Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Chci jít do malinkatýho vepříka! Někdejší sexsymbol zestárl, hlídá váhu a tvrdí, že s aférkami skončil

08.04.2018
Chci jít do malinkatýho vepříka! Někdejší sexsymbol zestárl, hlídá váhu a tvrdí, že s aférkami skončil

Foto: Show Jana Krause

Popisek: Miroslav Etzler

Herec Miroslav Etzler ještě nedávno pravidelně zásoboval bulvár svými milostnými skandály. Jak se zdá, to je již minulostí. Herec výrazně zhubnul, je věrný jedné partnerce, se kterou čeká dokonce čtvrtého potomka, a v Show Jana Krause sám tvrdil, že s bývalým bujarým životem je nadobro konec.

Miroslav Etzler neměl s váhou nikdy větší problémy, až před pár lety dost přibral. Bylo tomu po rozchodu s velkou láskou jeho života, herečkou Vilmou Cibulkovou. Ta ho vykopla kvůli nevěře s herečkou Radkou Pavlovčinovou. Nyní ale prochází proměnou k lepšímu, protože hubne a vypadá stále lépe: „Já jsem šel z vepříka do menšího vepříka a půjdu do malinkatýho vepříka,“ přiznává herec sebekriticky.

Nesmí kafe, alkohol, cigarety, tučné...

K tomu ale dojde pěkně drsnou cestou, musel si upřít všechna potěšení, kterým dříve tak rád holdoval: „Stejská se mi po nich! Já jsem měl poměrně dost bujarý život. Nechal jsem úplně všeho. Po kouření se mi docela stýská. Řada mých kolegů kouří, tak se na ně dívám s lehkou truchlivou závistí. Pití alkoholu jsem nechal nadosmrti. To nesmím. Musel jsem přestat pít kafe, vynechat všechny tučné věci,“ vypočítával herec v Show Jana Krause. Důvod, proč musel se vším „seknout“, uvedl také: „Za těch třiapadesát let bujarého života se začaly ozývat zdravotní potíže. Kastle byla vyloženě na odpis. Nějakým způsobem se z toho všeho dostávám, zhubl jsem 17 kilo, což když člověk přestane kouřit, není úplně jednoduché,“ pochlubil se Miroslav Etzler.

Třicet kilo tuku na játrech

Omezit musel pochopitelně hlavně stravu a začít se stravovat zdravě: „Nevím, jestli je v dnešní době všechno chemicky hnojeno, je možné jíst zcela zdravě jíst. Když jsem viděl, jak bude vypadat můj jídelníček, tak jsem se rozplakal. Při mém zdravotním stavu se to musí hlídat lékařsky, když mi řekli, že k snídaní budu mít dva plátky dvacetiprocentního sýra, tak se mi chtělo vážně plakat,“ stěžoval si herec.

Upřesnil také svoji zdravotní diagnozu: „Mně zjistili, že mám steatozu jater, což je taková libůstka, kdy ta játra jsou zarostlá tukem, zjistili mi, že mám třicet kilo vnitřního tuku, těch třicet kilo musím dát pryč, aby se mi dařilo lépe,“ popsal svou prognózu Miroslav Etzler. Zatím jde vše tak, jak má: „Chodím na kontroly, říkali, že jsou zvědaví, jestli to vydržím. A já doufám, že jo.“

Závislý na sladkém

Omezit se v jídle přináší herci také velké utrpení: „Já jsem patologicky závislý na sladkém, to já ale nemůžu vůbec. Takže chodím kolem cukráren a aspoň si vybavuju tu chuť, kterou má ten větrníček. Já to mám od kavárny, přes cukrárnu, pak navštívím řeznictví. Je to takových smutných pár zastavení s křížem na zádech. Šťastný jsem, když jím mrkev. Mně se změnila barevná skupenství mých tělních tekutin, protože sním opravdu kvanta mrkve,“ prohlásil herec a dodal: „Mrkev je dobrá, protože nemá moc kalorií a hlavně je tuhá, takže trvá dlouho než si ji člověk pokouše a já mám pocit, že hodně jím. Na ty doby, kdy můžu jíst, na ty se těším. Mezi tím je to taková strastiplná pouť, kdy přemýšlím nad krematoriem, říkám si, že to bude moje poslední vzrušující zábava, kterou ještě zažiju. Pokud by se moje vášeň pro mrkev zvrhla, aspoň bych navštívil další oddělení medicíny. V současné době navštěvuji všechny a ta psychiatrie mi tam ještě chybí,“ prohlásil v Show Jana Krause se smíchem.

Hraje se mu lépe

Ačkoliv běžně kvůli omezením dost trpí, v práci se cítí dobře: „Hraju s plným nasazením a pracuje se mi lépe, protože se méně potím. Když se potím, tak zabarvuju kostýmy oranžovou barvo,“ smál se herec, který má ale ještě část práce před sebou: „Hubnutí se zastaví, až padne magická třicítka, takže ještě dvanáct kilo.“

Herec by měl již za pár dnů přivítat svého čtvrtého potomka. Přitom přiznává, že svým třem dětem (jednoho syna má s herečkou Zuzanou Bydžovskou) nebyl dobrým otcem. Těší se ale, že u čtvrtého dítěte si konečně otcovství užije. Vypadá to totiž, že se snad už konečně vybouřil, zřejmě ho varoval i jeho špatný zdravotní stav.

Svého času ale musel být Miroslav Etzler pěkný bouřlivák, s bývalými partnerkami Zuzanou Bydžovskou i s Vilmou Cibulkovou má dnes vztahy nulové. Bohužel, stejně tak se synem Kristiánem, ten se totiž se svým otcem vůbec nestýká.

Vložil: Michaela Špačková