Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Dcera povídá, vem si aspoň tenisky, ať jsi mladší. Ale takové tenisky, přátelé, neexistují. Hubatá zpěvačka totiž…

02.05.2018
Dcera povídá, vem si aspoň tenisky, ať jsi mladší. Ale takové tenisky, přátelé, neexistují. Hubatá zpěvačka totiž…

Foto: TV Prima

Popisek: LInda Finková, Genzerova bývalka, u Krause

Linda Finková nepřipravuje žádný nový projekt, desku, či muzikál, Jan Kraus ji pozval do své Show prostě proto, že je to velmi zajímavá osoba, která má kuráž a nebojí se veřejně komentovat, když se jí něco nelíbí, nebo jí to přijde k smíchu.

Další populární duo… Dua byla v osmdesátých letech ve velké oblibě, vzpomeňme třeba na Ivetu Bartošovou a Petra Sepéšiho. Jednu z populárních dvojic utvořila právě Linda Finková s Pavlem Nohou, pro které psal hity, třeba jako Nálada je výborná, Karel Vágner. Linda Finková rozhodně nevzpomíná na dobu, kdy poskakovala po pódiu s ďábelsky sestříhaným účesem a v disko oblečení, nerada: „Pamatuji si to senzačně, to byl hrozný odvaz!“ Nicméně připouští, že tento směr jí tak úplně nevyhovoval: „Takovýhle písničky jsem vlastně nikdy moc zpívat nechtěla. Já miluji funky a miluji černou muziku, jenomže tady v té době to nikdo moc neposlouchal,“ povzdechla si Linda Finková v Show Jana Krause. Začátky v osmdesátých letech u tehdejšího velkého hudebního bosse ale podle ní byly fajn: „Já jsem přišla do kapely Karla Vágnera, když odešel Petr Kotvald, asi si říkali, že jich je málo, tak se rozhodli, že udělají další duet. A tak mě dali dohromady s Pavlem Nohou. Byla to hrozná prča, užila jsem si senzační dětství a bezvadnou pubertu,“ nešetřila nadšením.

Hlavně zpívá, ale také učí

U profesionálního zpěvu Linda Finková zůstala doposud: „Já jsem hlavně zpěvačka, za tím si stojím. Pak jsem učitelka, učím na pražské konzervatoři. Ke mně někdo přijde, já zjistím, jaký má rozsah. Sednu si k piánu a řeknu mu, ať zazpívá stupnici,“ prozradila Janu Krausovi a dodala: „Když někoho necháte zazpívat kousek písničky, tak poznáte hned, jestli má hudební sluch.

Potom tam nemají co dělat, ale stane se, že člověk ulítne.“ Linda Finková spolupracuje nejenom se zpěváky, ale také se zpívajícími herci: „Já jsem nahrála Jirkovi Langmajerovi takové dechové cvičení, jsou ale i takové rozezpívávací a rozmlouvací. Nahrála jsem to spousta hercům. Ti herci na tom trénují a když přijdou na jeviště, tak i lépe mluví.“

Tenisky na omládnutí? Nejsou

Maminka Lindy Finkové je Lída Nopová, sboristka Karla Gotta, ale také významná učitelka zpěvu: „Já jsem jí dnes řekla, že sem jdu a maminka mi říkala, Liduško, buď tak hodná a v ničem s ním nesoupeř, protože ona ví, že jsem hubatá,“ smála se. Právě díky mamince se z ní stala profesionální zpěvačka: „Zdědila jsem to po mojí mamince v každém případě, ono je to jednoduché. Moje maminka mě s tatínkem pořád trénovala. Nedali pokoj. To je jako, když má švec verpánek a jeho syn bude švec,“ říká Linda Finková. Nicméně tatínkem nemyslí svého biologického otce, hudebníka Petra Finka, ale druhého manžela své matky Miloše Nopa. Před cestou do Show ji zkritizovala i vlastní dcera: „Když moje dcera viděla, co si beru na sebe, tak říkala, vezmi si aspoň tenisky, ať jsi mladší. Ale takové tenisky, přátelé, nejsou,“ podotkla sebeironicky Linda Finková.

Již zanedlouho oslaví Linda Finková padesáté narozeniny. Může být na sebe pyšná, doposud toho zvládla více než dost. Linda vystudovala na konzervatoři zpěv. Ačkoliv na začátku zpívala pop ve stáji Karla Vágnera, táhlo ji to jiným směrem. Po revoluci se z ní stala velmi obsazovaná muzikálová zpěvačka. Kromě toho učí také zpěv, pěveckou koučku u piána dělala také ve všech řadách televizního pořadu Tvoje tvář má známý hlas. Dlouhá léta žila s partnerem Richardem Genzerem, s tím si stihla pořídit dvě děti a také si ho tak trochu fíglem vzít. Geňa bude ale asi problematický partner, ačkoliv spolu již pět let nejsou, rozvádět by se měli snad až nyní.

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace