Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Obrovský skandál kolem populární moderátorky. Inspirace ke změně? Za hodně dlouhé peníze

05.04.2018
Obrovský skandál kolem populární moderátorky. Inspirace ke změně? Za hodně dlouhé peníze

Autor: Facebook

Popisek: Mirka Čejková

Svého času patřila Mirka Čejková k nejúspěšnějším tvářím televizních obrazovek. Moderovala hlavní zpravodajskou relaci v České televizi a poté na Nově a Primě. Zde před osmi lety skončilo její angažmá neslavně, když byla ze své pozice „odejita“. Už tehdy se šuškalo, že měla nadstandardní honoráře, což ona sama vždy popírala. A teď se kvůli šokující výši odměny opět ocitla na titulních stránkách.

Velmi kuriózním způsobem vysvětloval novinářům vyhazov své manželky z televize Prima její tehdejší manžel Marek Vít. Ten  tvrdil, že Mirka vadila jejím kolegyním Barboře Tachecí a Jitce Obzinové kvůli tomu, že je profík a že dobře a mladě vypadá. „Cítily by se v jejím stínu špatně, a tak se postaraly, aby musela odejít,“ řekl v rozhovoru pro deník Blesk. Stejně podivné bylo ale vysvětlení vedení Primy. To zase odchod Čejkové, největší moderátorské hvězdy své doby, zdůvodnilo tím, že chce zpřehlednit dojem ze zpravodajství. A nebylo to poprvé, co se Čejková s Primou rozešla. V roce 2006 odešla z této stanice, na níž moderovala pořad  Extra, kvůli svému rozhodnutí  kandidovat do Senátu. 

Jako z červené knihovny

Odchodem z Primy každopádně její televizní kariéra skončila. A pak už se o ní hovořilo především v souvislosti s četnými skandály v jejím osobním životě. Bulvárním médiím poskytovala vskutku pikantní témata. Zatímco její první manželství s podnikatelem Tomášem Všetečkou bylo pro média zajímavé pouze tím, že se jí v něm narodila postižená dcera, sňatek se slavným golfistou Alexem Čejkou působil, jako by ho psaly autorky červené knihovny.  Zamilovaná moderátorka obětovala pohlednému Čejkovi svoji profesi a jezdila s ním po světě. K počátečnímu pohádkovému příběhu přispěl i fakt, že úspěšný golfista byl velmi bohatý a Mirka s ním i dvěma syny žila v luxusní vile. Jenže světáka Čejku rodinná idyla postupně přestávala bavit, o svoji ženu i syny ztrácel zájem a našel si milenku. Manželství skončilo rozvodem a praním špinavého prádla na veřejnosti. Čejková si v médiích mnohokrát stěžovala, že Čejka neviděl syny Alexe a Felixe celé měsíce a neposlal jim ani dárek k narozeninám. Tvrdila také, že jí dluží obrovské peníze na výživném a dokonce že ji uhodil. 

Takto se nyní prezentuje Mirka na svých stránkách

Uzlíček nervů

Ještě hůře skončilo její další manželství s  kontroverzním podnikatelem Markem Vítem, který skončil ve vězení. Jak sama několikrát prozradila, týral ji a celé roky se ho bála. „Byla jsem uzlíček nervů, vyjížděla jsem na děti. Necítila jsem se bezpečně. Přijížděla jsem domů, viděla jeho auto a začala se klepat,“ popisovala svůj život s Vítem v rozhovoru  pro magazín Ona dnes.  Prozradila též, že když ji zbil tak, že měla otřes mozku, v jejich domě zasahovala policie a záchranka. Čejková o něm nakonec hovořila jako o podvodníkovi, který si poctivě nevydělal ani korunu.

 

Inspirace ke změně?

Je paradoxem, že žena, které zkrachovala tři manželství, dnes radí lidem a firmám v oblasti koučinku. Na svých webových stránkách má slogan: „To, co nám brání ve štěstí, najdeme ve své hlavě.“ Její známá, novinářka Jana Ciglerová  z magazínu Ona dnes, ji zase propaguje s heslem „Mirka Čejková, inspirace ke změně“  a  pokračuje: „V Mirce jsem potkala velkorysou a inspirativní ženu, která je zvyklá mít na věci svůj názor a díky své profesi je schopná o všem velmi dobře argumentovat. Její soukromý i profesionální život přitahoval a přitahuje pozornost médií, protože působí jako jedno nekonečné dobrodružství. Říká tomu škola života.“

Bude ovšem zajímavé sledovat, jak bude Mirka Čejková argumentovat v případě nového skandálu, který se jí týká.  Tento týden totiž vyšlo najevo, že pracuje pro Ministerstvo zemědělství v oblasti public relations a komunikace za 181 tisíc měsíčně a bere tak více než samotný ministr.  Když v reakci na mediální smršť, jíž opět čelí, uvedla, že takovou částku získá,  jen když odpracuje  160 hodin měsíčně, na sociálních sítích naštvala tisíce lidí.

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace