Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Majitelka Miss nemá nic jisté. Ani TV, ani hezké holky. Jen o hlavu menšího a pár let staršího chlapa bez peněz

12.04.2018
Majitelka Miss nemá nic jisté. Ani TV, ani hezké holky. Jen o hlavu menšího a pár let staršího chlapa bez peněz

Foto: Česká Miss / Roman Souček

Popisek: zleva: Eva Čerešňáková a Martin Ditmar. Společně vypadají, až na tu žlutou kravatu, jak česká vlajka. Navíc je třeba zpropagovat i to víno, že

FOTOGALERIE Česká Miss Michaela Habáňová bude královnou krásy s nejkratším obdobím kralování, zvolena byla totiž mimořádně v září a nová královna by se měla vyhlásit 2. června. Jak to tak vypadá, letošní ročník by měl být o něco klidnější než ten loňský, poměrně skandální.

Loni soutěž převzal podnikatel Martin Ditmar a bývalá modelka a účastnice Miss Eva Čerešňáková. Zřejmě velmi brzy zjistili, že si ukrojili trochu větší sousto, než na které stačili. Martin Ditmar už tenkrát s překvapením prohlásil, jak ho udivilo, že jde o těžce ztrátový podnik. A mělo být ještě hůř, Miss odmítly odvysílat všechny celoplošné televize. Přece jenom jde o zastaralý formát a náklady na pořádání finálového večera jsou nemalé. A právě kvůli tomu se na Miss nehlásili sponzoři, které by si asi pořadatelé představovali. A tak ani vítězkám tak nemohli nabídnout žádné bombastické ceny, či přislíbit kontrakty na práci. 

Místo soustředění v tropech spacák na zemi

Ke kontroverznosti soutěže ještě přispěl dost zvláštní průběh, kdy byly zájemkyně o účast nuceny pózovat v plavkách v lednovém metru, či spát na zemi v chatě ve spacáku. Kde jsou doby, kdy jezdily finalistky na soustředění do dalekých teplých krajin, a to i s novináři! Finálový večer se konal nezvykle pozdě, až v září, několik dívek ještě před tím ze soutěže stihlo odstoupit. Jak je ale vidět, těch, které by se chtěly stát Českou Miss, je stále dost. 

Kontrakt na tři čtvrtě milionu, ale za co?

Do Miss mezitím vstoupila u nás ne příliš známá kosmetická firma Juliette Armand, která přislíbila vítězce kontrakt na 750 000 korun. Nikde se už ale neuvádí, jakou provizi si pořádající firma odebere a ani za jaký objem práce je tato odměna stanovena. Žádné další významné ceny pořadatelská organizace nepřislíbila, pouze to, že vítězka bude reprezentovat na Miss Universe. To může být sice zajímavá zkušenost, ale pracovní příležitosti se zde očekávat moc nedají. 

Bude se vysílat?

Eva Čerešňáková zatím mluví dost neurčitě: „Česká Miss je hlavní národní soutěž krásy, nabídne vítězce účast na Miss Universe, největší světové soutěži. Vítězky získají hodnotné ceny. Přejeme si, aby dostaly auta, bydlení. Vítězka získá kontrakt za 750 tisíc s kosmetickou firmou, další ceny za víc než milión korun, bude hodně cestovat, také propojení s modelingovou agenturou, aby mohla získávat zkušenosti jako modelka," sdělila serveru Super.cz. Miss už má také termín finálového večera, který se uskuteční 2. června v Ostravě. Stále se ovšem neví, zda bude přenášen televizí. A to je pro Miss hlavní problém, protože pokud nebude televize, nebudou velcí sponzoři a nebude na velké ceny.

Letos se kontroverze konat nebude?

Zatímco loňský ročník Miss byl dost netradiční a pořadatelé se ze soutěže krásy snažili dělat reality show po internetu, letos by se podobné skopičiny už konat neměly: „Loni jsme o sobě dali trošku víc vědět, už nechceme zacházet za žádné hranice. I když holky čeká zajímavý program a chceme zjistit, jak reagují v různých situacích, troufnu si tvrdit, že to bude v rámci mezí," prohlásila Eva Čerešňáková pro Super. Na semifinalistky se ostatně podívejte do galerie, můžete sami posoudit, zda mají ´missí´ kvality – podle nás moc ne.

 

I přes loňský kontroverzní ročník se dívky do soutěže hlásily, takže vybrat desítku finalistek nebyl problém. Letos jsou to jen dlouhovlásky, převažují blondýny. Před pořadateli teď stojí náročné období, kdy budou muset přesvědčit některou z hlavních televizí, aby finálový večer vysílala. Pokud se to nepodaří, bude prestiž značky Česká Miss (o kterou se navíc pořadatelé soudí s Taťánou Makarenko, která pořádá konkurenční soutěž) dále upadat.

Vložil: Michaela Špačková