Takže naši slovenští bratři zase sklízí bramborovou a zase jsou tři medailoví hráči před nimi. Kdy se to konečně ti Slováci naučí dělat pořádně? „Je to celosvětová soutěž, kde se hodnotí nejen tělo a krása. Je tam promenáda v obleku, ve spodním prádle, potom v nějakém oblečení, kterému chtějí udělat promo. A s těmi, co se dostanou do první desítky, se pak vede pohovor, mě se například ptali na nejšťastnější vzpomínky z dětství,“ popsal Gajdošech užaslému Janu Krausovi hodnoty, které hledá módní byznys. A jak říká, nehodnotí se tam jen tělo a krása, ale ptají se i na příjemné zážitky z dětství. Nebo na to, které zvířátko má model nejradši? To vypadá fakt na pohovor, na který se musí jeden připravovat nejméně měsíc… Ostatně, račte se na čtvrtého nejkrásnějšího muže planety kouknout a pak hned vyplňte přihlášku. Jak vidno, vyhrát může opravdu úplně každý.

 

Janek Ledecký si prostě jede svou

Nehádá se, křtí

Janek Ledecký si našel kromě spravedlivého hádání se o prémie své dcery, lyžařské a snowboardové šampionky Ester Ledecké, čas také na to, aby se věnoval svým hudebním projektům, konkrétně muzikálu IAGO, jehož CD pokřtil: „Chtěl jsem představit všechny báječné lidi, co se v projektu sešli tak, jak je na představení spolu nikdy nepotkáte. Například všechny tři Desdemony,“ sdělil Janek, který prý zápornou roli v muzikálu hraje velmi rád: „Hrát toho super padoucha Iaga je čistá rozkoš. Užívám si každé představení.“ A dobrá zpráva pro Jankovy fanoušky je, že s muzikály rozhodně nekončí: „Děláte si legraci? Já se teprve začínám rozkoukávat!“

V Cannes je kosa jako kráva... napsala na svém Facebooku Mirka Zlatníková

V Cannes je kosa jako kráva, parkoviště ucpaný, ceny trojnásobný…

V sobotu skončil Mezinárodní filmový festival v Cannes, francouzská společenská a filmová událost sezóny číslo jedna. Zlatou palmu 71. festivalu v Cannes získalo japonské drama Shoplifters (v říjnu ho uvidíme i u nás). Začátek se nesl ve znamení protestu MeToo, který vedla herečka Cate Blanchett. A jihofrancouzské letovisko nebylo bez české účasti: „Mesdames et messieur, v Cannes je kosa jako kráva, parkoviště ucpaný, ceny trojnásobný, filmy jako dycky, ale my uděláme všechno proto, abyste si mysleli, že vám v životě něco zásadního utíká. Au revoir!“ napsala se suchým vtipem k této fotce na svůj Facebook Mirka Zlatníková, dříve Vopavová, známá novinářka a vynikající scenáristka (napsala scénář k velmi oceňované minisérii Marie Terezie, která běžela u nás v televizi počátkem ledna).

Vložil: Štěpán Cháb