Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

(P)alba Thomase Landerse

(P)alba Thomase Landerse

Hodně tvrdý rock, metal, občas i o krapet měkčí rock... Příběhy, koncerty, desky

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

„Holky se tváří sladce a pak vás za zády podrazí.“ Gábina vs. Verča; dívčí válka v biatlonu. Kdo fandí Vítkové?

17.04.2018
„Holky se tváří sladce a pak vás za zády podrazí.“ Gábina vs. Verča; dívčí válka v biatlonu. Kdo fandí Vítkové?

Autor: Facebook

Popisek: Gabriela Koukalová

Vztahy v našem biatlonu jsou na bodu mrazu. Může za to kniha bývalé přední biatlonistky Gabriely Koukalové Jiná, ve kterém odhaluje pravdu a líčí situaci mezi našimi reprezentanty, která podle ní nebyla a není rozhodně růžová. V MF Dnes z knihy vypíchli zejména ty pasáže, ze kterých je zřejmé, že měla Gábina problémy jak s trenéry, tak s ostatními děvčaty v týmu.

Je fakt, že nejenom svými výkony, ale také svým chováním Gábina mezi ostatními reprezentantkami vyčnívala. Jednak byla nepřehlédnutelná díky pěkné tváři a makeupu, ale také třeba díky tomu, že milovala zpěv a dokonce nazpívala píseň. A tak prý měla už dříve pocit, že do týmu prostě nezapadá. „Ale s tím nic neudělám. Já se už tak divná narodila,“ řekla sportovnímu komentátorovi MF Dnes Tomášovi Mackovi. 

Hororové vztahy?

Mezi reprezentanty byla radši s muži: „S kluky jsem ráda. Když se jim něco nelíbí, řeknou to na rovinu. Ale holky se tváří, jak je vše skvělé, a pak vás za zády podrazí,“ napsala ve své knize. Špatné vztahy prý měla hlavně s kolegyní Veronikou Vítkovou, se kterou vyhrála stříbro za štafetu na olympiádě v Soči. Soudržnost týmu prý byla pouze na oko: „Navenek možná vypadáme jako dobrá parta. Když se sportovkyním ze stejné země daří, nějak automaticky se předpokládá, že jsou kamarádky. (…) Ale do pohody měly poslední roky daleko. Někdy to byl spíš horor,“ píše ve své knize zcela jasně.

 

Veronika Vítková, která si říká Verča, stejně má pojmenovaný i svůj Instagram. No, která z těch dvou je hezčí a navíc úspěšnější, o tom zřejmě není pochyb.

Nechtěla s ní sedět za stolem, ani jet ve stejném autě

Veronika Vítková prý dělala Gabriele typicky ženské naschvály: „Holky vybraly stůl a sedly si k němu tak, aby na mě nezbylo místo,“ uvádí v knize. „Kluci by to nikdy neudělali. Holky bez Veroniky taky ne. Ale pokud tam je, odstřihnou mě a nebaví se se mnou. Možná jim vadí můj postoj k životu – že se na všem snažím najít něco dobrého, což může vypadat falešně. Veronika se více upíná na negativní věci, na všem hledá chyby,“ popisuje Gabriela Koukalová. Vše prý gradovalo: „Čím víc se mi dařilo, tím to bylo horší. Jednou se mnou nechtěla být ani ve stejném autě. Řekla, že je tam málo místa, i když jsme jeli tím největším autem, které jsme měli. Na závodech mi udělala několik scén,“ stěžuje si dále Gabriela Koukalová. 

Bohémka Koukalová

Sportovní komentátor Tomáš Macek říká, že Gábina a Veronika skutečně jako kamarádky nepůsobily: „Sedm let jsem s nimi cestoval po závodech. Že k sobě s Vítkovou nemají blízko, bylo zjevné. Měly až příliš odlišné zájmy i povahy. Vždy precizní Vítková chodila na porady v předstihu, naopak Koukalová často nestíhala, zmatkovala. Společně slavily v roce 2015 vítěznou šňůru ženské štafety. Při ní šla zášť stranou. Ale mimo trať? Vítková byla na pokoji s Evou Puskarčíkovou, Koukalová s kamarádkou Jitkou Landovou. Ta byla „mostem“ uprostřed týmu. Když musela kvůli zdraví skončit, Koukalová se vzdálila od ostatních. Napříště bydlela na akcích sama, případně s manželem Petrem jako na šampionátu v Oslu 2016.“ 

Gábinu respektuji

Veronika Vítková se zatím do války nenechala vtáhnout. Na to, že o ní tvrdí Koukalová, jaká to byla dříve intrikánka, se zatím drží velmi zpátky: „Nebyly jsme kamarádky, ale rozhodně nebyl mezi námi vztah na ostří nože. Prostě jsme byly každá úplně jiná. Nenávist z mé strany? V žádném případě. V kolektivu se nikdy neshodnou všechny. Ale já jsem Gábinu respektovala,“ sdělila MF Dnes. Zapravdu jí dávají také trenéři, kteří se zlobí, proč Gábina český biatlon takto špiní. Nás ovšem napadá, proč se zlobí na Gábinu a raději si neudělají pořádek v týmu… Působí to dojmem, že „střílí na posla“, který neudělal více, než že to řekl nahlas; ty špatné zprávy je nechávají v klidu…

 

Koukal zasahuje?

Bývalý bulvární novinář Pavel Novotný se nikdy netajil tím, že Petra Koukala, manžela Gábiny Koukalové, našeho bývalého badmintonistu, který skončil s kariérou kvůli rakovině, nemůže vystát. Podle něj je právě „vrchní marketér rakoviny“ tím, kdo má na Koukalovou obrovský vliv a právě on ji má hnát do těchto kroků: „Za mě osmdesát na dvacet Veronika Vítková. Dvacet procent jsem nechal Gábině za zásluhy... Ale když si představím sebe sedícího v hypotetickém vigvamu s nápisem „Nejvyšší rozhodce", kam chodí na střídačku Vítková a Koukalová vyprávět o té druhé, že právě ta je nesnesitelná kráva, tak se podle mě na konci dne přikloním na stranu Veroniky Vítkové,“ uvedl.

 

Vložil: Michaela Špačková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace