Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Celoživotní mistr Petr Kostka má pět dcer. Potkala ho tragédie i velká láska… Tajnosti slavných

07.04.2018
Celoživotní mistr Petr Kostka má pět dcer. Potkala ho tragédie i velká láska… Tajnosti slavných

Foto: VCD

Popisek: Petr Kostka byl v roce 1974 angažován do Národního divadla, kde hrál v řadě prestižních představení, jako byl Hamlet nebo Vévodkyně valdštejnských vojsk. V roce 1994 přestoupil do souboru Divadla na Vinohradech, kde působí dodnes. Často hostuje ve Východočeském divadle Pardubice, kde dostává krásné, velké role. Na snímku v inscenaci VCD 12 rozhněvaných mužů.

FOTO Koncem března se letos osmdesátiletý Petr Kostka dočkal oficiálního uznání za svoji uměleckou práci, když získal Cenu Thálie za celoživotní činoherní mistrovství. Ačkoliv je znám z mnoha filmových, televizních a divadelních rolí, v médiích se o něm příliš často nepíše. Je to totiž skutečný gentleman, který prožil svůj život bez skandálů a palcových titulků. Přesto je v mnohém pozoruhodný.

Snad právě proto, že pocházel ze starého hereckého rodu  (a také oba jeho rodiče byli herci), chtěl se v životě věnovat něčemu jinému. Inklinoval k exaktním vědám a vystudoval ekonomickou školu, protože se chtěl, jak  jednou přiznal, naučit těsnopis. Nakonec ale přece jenom nastoupil na Divadelní akademii. Jenže ji kvůli tomu, že se mu narodila první dcera,  nedokončil.  Přesto se mu  podařilo získat první  angažmá v Městských divadlech pražských. A pak už zamířil na celých dvacet let do Národního divadla, odkud přešel do neméně slavného Divadla Vinohradského. Největšího úspěchu na divadelních prknech však dosáhl v Divadle Radka Brzobohatého. Za výkon v inscenaci Smíšené pocity získal před patnácti lety první Cenu Thálie. Velmi respektovaný je i jako dabér a  za celoživotní mistrovství v oboru dabing obdržel  Cenu Františka Filipovského.

 

 

 

Letos získal cenu Thálie za celoživotní činoherní mistrovství

Pět dcer

Zatímco o spoustě jeho rolí by se dalo psát donekonečna, méně  pestrý je  soukromý život Petra Kostky.  Pozornost pouze vyvolala tragická okolnost, že se jeho první  žena Ingrid zabila při autonehodě a on se v pouhých třiceti letech  musel postarat o dvě malé dcery, Helenku a Zuzanku. A když se o tři roky později  oženil s jednou z nejkrásnějších českých hereček, Carmen Mayerovou.  Spolu mají dceru Terezu,  známou herečku a moderátorku, která v tradici slavného  rodu velmi úspěšně pokračuje.

Tím ovšem výčet Kostkových dcer  nekončí. S Carmen totiž vyženil dceru Kateřinu.  A jako by jich společně neměli málo, ještě si na dálku adoptovali dceru  Shamim, pocházející z Ugandy. Na rozdíl od mnoha jiných rodičů, kteří něco podobného učinili, však Kostkovi svoji, dnes již třiadvacetiletou exotickou dceru, několikrát osobně navštívili. Je zajímavé, že herecké geny podědila pouze Tereza. Jedna z jejích sester je řidičkou tramvaje, druhá se věnuje grafologii a třetí pracuje jako archivářka.

 

Na letošní Thálie ho doprovodila žena i dcera Tereza

Velká láska

Petr Kostka a Carmen Mayerová se seznámili právě díky společnému angažmá v Městských divadlech pražských. A byla to opravdu velká  láska. Carmen  se kvůli ní dokonce vrátila v roce 1968  z návštěvy ve Španělsku, kde žila její maminka, i když v té době byla naše země okupována vojsky Varšavské smlouvy. Uvažovala proto, že by raději zůstala u příbuzných.

Navíc byla Carmen podobně jako Petr  zadaná a musela vyřešit svůj vztah se svým prvním manželem Maxmiliánem Hornyšem. To, že se s ním vyrovnala se ctí,  dokazuje, že  v době, kdy porodila Terezu, vyslala Maxe na dovolenou k moři, společně s  Petrem a ostatními třemi dcerami. Jejich více než čtyřicet let trvající manželství dodnes  patří k nejšťastnějším a nejharmoničtějším v českém showbyznysu.

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace