Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tohle ale není Rytmus… Rozchod století komentuje Dara Rolins, prý je ´šteklivá´. VIP skandály a aférky

komentář 13.04.2018
Tohle ale není Rytmus… Rozchod století komentuje Dara Rolins, prý je ´šteklivá´. VIP skandály a aférky

Foto: Facebook / Kubo Križo

Popisek: Dara Rolins

FOTO 28. března vybuchla v českém i slovenském šoubizu bomba. „Svět šoubyznysu se pomaloučku začíná vzpamatovávat z toho, že zpěvačka Dara Rolins (45) a Rytmus (41) už nejsou spolu,“ okomentoval to, se ´střízlivostí bulváru vlastní´ web eXtra. A přidal článek s rafinovaným titulkem „Dara Rolins myslí na pomstu“. Než se dostaneme k podrobnostem této, zdá se, mimořádné události, ale i dalším zajímavostem ze života českého šoubyznysu, nutno říci, co to vlastně je ´šteklivá´. Prostě a jednoduše lechtivá. Kde? Skoro všude, jak napsala Dara na svém Facebooku k této sexy fotce.

Takže k podstatě věci. V roce 2011 se Dara Rolins, která předtím žila s rockerem Matějem Homolou, lídrem Wohnout (má s ním dceru Lauru), dala dohromady se slovenským rapperem Patrikem Vrbovským, jenž vystupuje pod jménem Rytmus. No a letos na samém konci března oznámila Dara na Instagramu poněkud rozvláčně rozchod: „V životě jsou situace, kterým se člověk musí postavit čelem. Když na něm máte razítko jako my dva, čelíte hromadě lidí naráz. Často i v momentech, které chce člověk řešit za zavřenými dveřmi, ne veřejně, před celým světem. Náš život je ale veřejný a tak to je i s naším vztahem. Ještě dřív než od nás. Rozcházíme se. Bohužel, je to tak,“ napsala zpěvačka, pochopitelně slovensky; ona komunikuje na sociálních sítích ve své mateřštině, i když žije již léta v Praze. A dodala: „Neuvidíte nás plakat, ani na sebe házet špínu. Žádná není, rozcházíme se v míru. A právě z důvodu, že jsme si i nadále extrémně blízcí, bylo hodně těžké si už před pár měsíci přiznat, že se náš vztah unavil a vyslovit slovo konec.“ Což je tragédie pro bulvár. O čem psát, když ti dva nehodlají válčit?

A tak bulvár…

… hledal a hledal, až našel úhly pohledu, z nichž se dá přeci jen něco vykřesat. Tak například Krajské listy.cz se s tím moc nemazaly a použily super fotku na Dařině Facebooku. Pochází z natáčení nového, zhruba měsíc starého klipu Miesta. A Dara k tomu píše: „Napríklad tie zmyselné scény, kde som v objatí toho sympaťáka - áno, milé dámy, toho som vybrala špeciálne pre vás:)...Volá sa David a než sa mi podarilo nevybuchnúť smiechom pri každom jeho dotyku miest, na mojom tele, chvíľku nám to trvalo. Som šteklivá. Nie všade ( na šťastie:) ale na veľa miestach. Veľmi:) Do toho vám od monitoru dáva od emócií odosobnené, strohé pokyny režisérka, čo presne máte robiť, kam sa ma pohnúť ruka, pusa... (ved správne, tak to aj má byť:)."  Jak vidíte, ani jsme se tentokráte neobtěžovali to přeložit. Řekněme kvůli autenticitě. To takový Blesk rovnou označil z této fotky za důvod rozchodu kolouška… Značně pokérovaného koloucha, nutno dodat.

Dara s Rytmusem: Tuto fotku dala k oznámení rozchodu

Pochopí jen umělec?

Super.cz na to šel složitěji a pracněji, našel si na Facebooku další a delší vyjádření Dary. Vrznul je do článku s titulkem „Celý příběh a pravda o rozchodu s Rytmusem: Dara Rolins vyložila karty na stůl.“ Což se jim povedlo až minulou sobotu. „Nemám potřebu být v žádných očích lepší, protože si upřímně myslím, že ze mě naši vychovali slušného člověka. S Patrikem jsme prožili skvělý čas, i když byl náš vztah od začátku nekonvenční a pro mnohé těžko pochopitelný. Milovali jsme se, a proto jsme si dokázali vyhovět v té složitosti společného spolužití a organizování našeho pracovního a volného času. Pro oba je naše práce velmi důležitá. To, jak velmi, ale dokáže, s dovolením, pochopit zase jen umělec. Tento druh lásky a určité závislosti nejde nahradit, ani vytlačit. A chtít to po jednom nebo druhém, je zničující. V mém případě má nejvíc bezkonkurenčně první místo v srdci moje dcera. Míra kompromisu a lásky je vždy individuální. Jsem žena a ženy jsou obecně citlivější,” otevřela se v dlouhém statusu na Facebooku popová diva, jak pěkně píše Super.cz. Popová diva, to zní, že?

Dara s dcerou Laurou

Žádné divadlo!

A pokračování? „Nehráli jsme divadlo ani na veřejnosti, ani v soukromí. Byli jsme si blízcí, i když jsme paradoxně cítili, že se jeden druhému vzdalujeme. A bylo těžké – i s ohledem našeho veřejného života, přiznat to a udělat ten finální krok. Nikdy jsme totiž nepřestali být nejlepšími přáteli, důvěrníky, dvojicí, která se spolu radí a řeší právě díky stejné profesi i kopec pracovních otázek a rozhodnutí. Šlo jen o to, přiznat si nahlas, že oba chceme od vztahu víc. A to je všechno. Celý příběh a pravda o našem rozchodu.“ Zde Dara naráží na Blesk, který to pojal jako křížové tažení za ´pravdu´ v šoubizu – Daře i Rytmusovi ostře vyčetl, že byli již těsně před rozchodem, nebo dokonce po něm, a přesto sdíleli na sociálních sítích ´tulivé´ snímkya tím mátli bulvár. Blesk to označil rovnou za trapné divadlo.

Řeže nosem mraky?

„Náš vztah boural bariéry hudební i rasové, vždy spolehlivě přitahoval pozornost fanoušků i hejtrů. Myslím, že nebudu úplně trapná, když povím, že hledat podobný ekvivalent k této dvojici bude na českém i slovenském šoubyznysovém nebi v podstatě nemožné. Jsem se teď spustila, jak by řekl Patrik,” napsala s neselhávající „skromností“ tamtéž Dara.

Dara má mobil. Huawei P smart 4G, nechcete taky? 

Ke slovu přišel i Láďa Štaidl se svou knihou Víno z hroznů, která je z roku 2003 (!) a očividně nechybí v knihovničce žádného bulvárníka (musím si ji také pořídit). Aha! napsalo: „Nechutné detaily poměru Štaidla (73) a Rolins (45)! Nejdřív mne to děvčátko…“ V článku se pak dočteme 2, slovy dvě věty ze zmíněné knížky:  „Velký milostný příběh jsem prožil s Darinkou Rolincovou v době, kdy jsem se přestal dělit o svou postel se svojí ženou. Nejdřív mne to děvčátko uhranulo obrovskou dávkou muzikálnosti, později také nečekanou sexualitou.“ A ta pomsta v eXtra? Tak ta se nekoná:  „The best revenge is no revenge. Move on. Be happy. (Nejlepší pomsta je žádná pomsta. Běžte v životě dál a buďte šťastní).“ S hashtagem PatrikForever.

Po sedmi letech se rozešli a nehodlají to osobně komentovat. Vše, co se napsalo, a že toho je požehnaně, staví na vyjádřeních ze sociálních sítí. Na těch je zajímavé snad jen to, jak je oba, Dara i Rytmus, umějí ´zobchodovat´. Oblečení, mobily, auta… To všechno můžete mít zadara nebo za půlku, když jste celebrita, která má dost folowerů (sledujících). Dost, teď ze mě hovoří zelená závist, za celé ty roky existence Krajských listů.cz jsem získala zadáčo jen Harryho Pottera. A to ještě brožovaného, takže vydrží určitě méně než předchozí, vázaný, ale očtený do roztrhání.  A co se Dary týče, mně se víc líbil Matěj Homola, ale proti gustu žádný dišputát.

Setkávám se svými exmanželkami! 

Co se ještě přihodilo? Tak třeba herec Josef Dvořák přiznal v pořadu Host Frekvence 1, že se potkává se svými třemi exmanželkami. Hromadně. Což má prý na svědomí jeho poslední žena Jája. Než si představíte grupáč staříků, dám slovo komikovi: „Dokázala pro některé neuvěřitelnou věc: Dala dohromady všechny mé exmanželky a děti. To celé společenství jezdí čas od času k nám na chalupu. Oni mě ale vůbec nepotřebují. Oni si vystačí sami,“ svěřil v rozhovoru se Zorkou a Mírou Hejdovými herec. „Tam vládne taková atmosféra, která by jinde nebyla možná. Děti jsou zvědavé a předávají si zkušenosti. To je hrozně pěkný, že jsme došli k takovému společenství. Děti, které vyrůstaly s jinými maminkami, spolu kamarádí, navštěvují se. Nelpí a nečíhají na dědictví,“ dodal Dvořák.

Dobře se oženil, kujón.

Stream jede jak TGV

Malý úvod. Kdo občas stahuje filmy a seriály, ví, že dnes už neexistuje něco jako první hollywoodská liga herců a tvůrců, kteří se objevují výhradně v áčkových vysokorozpočtových snímcích. Internet zamíchal kartami a tak třeba jeden z nejlepších režisérů světa, Ridley Scott, svůj nový seriál Terror natočil pro televizi HBO, anebo dokonce skvělý seriál Good Fight, spin off Good Wife, Dobré manželky, se všemi účinkujícími hvězdami běží jen na internetu. I v Česku internetové televize zdvíhají hrdě hlavu, hlavně Stream.cz, který má dost peněz od Seznamu.

Drožkaři a kadeřnice

Od středy 11. dubna běží na Stream.cz seriál Štafl, kde jsou v hlavních rolích ´áčkoví´ herci Leoš Noha, Lukáš Příkazký a David Novotný. Jak název napovídá, seriál je z taxikářského prostředí, má deset dílů  a  vůči nekalým praktikám drožkařů si nebere servítky. Jednotlivé epizody jsou prý inspirovány autentickými zážitky.

Příběh dobráka Jarina (Lukáš Příkazký), který přijel do Prahy z venkova, aby splatil dluh za zničený traktor, nabírá na obrátkách poté, co si ho vezme do parády strýc Pepe (Leoš Noha), známé pražské taxikářské eso. Ústřední dvojici doplní kamarád Milda (David Novotný) a čestný policista Karlíček (Jiří Ployhar ml.).

Ještě větší hvězdy má denní seriál Kadeřnictví, který poběží od května. Komediální série z prostředí kadeřnického salónu, kde hybnou silou jsou ženy několika generací, slibuje silné herecké obsazení. V hlavních rolích se představí Jana Krausová, Veronika Gajerová, Nela Boudová, Jana Stryková, Patricie Solaříková, Jana Bernášková a Natalie Holíková. Novinka se bude vysílat čtyřikrát týdně v šestiminutových dílech, a to od pondělí do čtvrtka. Diváci se na ni mohou těšit už v květnu na Stream.cz.

Zacílení na mainstream

Pod seriálem je podepsaný nový šéf hrané tvorby Daniel Strejc (ten starý odešel, šéfproducent Lukáš Záhoř, který stál za vznikem Kanceláře Blaník; to bylo vloni v listopadu a v reakci na to odchodem vyhrožovali právě tvůrci Blaníka, nebo král mystifikací Kazma – nicméně nakonec pod křídly Streamu všichni zůstali, kam by se také vrtli, že), a to ve spolupráci s týmem zkušených televizních tvůrců pod vedením scenáristy Rudolfa Merknera (Vyprávěj, Bobule, Rafťáci) a režiséra Bisera Arichteva (První republika, Vyprávěj). Tímto krokem Strejc potvrzuje vizi Streamu cílit více na mainstreamové diváky.

„Seriál Kadeřnictví bude cílit zejména na ženské publikum a svým specifickým formátem nabídne typ zábavy, na který doposud nebyli diváci v internetovém prostředí zvyklí. Míříme do segmentu denních seriálů. Chceme tím podpořit fakt, že na Streamu najdou lidé zábavu každý den, a to nejen díky seriálům, ale i novým pořadům,“ sdělil Strejc. V podtextu slyším, že hodlá konkurovat unavené Ulici TV Nova. „Námět na Kadeřnictví vzešel ze společných kreativních schůzek s Danem Strejcem ze Streamu. Byl to jeho nápad, který jsme my naplnili příběhy. Hledali jsme prostředí, které je živé, lidem blízké, inscenačně nenáročné a střídají se tu všechny možné generace a sociální vrstvy společnosti. To kadeřnictví ideálně naplňuje,“ říká scenárista Merkner. Jo, je to tak, prostě nová Ulice.

Zuzana (Jana Krausová) ve svém malém kadeřnictví na rušné ulici zaměstnává několik generací žen – od starší experimentátorky Mariky (Veronika Gajerová), přes upovídanou modelku Lucku (Jana Bernášková), věčnou smolařku Radku (Jana Stryková), ztřeštěnou nehtařku Nelu (Patricie Solaříková) až po novopečenou posilu v podobě své nezávislé vnučky Anety (Natalie Holíková), které pravidelně chodí radit všeznalkyně Gita (Nela Boudová).

„V kadeřnictví se střídají klienti ze všech možných sociálních vrstev. Mladí i staří, bohatí i chudí, muži i ženy, děti i studenti. A protože směna je dlouhá, Zuzana se nebojí svých mladších kolegyň i zákazníků ptát na ty „nejzávažnější“ životní otázky…," píší promotéři o seriálu.

No, ten Štafl vypadá nadějněji. Řešení „nejzávažnějších životních otázek“ dopadá často jako typicky česká, užvaněná, chcípácká banalita. Škoda Záhoře, myslím. Ale kdo ví, nebudu to odepisovat předem, to není slušné. Nicméně, impotence všech českých televizí natočit něco zábavného je tak zjevná, že pobít konkurenci zde není zas tak velká práce.

 

Vložil: Anička Vančová