Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nestydatá kráska obráží se svou skandální knihou média. Pochlubila se, komu poslala své kalhotky

20.04.2018
Nestydatá kráska obráží se svou skandální knihou média. Pochlubila se, komu poslala své kalhotky

Foto: Facebook

Popisek: Gabriela Koukalová v pořadu ČT Sama doma

Česko čelí již několik dní nepřehlédnutelné a nepřeslechnutelné reklamní kampani bývalé úspěšné české biatlonistky Gabriely Koukalové. Zrzavá kráska, která nejspíše skoncovala se sportováním a nezúčastnila se ani letošních olympijských her, nedávno vydala knihu, v níž kriticky popsala sportovní zákulisí, opřela se do svých blízkých či bývalých kolegů a v neposlední řadě prozradila i řadu intimních detailů. Ačkoliv tvrdí, že dostává tisíce nadšených reakcí, její zpověď vyvolává také mnoho spekulací a negativních ohlasů.

Gabriele Koukalové může v úderném marketingu konkurovat snad jedině Andrej Babiš. Svoji knihu propaguje velmi sofistikovaně, napřed pustila pár ukázek do bulváru, potom do seriózního tisku a tento týden se dokonce rozhovořila ve veřejnoprávním Českém rozhlase i České televizi. Na to, že si zde různé celebrity dělají zdarma reklamu, a shodou okolností přijdou na návštěvu právě v okamžiku, kdy jim vyjde nová kniha či deska, si  už koncesionáři dávno zvykli. Mnohým se ale vůbec nelíbí, že zatímco různé privátní firmy musí za svoji prezentaci zaplatit, čeští vyvolení  to mají grátis. 

Tisíce nadšených reakcí?

To, co obratná sportovkyně  v oblíbeném lifestylovém magazínu Sama doma předvedla, je přitom na hranici skryté reklamy. Ve studiu, kde si povídala s tradičně servilními moderátorkami (jako vždy nadšenými, že je přišla navštívit známá osobnost), byly na stolku nepřehlédnutelně vystaveny dva kusy její nové knihy, nazvaná „Jiná“. Aby toho nebylo málo, tři z divaček ji vyhrály v tzv. bleskové soutěži. A pak došla řeč na to, co Gábině udělalo v poslední době největší radost. Bez zaváhání odpověděla, že to jsou tisíce nadšených reakcí na její zpověď. 

Utajená diagnóza

Na přetřes se tato skandální kniha dostala i v publicistickém pořadu ČT 168 hodin, v reportáži, nazvané Utajená diagnóza. Zde na ni ovšem redaktoři reagovali s kritickým nadhledem a nechali promluvit také druhou stranu, například trenéra Jindřicha Šikolu, jehož Gabriela obvinila, že ji ponižoval a říkal jí, že je tlustá a odporná. Sportovní redaktor Tomáš Kohout se zamyslel nad tím, zda je vůbec možné, aby Koukalová deset let trpěla anorexií a bulimií a vyhrávala přitom nejprestižnější závody světa. Došel k závěru, že nikoliv. „Při tak závažných problémech by podle mě na tom vrcholu nemohla být,“ uvedl v rozhovoru pro  Českou televizi. Jiná média zase připomínají, že Koukalová se dříve v různých rozhovorech chlubila, jak ráda jí a dokonce dělala reklamy na některé lahůdky. 

 

Zdatná exhibicionistka?

Zatímco Gábina hovoří o stovkách, ba tisíci nadšených reakcí, většina ohlasů čtenářů, ale i bývalých kolegů je velmi negativní. Ti se shodují na tom, že se bezesporu nejúspěšnější česká biatlonistka mohla stát jednou z dalších českých sportovních legend, ale svým chováním degraduje nejen svoje úspěchy, ale i práci těch, co na ní měli značný podíl a pomáhali jí ke sportovním triumfům.

 

Pokud by kniha Gabriely Koukalové řešila pouze nekalé praktiky ve sportovním zákulisí, mohla by se stát prospěšnou. Jenže intimní detaily o sexu a další pikantnosti, například pasáž o tom, komu poslala své kalhotky (Jágrovi), spíše naznačují, že atraktivní sportovkyně má mimořádné sklony k exhibicionismu (což již předvedla například svými obnaženými fotografiemi dříve) a že cílem masivní reklamní kampaně je prodat co nejvíce kusů svého dílka. Klidně i na úkor vlastní rodiny a těch, co při ní stáli.

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace