Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Debbi mluvila o koni, odvápněné slepici a prasátku, co nemá prdelku. Expříteli věnovala 4 věty

19.04.2018
Debbi mluvila o koni, odvápněné slepici a prasátku, co nemá prdelku. Expříteli věnovala 4 věty

Foto: TV Prima

Popisek: Debbi u Krause

Zpěvačka Debbi se proslavila díky soutěži SuperStar, ve které se sice nedostala ani do finále, diváky přes to upoutala. Jan Kraus se jí ale v červené pohovce vyptával hlavně na její malé hospodářství.

Debbi se v civilním životě jmenuje Deborah Kahl. Pochází totiž z Německa, kam emigrovala maminka Češka, aby si vzala Němce. Po čase se ale Debbi vrátila do Česka: „Bylo mi 10 let, když jsem přišla z Německa. Jsem tady většinu svého života,“ prohlásila čtyřiadvacetiletá Debbi. Zpěvačka letos obdržela cenu Anděl za Interpretku roku, a to po sedmi letech, v roce 2010 získala cenu za Skladbu roku. 

Miluje Montyho, svého koně

Jan Kraus si všiml její obrovské vášně pro cokoliv živé. Jejím velkým koníčkem je kůň, valach Monty, se kterým se Debbi stále fotí a je vidět, že je to její velká láska: „Já to provozuji na bázi rekreační, nejsem dobrý závodník. Je to můj způsob relaxování. Je to i taková fyzicky dost náročná práce, ale tím, že miluju zvířata všeho druhu,“ přiznala Janu Krausovi. A to je velká pravda, Debbi se totiž rozvyprávěla o svém zvířecím koutku, který je neobyčejně rozsáhlý. „Mám mnoho zvířat, asi tak třináct,“ přiznala Debbi v červené pohovce a vyjmenovala: „Mám ještě prasata, slepice, kočky. Slepice jsou užitečné, snášejí vajíčka. Prase ale zemře věkem. Ty moje asi ano, protože je hrozně ráda krmím. Mají jména,“ vyprávěla zaujatě o svých zvířatech Janu Krausovi. 

Prasátka, co zemřou věkem

O prasátkách se ještě dále rozpovídala: „Jmenují se Péťa a Pepiňák, nejsou schopni se dál rozmnožovat, protože Péťa má zdravotní problém. Chybí jí řitní otvor. Jela jsem s ní na veterinu a paní doktorka řekla, že by potřebovala tomu praseti změřit teplotu. Když se sklonila k tomu praseti, tak zděšeně řekla, můžete mi říct, kde má to vaše prase řitní otvor? A my ho nenašli,“ překvapila zpěvačka. O hendikepu svých zvířat původně nevěděla: „Jako rodina jsme koupili hospodářské stavení, kde už ta zvířata byla. Oni to možná nevěděli, nikdo to možná nevěděl. Pro nás to byl šok.“  To, že se zvířata nemohou rozmnožovat, jí nevadí: „Je to super, protože se už nemusím bát dalších potomků. Já už další zvířata nechci. Jsou skvělá, ale stojí to čas.“ 

Starala se i o slepici

Debbi je prostě milovnice všech zvířat: „Mám ještě dvě kočičky z útulku, potřebovala jsem je kvůli myším. Chtěla jsem jednu, paní řekla, ony jsou na sebe zvyklé, vezměte si obě. Pak mám ještě koně a beránka.“ O celý svůj zvěřinec se perfektně stará: „Já jsem lítala i se slepicí, nemohla chodit. Odvezla jsem ji do Prahy do bytu, pak jsme vyrazili do špitálu. U paní veterinářky specializované se zjistilo, že je odvápněná. Pak měla lázně doma, musela s námi být na bytě. Dávala jsem jí kalciový sirup, koblihy. Po týdnu začala chodit, tak jsem ji vrátila do stáda.“ 

S rozchody to neumí

Nedávno se Debbi rozešla s přítelem, se kterým původně plánovala bydlení na statku se zvířaty: „Je to smutné, ale je tomu tak. Každý rozchod je smutný. Já jsem se nikdy nerozešla ve zlém, pro mě to bylo smutné, protože jsem většinou přišla i o dobrého kamaráda. Nějak jsem se odmilovala. Je to kruté. Já to s těmi rozchody moc neumím,“ smutnila v pořadu Jana Krause. Nároky na muže má ale prý celkem běžné: „Asi potřebuju, aby byl chytrý a vtipný. A aby byl hodný. Aby měl rád zvířata,“ nezapomněla milovnice zvířat dodat.

 

Maminka Debbie alias Deborah Kahl emigrovala do Německa, kde se také vdala a měla dítě. Později se rodina vrátila do Čech. Do SuperStar se Debbi přihlásila kvůli prohrané sázce, ačkoliv vypadla,  získala kontakt na producenta Martina Ledvinu, se kterým natočila hit Touch the Sun, který je známý z reklamy na Metaxu. Mladá zpěvačka trpí panickou poruchou, na úzkosti musela brát léky. Nyní je bez nich několik let, změnila životosprávu, zhubla, dokonce rok nepila vůbec alkohol, který prý dřív k poruše významně přispíval.

Vložil: Michaela Špačková