Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Psala jsem to s vědomím toho, že proti sobě spoustu lidí poštvu, přiznala Gábina Koukalová, která…

22.05.2018
Psala jsem to s vědomím toho, že proti sobě spoustu lidí poštvu, přiznala Gábina Koukalová, která…

Foto: TV Prima

Popisek: Gábina Koukalová v Show Jana Krause

Kolem biatlonistky Gábiny Koukalové bylo v poslední době pěkně dusno. Svou biografickou knihou „Jiná“ pořádně rozvířila vody profesionálního biatlonu, ledacos práskla, a to i na sebe. Gábině se podařilo na sebe popudit celkem dost lidí, ale jak se ukázalo, Jan Kraus mezi ně nepatří. Ten na ni byl doslova něžný… „Nejdřív jsem žena, sportovkyně až potom,“ přiznala také v Show Jana Krause Gábina, proč vždy závodila dokonale nalíčená.

Gábina Koukalová zaujala nejenom svými sportovními výkony, ale také tím, že se k nim dostavovala s perfektním make upem, což nebývalo u sportovkyň právě obvyklé: „To byla jedna z mála věcí, na které se mohl člověk spolehnout. Ty výsledky byly tak vrtkavé. Já jsem si říkala, že především jsem žena a až pak závodnice,“ podotkla k tomu Gábina Koukalová. To, že proti sobě někoho poštvala, jí nevadí, dokonce s tím počítala: „Rozhodně jsem to tak psala. Ta témata jsou natolik kontroverzní, že mě napadlo, že to lidi napadnou. Je to takové dvojsečné. Viděla jsem v tom smysl. Vzhledem k tomu, že se ve sportu pohybuji od dvou let.“

Porucha potravy není cesta

V knize Gábina přiznala i to, že bojovala s bulimií, dnes k tomu tvrdí: „Porucha potravy není rozhodně cesta. Kdybych k tomu přistupovala od začátku správně, tak by moje kariéra byla ještě delší,“ řekla Janu Krausovi. Do této poruchy prý spadla právě kvůli vrcholovému sportu: „Člověk není schopný v sedmnácti letech rozlišit, co je dobré, já jsem měla pocit, že musím mít předepsanou váhu, která nebyla stanovená. Pokud jsem je nedodržovala, tak jsem měla pocit, že je něco špatně a že nemůžu vyhrát a být úspěšná,“ přiznala a dodala: „Ta porucha, kterou jsem měla já, se liší od té, kterou mají třeba modelky. Těm jde o to být ještě mnohem štíhlejší. Mně stačilo, když si udržím nějakou váhu, ani nízkou ani vysokou.“

I kdyby se našel jen jeden, mělo to smysl

Napsáním své biografie píchla do vosího hnízda, přesto tak nějak cítí, že mělo smysl: „Já jsem si říkala, že i kdyby mi měl jeden jediný člověk napsat, že mu to pomohlo, že se s tím ztotožnil, protože měl podobný problém, tak mi to za to stojí. Čekala jsem velkou melu těch reakcí, jsou jich ne stovky, ale tisíce. Mám takový pocit, že je to o tom, na co se člověk upíná, jestli na ty dobrý věci. Ať lidi nesouhlasí, vždyť je to její věc,“ zhodnotila humbuk, který poté, co knížka vyšla, nastal.

Problém s organizací času

Gábina si ale všímá i svých špatných stránek: „Myslím, že mám celoživotně problém s organizací času. Jediný den, kdy jsem neměla, je dnes. Já měla představu, že jdu k vám, tak se mi vybavila mikulášská besídka v tělocvičně, kde je spousta dětí a všichni se bojí, že to přijde. A takhle jsem si představovala vás. Proto jsem radši vzala sebou tu hůl,“ smála se a komentovala to, že Janu Krausovi přinesla běžkařskou hůlku jako dárek. „Sice jsem přišla včas, ale zase jsem zapomněla další věci, které jsem potřebovala,“ přiznala se.

Jsem jako novorozeně

Gábina je ještě mladá a v současné chvíli řeší, co vlastně bude ve svém životě podnikat: „Musím říct, že to není úplně tak jednoduché. I pro mě je to velký krok, protože já sama se teď hledám, snažím se to vždy vidět z té lepší stránky. Jsem jako takové novorozeně, které leze po světě a dívá se, jaké jsou tam možnosti.“ K jejím velkým zálibám ale patří zpěv: „Malinko jsem začala sympatizovat s kapelou, která se jmenuje Sousedi, je to kapela mých kamarádů, kteří zpívají převzaté písně. Nemá žádné výtvarné ani hudební ambice, ale těší mě to a baví.“

Gábině Koukalové je teprve 28 let, přesto řeší otázku, kterou žádný vrcholový sportovec nemiluje - co si počít se svým životem? Jde o obrovskou změnu, Gábina pochází ze sportovní rodiny, maminka je bývalá reprezentantka na běžkách, tatínek skákal na lyžích a byl také biatlonovým koučem. Tatínek sám prozradil, že by si přál, aby Gábina ve sportu pokračovala.

Gábina rozená Soukalová se provdala za badmintonistu Petra Koukala, který překonal rakovinu. I ten se sportovní kariérou sekl a přeměnil se v obchodníka. Třeba knihu Gábiny Koukalové vydal jeho tatínek a rozhodně lze konstatovat, že šlo o dobrý obchodní tah.

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace