Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Psala jsem to s vědomím toho, že proti sobě spoustu lidí poštvu, přiznala Gábina Koukalová, která…

22.05.2018
Psala jsem to s vědomím toho, že proti sobě spoustu lidí poštvu, přiznala Gábina Koukalová, která…

Foto: TV Prima

Popisek: Gábina Koukalová v Show Jana Krause

Kolem biatlonistky Gábiny Koukalové bylo v poslední době pěkně dusno. Svou biografickou knihou „Jiná“ pořádně rozvířila vody profesionálního biatlonu, ledacos práskla, a to i na sebe. Gábině se podařilo na sebe popudit celkem dost lidí, ale jak se ukázalo, Jan Kraus mezi ně nepatří. Ten na ni byl doslova něžný… „Nejdřív jsem žena, sportovkyně až potom,“ přiznala také v Show Jana Krause Gábina, proč vždy závodila dokonale nalíčená.

Gábina Koukalová zaujala nejenom svými sportovními výkony, ale také tím, že se k nim dostavovala s perfektním make upem, což nebývalo u sportovkyň právě obvyklé: „To byla jedna z mála věcí, na které se mohl člověk spolehnout. Ty výsledky byly tak vrtkavé. Já jsem si říkala, že především jsem žena a až pak závodnice,“ podotkla k tomu Gábina Koukalová. To, že proti sobě někoho poštvala, jí nevadí, dokonce s tím počítala: „Rozhodně jsem to tak psala. Ta témata jsou natolik kontroverzní, že mě napadlo, že to lidi napadnou. Je to takové dvojsečné. Viděla jsem v tom smysl. Vzhledem k tomu, že se ve sportu pohybuji od dvou let.“

Porucha potravy není cesta

V knize Gábina přiznala i to, že bojovala s bulimií, dnes k tomu tvrdí: „Porucha potravy není rozhodně cesta. Kdybych k tomu přistupovala od začátku správně, tak by moje kariéra byla ještě delší,“ řekla Janu Krausovi. Do této poruchy prý spadla právě kvůli vrcholovému sportu: „Člověk není schopný v sedmnácti letech rozlišit, co je dobré, já jsem měla pocit, že musím mít předepsanou váhu, která nebyla stanovená. Pokud jsem je nedodržovala, tak jsem měla pocit, že je něco špatně a že nemůžu vyhrát a být úspěšná,“ přiznala a dodala: „Ta porucha, kterou jsem měla já, se liší od té, kterou mají třeba modelky. Těm jde o to být ještě mnohem štíhlejší. Mně stačilo, když si udržím nějakou váhu, ani nízkou ani vysokou.“

I kdyby se našel jen jeden, mělo to smysl

Napsáním své biografie píchla do vosího hnízda, přesto tak nějak cítí, že mělo smysl: „Já jsem si říkala, že i kdyby mi měl jeden jediný člověk napsat, že mu to pomohlo, že se s tím ztotožnil, protože měl podobný problém, tak mi to za to stojí. Čekala jsem velkou melu těch reakcí, jsou jich ne stovky, ale tisíce. Mám takový pocit, že je to o tom, na co se člověk upíná, jestli na ty dobrý věci. Ať lidi nesouhlasí, vždyť je to její věc,“ zhodnotila humbuk, který poté, co knížka vyšla, nastal.

Problém s organizací času

Gábina si ale všímá i svých špatných stránek: „Myslím, že mám celoživotně problém s organizací času. Jediný den, kdy jsem neměla, je dnes. Já měla představu, že jdu k vám, tak se mi vybavila mikulášská besídka v tělocvičně, kde je spousta dětí a všichni se bojí, že to přijde. A takhle jsem si představovala vás. Proto jsem radši vzala sebou tu hůl,“ smála se a komentovala to, že Janu Krausovi přinesla běžkařskou hůlku jako dárek. „Sice jsem přišla včas, ale zase jsem zapomněla další věci, které jsem potřebovala,“ přiznala se.

Jsem jako novorozeně

Gábina je ještě mladá a v současné chvíli řeší, co vlastně bude ve svém životě podnikat: „Musím říct, že to není úplně tak jednoduché. I pro mě je to velký krok, protože já sama se teď hledám, snažím se to vždy vidět z té lepší stránky. Jsem jako takové novorozeně, které leze po světě a dívá se, jaké jsou tam možnosti.“ K jejím velkým zálibám ale patří zpěv: „Malinko jsem začala sympatizovat s kapelou, která se jmenuje Sousedi, je to kapela mých kamarádů, kteří zpívají převzaté písně. Nemá žádné výtvarné ani hudební ambice, ale těší mě to a baví.“

Gábině Koukalové je teprve 28 let, přesto řeší otázku, kterou žádný vrcholový sportovec nemiluje - co si počít se svým životem? Jde o obrovskou změnu, Gábina pochází ze sportovní rodiny, maminka je bývalá reprezentantka na běžkách, tatínek skákal na lyžích a byl také biatlonovým koučem. Tatínek sám prozradil, že by si přál, aby Gábina ve sportu pokračovala.

Gábina rozená Soukalová se provdala za badmintonistu Petra Koukala, který překonal rakovinu. I ten se sportovní kariérou sekl a přeměnil se v obchodníka. Třeba knihu Gábiny Koukalové vydal jeho tatínek a rozhodně lze konstatovat, že šlo o dobrý obchodní tah.

Vložil: Michaela Špačková