Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nestydatá kráska obráží se svou skandální knihou média. Pochlubila se, komu poslala své kalhotky

20.04.2018
Nestydatá kráska obráží se svou skandální knihou média. Pochlubila se, komu poslala své kalhotky

Foto: Facebook

Popisek: Gabriela Koukalová v pořadu ČT Sama doma

Česko čelí již několik dní nepřehlédnutelné a nepřeslechnutelné reklamní kampani bývalé úspěšné české biatlonistky Gabriely Koukalové. Zrzavá kráska, která nejspíše skoncovala se sportováním a nezúčastnila se ani letošních olympijských her, nedávno vydala knihu, v níž kriticky popsala sportovní zákulisí, opřela se do svých blízkých či bývalých kolegů a v neposlední řadě prozradila i řadu intimních detailů. Ačkoliv tvrdí, že dostává tisíce nadšených reakcí, její zpověď vyvolává také mnoho spekulací a negativních ohlasů.

Gabriele Koukalové může v úderném marketingu konkurovat snad jedině Andrej Babiš. Svoji knihu propaguje velmi sofistikovaně, napřed pustila pár ukázek do bulváru, potom do seriózního tisku a tento týden se dokonce rozhovořila ve veřejnoprávním Českém rozhlase i České televizi. Na to, že si zde různé celebrity dělají zdarma reklamu, a shodou okolností přijdou na návštěvu právě v okamžiku, kdy jim vyjde nová kniha či deska, si  už koncesionáři dávno zvykli. Mnohým se ale vůbec nelíbí, že zatímco různé privátní firmy musí za svoji prezentaci zaplatit, čeští vyvolení  to mají grátis. 

Tisíce nadšených reakcí?

To, co obratná sportovkyně  v oblíbeném lifestylovém magazínu Sama doma předvedla, je přitom na hranici skryté reklamy. Ve studiu, kde si povídala s tradičně servilními moderátorkami (jako vždy nadšenými, že je přišla navštívit známá osobnost), byly na stolku nepřehlédnutelně vystaveny dva kusy její nové knihy, nazvaná „Jiná“. Aby toho nebylo málo, tři z divaček ji vyhrály v tzv. bleskové soutěži. A pak došla řeč na to, co Gábině udělalo v poslední době největší radost. Bez zaváhání odpověděla, že to jsou tisíce nadšených reakcí na její zpověď. 

Utajená diagnóza

Na přetřes se tato skandální kniha dostala i v publicistickém pořadu ČT 168 hodin, v reportáži, nazvané Utajená diagnóza. Zde na ni ovšem redaktoři reagovali s kritickým nadhledem a nechali promluvit také druhou stranu, například trenéra Jindřicha Šikolu, jehož Gabriela obvinila, že ji ponižoval a říkal jí, že je tlustá a odporná. Sportovní redaktor Tomáš Kohout se zamyslel nad tím, zda je vůbec možné, aby Koukalová deset let trpěla anorexií a bulimií a vyhrávala přitom nejprestižnější závody světa. Došel k závěru, že nikoliv. „Při tak závažných problémech by podle mě na tom vrcholu nemohla být,“ uvedl v rozhovoru pro  Českou televizi. Jiná média zase připomínají, že Koukalová se dříve v různých rozhovorech chlubila, jak ráda jí a dokonce dělala reklamy na některé lahůdky. 

 

Zdatná exhibicionistka?

Zatímco Gábina hovoří o stovkách, ba tisíci nadšených reakcí, většina ohlasů čtenářů, ale i bývalých kolegů je velmi negativní. Ti se shodují na tom, že se bezesporu nejúspěšnější česká biatlonistka mohla stát jednou z dalších českých sportovních legend, ale svým chováním degraduje nejen svoje úspěchy, ale i práci těch, co na ní měli značný podíl a pomáhali jí ke sportovním triumfům.

 

Pokud by kniha Gabriely Koukalové řešila pouze nekalé praktiky ve sportovním zákulisí, mohla by se stát prospěšnou. Jenže intimní detaily o sexu a další pikantnosti, například pasáž o tom, komu poslala své kalhotky (Jágrovi), spíše naznačují, že atraktivní sportovkyně má mimořádné sklony k exhibicionismu (což již předvedla například svými obnaženými fotografiemi dříve) a že cílem masivní reklamní kampaně je prodat co nejvíce kusů svého dílka. Klidně i na úkor vlastní rodiny a těch, co při ní stáli.

Vložil: Adéla Hofmanová