Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Sláva, český TV divák ještě nezdegeneroval. Reportéři porazili světovou show z českého rybníčku a elita národa SuperStar

26.04.2018
Sláva, český TV divák ještě nezdegeneroval. Reportéři porazili světovou show z českého rybníčku a elita národa SuperStar

Foto: TV Prima

Popisek: Monika Štiková, matka rodu. Diváci jí přirovnávají ke kytovci a píší, že jedinou její kvalifikací pro vlastní TV pořad je, že porodila dceru, která si dokázala uhnat dítě s manželem Gábiny Partyšové

Nová a nová překvapení přináší v poslední době statistiky sledovanosti celoplošných televizních stanic. Je z nich patrné, že se diváci postupně odvrací od různých převzatých talentových či reality show a dříve oblíbenější komerční stanice poráží Česká televize. O víkendu svoji konkurenci doslova rozdrtila.

Již jsme se zmínili o značném ohlasu, který vyvolala první část televizního filmu Metanol. Ten se stal nejen nejsledovanějším pořadem nedělního večera, ale také celého týdne, když o více než 300 tisíc diváků porazil dosud kralující seriál televize Nova Ordinace v růžové zahradě. A potažmo všechny vysílané detektivní série, jimiž atakují své diváky všechny kanály. 

Napínavá telenovela z českého rybníčku?

Velmi příjemné je rovněž zjištění, že na druhém místě v neděli večer skončila Galerie elity národa a na třetím publicistický pořad 168 hodin. Teprve za ním se umístila další řada talentové soutěže SuperStar, která svým kolovrátkovým scénářem, otrocky okopírovaným podle zahraničního formátu, už publikum převážně nudí. A ještě pozitivnější je skutečnost, že většina televizních diváků ignorovala nový  průšvih televize Prima Štiky, propagovaný jako „napínavá světová show  z českého rybníčku“. Větší pozornost si dokázal získat další publicistický pořad České televize Reportéři, reagující na závažná a aktuální společenská témata. 

„Podívaná pro naprostý dementy“

Na celé té mohutně propagované světové televizní show, jsou nakonec nejzajímavější ohlasy na úvodní díl, i když tentokrát bohužel nejde o vtipné, ale v převážné míře zhnusené reakce. Diváci, kteří si evidentně její start nenechali ujít z pouhé zvědavosti, se zamýšlí nad tím, proč se na obrazovce objevuje žena, jejíž jedinou kvalifikací je, že porodila dceru, která si dokázala uhnat dítě s manželem Gábiny Partyšové. Jeden z glosátorů se ohrazuje i proti názvu celé show. Neviděl v ní prý žádné štiky, jen nějaké domestikované kytovce.  Řada lidí se shoduje na názoru, že na něco tak ubohého se může dívat jen naprostý dement s notorickou potřebou sebepoškozování. A smrtelně vážně se zajímají o to, zda tento  hnůj dokázal někdo sledovat déle než pět minut. (Přiznám se, že já ano, ale jen proto, že jsem musela a dosud marně přemýšlím, jestli jsem kdy viděla něco otřesnějšího).  

 

Neotřelý pořad?

Zcela právem jsou naštvané reakce adresované především televizi Prima, která tímto projektem klesla na úplné dno televizní zábavy. Podle jedné z mnoha vytáhla tato stanice největší triumf  proti TV Barrandov a to v souboji o nejsmrdutější  televizní odpad. Její autor se bojí, že  se majitel Barrandova nebude  bát zvednout hozenou rukavici a přijde ještě s něčím odpornějším.

TV Prima však svůj nový pořad všemožně brání. Na kritické reakce, zveřejněné na svém Facebooku, většinou reaguje slovy, že děkuje za názor, případně aktéry své ubohé reality show obhajuje, že jsou pouze bizarní. A dokonce tvrdí, že Šiky jsou neotřelý pořad, který jen tak neuvidíme. V tom má bezesporu pravdu.

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace