Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Největší televizní padouch je syn exministra kultury. Kdy konečně dostane do nosu? Tajnosti slavných

24.04.2018
Největší televizní padouch je syn exministra kultury. Kdy konečně dostane do nosu? Tajnosti slavných

Autor: Facebook

Popisek: Vuk Gojkov Čelebič, vycházející hvězda

FOTO Zatímco z českých televizních obrazovek zmizela (až na pár výjimek) politická satira, v zahraničí běžná a velmi oblíbená, alespoň částečně ji nahrazují některé televizní seriály, střílející si alespoň z komunálních politiků. Objevuje se v nich několik totálních „záporáků“, kteří se neštítí vůbec ničeho a jejich počínání často diváky pořádně rozhořčí. Příkladem jsou některé postavy v seriálech televize Nova Ordinace v růžové zahradě nebo Ulice.

A právě Ulice těží z komunální politiky množství různých scén. Nyní se jedna z dějových linek zaměřila na příběh manažera městského úřadu pro styk s veřejností Roberta Bláhy. Bezskrupulózního kariéristu hraje nepříliš známý herec Vuk Gojkov Čelebič a rozhodně není vyloučeno, že by ho tato role mohla poznamenat na celý život. Tak, jako se  nikdy nezbavil stínu doktora Cvacha z legendárního seriálu Nemocnice na kraji města Josef Vinklář či  Kazisvěta v Princezně se zlatou hvězdou Martin Růžek, také Vuk Čelebič to jistě za vystupování v tomto seriálu schytá.  Zpočátku přitom nejspíše vůbec netušil,  jak se jeho postava bude dále vyvíjet  a sám přiznává, že je zvědavý, co vše ještě Robert v Ulici  vyvede.

 

Vuk v Ulici

Pravý opak Roberta?

Vuk Čelebič navíc o sobě tvrdí, že je pravým opakem  Roberta. Ale ve skutečnosti má se svým seriálovým hrdinou leccos společného. Prozrazuje, že má rád elegantní oblečení, které ani zhýčkanému Robertovi není proti srsti. A  prý také rád svádí ženy, v čemž Bláha  vyniká.  Jeho oběti mu padají k nohám, ať už jde o náhodné známosti z baru nebo kolegyně z práce, aby je poté chladnokrevně odmrštil. Prozatímní výjimkou se stala jeho oddaná seriálová manželka Adriana, především však z toho důvodu, že pro něj  finančně  výhodnou partií. Zatímco ona uzavřela sňatek z lásky, Robert z rozumu. Diváci Ulice nyní napjatě sledují, kdy Adriana konečně procitne a zjistí, že se stala obětí bezcharakterního padoucha.

 

V Západočeském divadle Cheb

Ministrův syn

Je docela škoda, že Vuk Čelebič  nebyl v Ulici obsazen do role, která by více akceptovala jeho cizokrajný zevnějšek, znalost několika řečí a že scenáristé Ulice nevyužili jeho velmi zajímavý životopis (nicméně  Roberta hraje velmi věrohodně).  Letos třicetiletý herec se narodil sice v Praze, ale poté se s rodiči díky otcově původu  přestěhoval  do Černé Hory,  kde žil až do osmnácti let. Jeho tatínek byl  původně také hercem, ale nyní se živí jako spisovatel a překladatel a několik let dokonce působil ve funkci ministra kultury. Maminka Česka je filoložka se specializací na středověkou a klasickou latinu. Vuk se nakonec rozhodl vrátit do  Čech a vystudoval zde  herectví, i když původně být hercem nechtěl a začal studovat režii.  Když ho však na škole v jednom představení viděl Michal Pavlata, řekl mu, že by ho pro režii byla škola a nabádal ho, aby přestoupil na herectví. A Vuk jeho rady vyslyšel.

 

V pražském Divadle v Celetné, inscenaci Marie Antoinetta

Rekord třinácté sezóny

Jako herci se mu dařilo již ve studentském divadle Disk.  Právě díky svému zajímavému vzhledu pak hostoval na nejrůznějších českých scénách. V Městském divadle v Mostě vytvořil například postavu Indiána, známou ze slavného filmu Miloše Formana Přelet nad kukaččím hnízdem. A netuctový obličej využívají i filmaři. Objevil se například v seriálech Vyprávěj, Bez hranic, České století nebo Cyril a Metoděj.

Každopádně však je seriál Ulice, kde hraje již více než rok, jeho dosud největší hereckou šancí a rozhodně nezapadl mezi stovkami ostatních postav. Ba naopak. Diváci ho sledují s velkým zájmem a nedočkavě se těší na okamžik, kdy „ta svině Robert konečně dostane do nosu“. Zcela pohlcení dějem se na sociálních sítích rozčilují, kolik takových Robertů a politiků, jako je Masný, běhá po světě. Ale utěšují se proroctvím jejich miláčka, Lumíra Nykla, že se na každou svini vaří voda.  Není proto nijak překvapivé, že se současné díly již třinácté sezóny Ulice  těší rekordní sledovanosti.

 

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace