Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Úspěšný zpěvák si postěžoval, že po něm chtěli sex. Tak raději skončil na ulici, což se mu vyplatilo. Tajnosti slavných

12.05.2018
Úspěšný zpěvák si postěžoval, že po něm chtěli sex. Tak raději skončil na ulici, což se mu vyplatilo. Tajnosti slavných

Foto: Facebook

Popisek: Mikolas Josef

FOTO, VIDEO Životopis zpěváka Mikolase Josefa, který tento týden výrazně zabodoval ve známé pěvecké soutěži Eurovision Song Contest, je dosti zajímavý. Velmi brzy se dokázal prosadit v modelingu a nafotil reklamní kampaně pro známé zahraniční firmy. Pak se mu ale tato dobře placená, nicméně zákulisními intrikami nechvalně proslulá práce, přestala líbit, a tak se vrátil k hudbě, jíž se věnuje už od pěti let.

V šokujícím rozhovoru pro iDnes.cz Mikolas popsal, co na vlastní kůži zažil na tzv. fashion weeku v Miláně: „Přijedete tam a připadáte si jako hadr na vytírání. Ubytují vás v bytě s dalšími sedmi kluky, co si po sobě neumyjí ani talíř a chodí domů zfetovaní ve čtyři ráno. Vidíte dvanáctiletou holku, která vystavuje prsa do objektivu, pózuje nahá a bere to jako normální věc. Chodí za vámi chlapi a říkají, že jestli se s nimi vyspíte, dostanete zítra tu a tu práci.“ Nicméně na módu nezanevřel, ostatně pro jeho současnou kariéru je velmi důležitá.

Jestli Mikolas Josef bude prvním z České republiky, který vyhraje celou soutěž Eurovize, se dozvíme dnes večer v přímém přenosu na ČT1 od 21:00. Přenos skončí až 40 minut po půlnoci. Snad v jeho závěru bude svět tleskat právě Mikolasovi.

Očista na ulici

Modelingu dal sbohem a s kytarou v ruce, na niž hraje už od svých pěti let, zkusil štěstí na ulicích několika evropských měst. Říká, že to pro něj byla očista, protože si od modelingu potřeboval umýt ruce. Hraní ho samozřejmě neuživilo, a tak se atraktivní mladík, který ještě donedávna předváděl luxusní modely na molech, živil i jako zedník nebo uklízeč oken a toalet. Díky tvrdé práci si ale dokázal již za jediný rok vydělat na svůj první videoklip, který v roce 2015 odvysílala televize Óčko. Na rok se odstěhoval do Vídně, kde se učil u renomovaných hudebníků. Navíc si procvičil další jazyk, kromě angličtiny i němčinu. V televizi Óčko přiznal, že to byla další tvrdá lekce, ale určitě se mu vyplatila. „V prostředí evropských hitmakerů roste člověk mnohem rychleji po profesní i osobní stránce,“ říká Mikolas.

Lie to Me

Na svém zatím největším hitu, který sám napsal Lie to Me (Lži mi) pracoval dva roky. Hned poté, co byl loni uveden, slaví velké úspěchy a o Mikolasovi se dokonce začalo hovořit jako o českém Justinu Timberlakovi. On sám přiznává, že se inspiroval jeho klipy. V tom svém se představil nejen jako výborný zpěvák, ale i tanečník a vůbec se nelze divit, že si ho jenom na Youtube pustily již téměř tři miliony diváků. Mikolasův všestranný talent nejlépe dokazuje to, že si Lie to Me nejen sám složil, ale také produkoval a režíroval. Nakonec byla tato senzační taneční skladba porotou i díky hlasům diváků vybrána, aby reprezentovala Českou republiku na 63. ročníku soutěže Eurovison Song Contest v Lisabonu.

Hezkej kluk, že jo? To nepochybně hraje roli

První zpěvák z Česka

A to, co se mu prozatím v hudební branži podařilo, nemá u nás jen tak obdoby. Kromě toho, že se právě díky Lie to Me jako teprve druhý český zpěvák probojoval do finále této mezinárodní soutěže, kterou sledují stovky milionů diváků v Evropě, nedávno také podepsal lukrativní smlouvu se společností Sony Music, která ho přijala do své „stáje“.

Do ní patří například Justin Timberlake nebo Britney Spears, Shakira a Miley Cyrus. Zástupci firmy mají od Mikolase velká očekávání a upozorňují, že je prvním zpěvákem z Česka, s nímž podepsali celosvětový kontrakt.

Vložil: Adéla Hofmanová