Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tak, a teď je tady drsná výzva pro Kazmu. Zvládne ji nebo uteče jako zbabělý zajíc?

22.05.2018
Tak, a teď je tady drsná výzva pro Kazmu. Zvládne ji nebo uteče jako zbabělý zajíc?

Autor: Černí koně

Popisek: zleva: Josef Dressler - patron společnosti Černí koně, Tomáš Pouch - zakladatel a předseda společnosti Černí koně, Kazma Kazmitch – bavič, moderátor a speciální host letošní tour

Letošní, páté, osvětové turné Tour4change, které již tradičně pořádá nezisková organizace Černí koně, podpoří svou účastí moderátor a bavič Kazma Kazmitch. Vypraví se s celým pelotonem handicapovaných i zdravých cyklistů na ručním kole pro handicapované na 500 kilometrů dlouhou trasu z Prahy na Mezinárodní filmový festival ve Zlíně. Nezisková organizace Černí koně, z.s. a ONEMAN SHOW FOUNDATION spojily své síly, aby veřejnosti přiblížily život s handicapem.

„Tour4change se zaměřuje především na děti základních škol. Apelujeme na preventivní chování dětí, aby předešly zbytečným úrazům či nehodám, které je mohou navždy zdravotně poznamenat,“ přibližuje zaměření akce Tomáš Pouch, předseda Černých koní. Turné se koná pod záštitou radního hl. města Prahy pro zdravotnictví a bydlení, Ing. Radka Lacka.

Tři dny s handicapem

Start proběhne v pondělí 28. 5. v 10:00 v Praze na Ladronce a skončí v pátek 1. 6. na náměstí Míru ve Zlíně. Stává se totiž už tradičně součástí doprovodného programu probíhajícího Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež. „Děti poznají problematiku lidí s tělesným postižením, vyzkouší si, jaké je to být v roli handicapovaného, ale i dobrovolného asistenta. Handicapovaní si na druhou stranu uvědomí, že za některá nedorozumění si častokrát mohou sami svým přístupem. Tímto vzájemným pochopením chceme zbořit zdi stojící mezi handicapovanými a většinovou společností, které se mohou objevovat a vytvářet v podobě nejrůznějších obav, strachů, předsudků, zloby nebo dokonce mýtů,“ uvádí Tomáš Pouch.

Kdy a kde se můžete přijít pobavit i poučit s celou rodinou

V uvedených městech handicapovaní z teamu Černých koní připraví osvětovou akci s bohatým doprovodným programem  režii moderátora Bořka Slezáčka. Bořek se svou kolegyní Genny Ciatii připravují návštěvníkům krátké hudební vystoupení. Dále kromě již zmíněného Kazmy se mohou přítomní těšit na vícenásobného mistra světa v biketrialu Josefa Dresslera. Ten dětem názorně předvede, že jízdní kolo může být dobrý kamarád. Speciální akrobatickou sestavu připravuje též vícenásobná mistryně světa v para-pole dance Daniela Pecinová. Ta své náročné cviky zvládá i s vlastním handicapem, když po zákeřném onemocnění přišla o nohu.

Radost z pohybu pro tělesně postižené děti

V Praze a ve Zlíně proběhne v rámci turné slavnostní předání speciálního ruční kola určeného dětem s tělesným handicapem. Tato kola vyrábějí Černí koně a jsou zároveň jedinými výrobci takových kol v Evropě. Dětem kola přinášejí dosud nepoznanou svobodu v pohybu a stávají se tak důležitým faktorem v jejich fyzickém i psychickém rozvoji.

Letošní osvětové turné bude nově obohaceno o peloton handicapovaných cyklistů, kteří na speciálních jízdních kolech pojedou do všech uvedených měst. Smyslem tohoto turné je ukázat, že i s handicapem lze sportovat na úrovni srovnatelné se sportem „zdravých“ lidí. „Jsem rád, že naši výzvu přijal Kazma, který pojede s handicapovanými na ručním kole. A když je řeč o výzvách, stranou nemůže zůstat ani Josef Dressler. Sice oba budou mít elektrohandbike, ale věřte, a z vlastních zkušeností mohu potvrdit, že pro netrénovaného člověka to bude i za pomoci elektropohonu vyčerpávající jízda,“ dodává Pouch.

GPS a STREAM

Na webové stránce www.kdejsou.info můžete sledovat aktuální polohu cyklistického pelotonu a když budete mít chuť, na kole kousek peloton doprovodit. Určitě vaši podporu přivítají. Dále na stránce naleznete odkaz na facebook Černých koní. Tam pro vás bude připravené živé vysílání z akcí v jednotlivých městech. Rázem se stanete součástí Tour4change.

Co řekli jednotliví účastníci akce?

Kazma Kazmitch: „Jsem rád, že mohu svou účastí podpořit tento projekt. Vzhledem k chystaným aktivitám v návaznosti na nově založený nadační fond ONEMAN SHOW FOUNDATION je pro mě výzvou poznat na vlastní kůži život s handicapem.“

 

Josef Dressler: „Pamatuji si, když za mnou před 10 lety Tomáš Pouch přišel a řekl mi svůj záměr založit Černé koně. Zároveň mě požádal, abych byl patronem. Dnes, když se ohlédnu, co vše koně dokázali, a vidím, kam směrují, jsem hrdý patron. Turné se účastním každý rok a líbí se mi ten smysl, prevence, bezpečnost a tolerance mezi lidmi.“

Ing. Radek Lacko: „Vítám jakoukoli možnost pomoci, vzájemné konfrontace světa zdravých a handicapovaných, proto jsem rád, že mohu již poněkolikáté podpořit záslužnou aktivitu spolku Černí koně.“

Černí koně, z.s.

Nezisková organizace založená roku 2008, organizátor série cyklistických závodů Českého poháru pro handicapované a výrobce speciálních jízdních kol – handbike, pro děti s tělesným postižením.

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace