Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Chci jít do malinkatýho vepříka! Někdejší sexsymbol zestárl, hlídá váhu a tvrdí, že s aférkami skončil

08.04.2018
Chci jít do malinkatýho vepříka! Někdejší sexsymbol zestárl, hlídá váhu a tvrdí, že s aférkami skončil

Autor: Show Jana Krause

Popisek: Miroslav Etzler

Herec Miroslav Etzler ještě nedávno pravidelně zásoboval bulvár svými milostnými skandály. Jak se zdá, to je již minulostí. Herec výrazně zhubnul, je věrný jedné partnerce, se kterou čeká dokonce čtvrtého potomka, a v Show Jana Krause sám tvrdil, že s bývalým bujarým životem je nadobro konec.

Miroslav Etzler neměl s váhou nikdy větší problémy, až před pár lety dost přibral. Bylo tomu po rozchodu s velkou láskou jeho života, herečkou Vilmou Cibulkovou. Ta ho vykopla kvůli nevěře s herečkou Radkou Pavlovčinovou. Nyní ale prochází proměnou k lepšímu, protože hubne a vypadá stále lépe: „Já jsem šel z vepříka do menšího vepříka a půjdu do malinkatýho vepříka,“ přiznává herec sebekriticky.

Nesmí kafe, alkohol, cigarety, tučné...

K tomu ale dojde pěkně drsnou cestou, musel si upřít všechna potěšení, kterým dříve tak rád holdoval: „Stejská se mi po nich! Já jsem měl poměrně dost bujarý život. Nechal jsem úplně všeho. Po kouření se mi docela stýská. Řada mých kolegů kouří, tak se na ně dívám s lehkou truchlivou závistí. Pití alkoholu jsem nechal nadosmrti. To nesmím. Musel jsem přestat pít kafe, vynechat všechny tučné věci,“ vypočítával herec v Show Jana Krause. Důvod, proč musel se vším „seknout“, uvedl také: „Za těch třiapadesát let bujarého života se začaly ozývat zdravotní potíže. Kastle byla vyloženě na odpis. Nějakým způsobem se z toho všeho dostávám, zhubl jsem 17 kilo, což když člověk přestane kouřit, není úplně jednoduché,“ pochlubil se Miroslav Etzler.

Třicet kilo tuku na játrech

Omezit musel pochopitelně hlavně stravu a začít se stravovat zdravě: „Nevím, jestli je v dnešní době všechno chemicky hnojeno, je možné jíst zcela zdravě jíst. Když jsem viděl, jak bude vypadat můj jídelníček, tak jsem se rozplakal. Při mém zdravotním stavu se to musí hlídat lékařsky, když mi řekli, že k snídaní budu mít dva plátky dvacetiprocentního sýra, tak se mi chtělo vážně plakat,“ stěžoval si herec.

Upřesnil také svoji zdravotní diagnozu: „Mně zjistili, že mám steatozu jater, což je taková libůstka, kdy ta játra jsou zarostlá tukem, zjistili mi, že mám třicet kilo vnitřního tuku, těch třicet kilo musím dát pryč, aby se mi dařilo lépe,“ popsal svou prognózu Miroslav Etzler. Zatím jde vše tak, jak má: „Chodím na kontroly, říkali, že jsou zvědaví, jestli to vydržím. A já doufám, že jo.“

Závislý na sladkém

Omezit se v jídle přináší herci také velké utrpení: „Já jsem patologicky závislý na sladkém, to já ale nemůžu vůbec. Takže chodím kolem cukráren a aspoň si vybavuju tu chuť, kterou má ten větrníček. Já to mám od kavárny, přes cukrárnu, pak navštívím řeznictví. Je to takových smutných pár zastavení s křížem na zádech. Šťastný jsem, když jím mrkev. Mně se změnila barevná skupenství mých tělních tekutin, protože sním opravdu kvanta mrkve,“ prohlásil herec a dodal: „Mrkev je dobrá, protože nemá moc kalorií a hlavně je tuhá, takže trvá dlouho než si ji člověk pokouše a já mám pocit, že hodně jím. Na ty doby, kdy můžu jíst, na ty se těším. Mezi tím je to taková strastiplná pouť, kdy přemýšlím nad krematoriem, říkám si, že to bude moje poslední vzrušující zábava, kterou ještě zažiju. Pokud by se moje vášeň pro mrkev zvrhla, aspoň bych navštívil další oddělení medicíny. V současné době navštěvuji všechny a ta psychiatrie mi tam ještě chybí,“ prohlásil v Show Jana Krause se smíchem.

Hraje se mu lépe

Ačkoliv běžně kvůli omezením dost trpí, v práci se cítí dobře: „Hraju s plným nasazením a pracuje se mi lépe, protože se méně potím. Když se potím, tak zabarvuju kostýmy oranžovou barvo,“ smál se herec, který má ale ještě část práce před sebou: „Hubnutí se zastaví, až padne magická třicítka, takže ještě dvanáct kilo.“

Herec by měl již za pár dnů přivítat svého čtvrtého potomka. Přitom přiznává, že svým třem dětem (jednoho syna má s herečkou Zuzanou Bydžovskou) nebyl dobrým otcem. Těší se ale, že u čtvrtého dítěte si konečně otcovství užije. Vypadá to totiž, že se snad už konečně vybouřil, zřejmě ho varoval i jeho špatný zdravotní stav.

Svého času ale musel být Miroslav Etzler pěkný bouřlivák, s bývalými partnerkami Zuzanou Bydžovskou i s Vilmou Cibulkovou má dnes vztahy nulové. Bohužel, stejně tak se synem Kristiánem, ten se totiž se svým otcem vůbec nestýká.

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace