Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Obrovský skandál kolem populární moderátorky. Inspirace ke změně? Za hodně dlouhé peníze

05.04.2018
Obrovský skandál kolem populární moderátorky. Inspirace ke změně? Za hodně dlouhé peníze

Foto: Facebook

Popisek: Mirka Čejková

Svého času patřila Mirka Čejková k nejúspěšnějším tvářím televizních obrazovek. Moderovala hlavní zpravodajskou relaci v České televizi a poté na Nově a Primě. Zde před osmi lety skončilo její angažmá neslavně, když byla ze své pozice „odejita“. Už tehdy se šuškalo, že měla nadstandardní honoráře, což ona sama vždy popírala. A teď se kvůli šokující výši odměny opět ocitla na titulních stránkách.

Velmi kuriózním způsobem vysvětloval novinářům vyhazov své manželky z televize Prima její tehdejší manžel Marek Vít. Ten  tvrdil, že Mirka vadila jejím kolegyním Barboře Tachecí a Jitce Obzinové kvůli tomu, že je profík a že dobře a mladě vypadá. „Cítily by se v jejím stínu špatně, a tak se postaraly, aby musela odejít,“ řekl v rozhovoru pro deník Blesk. Stejně podivné bylo ale vysvětlení vedení Primy. To zase odchod Čejkové, největší moderátorské hvězdy své doby, zdůvodnilo tím, že chce zpřehlednit dojem ze zpravodajství. A nebylo to poprvé, co se Čejková s Primou rozešla. V roce 2006 odešla z této stanice, na níž moderovala pořad  Extra, kvůli svému rozhodnutí  kandidovat do Senátu. 

Jako z červené knihovny

Odchodem z Primy každopádně její televizní kariéra skončila. A pak už se o ní hovořilo především v souvislosti s četnými skandály v jejím osobním životě. Bulvárním médiím poskytovala vskutku pikantní témata. Zatímco její první manželství s podnikatelem Tomášem Všetečkou bylo pro média zajímavé pouze tím, že se jí v něm narodila postižená dcera, sňatek se slavným golfistou Alexem Čejkou působil, jako by ho psaly autorky červené knihovny.  Zamilovaná moderátorka obětovala pohlednému Čejkovi svoji profesi a jezdila s ním po světě. K počátečnímu pohádkovému příběhu přispěl i fakt, že úspěšný golfista byl velmi bohatý a Mirka s ním i dvěma syny žila v luxusní vile. Jenže světáka Čejku rodinná idyla postupně přestávala bavit, o svoji ženu i syny ztrácel zájem a našel si milenku. Manželství skončilo rozvodem a praním špinavého prádla na veřejnosti. Čejková si v médiích mnohokrát stěžovala, že Čejka neviděl syny Alexe a Felixe celé měsíce a neposlal jim ani dárek k narozeninám. Tvrdila také, že jí dluží obrovské peníze na výživném a dokonce že ji uhodil. 

Takto se nyní prezentuje Mirka na svých stránkách

Uzlíček nervů

Ještě hůře skončilo její další manželství s  kontroverzním podnikatelem Markem Vítem, který skončil ve vězení. Jak sama několikrát prozradila, týral ji a celé roky se ho bála. „Byla jsem uzlíček nervů, vyjížděla jsem na děti. Necítila jsem se bezpečně. Přijížděla jsem domů, viděla jeho auto a začala se klepat,“ popisovala svůj život s Vítem v rozhovoru  pro magazín Ona dnes.  Prozradila též, že když ji zbil tak, že měla otřes mozku, v jejich domě zasahovala policie a záchranka. Čejková o něm nakonec hovořila jako o podvodníkovi, který si poctivě nevydělal ani korunu.

 

Inspirace ke změně?

Je paradoxem, že žena, které zkrachovala tři manželství, dnes radí lidem a firmám v oblasti koučinku. Na svých webových stránkách má slogan: „To, co nám brání ve štěstí, najdeme ve své hlavě.“ Její známá, novinářka Jana Ciglerová  z magazínu Ona dnes, ji zase propaguje s heslem „Mirka Čejková, inspirace ke změně“  a  pokračuje: „V Mirce jsem potkala velkorysou a inspirativní ženu, která je zvyklá mít na věci svůj názor a díky své profesi je schopná o všem velmi dobře argumentovat. Její soukromý i profesionální život přitahoval a přitahuje pozornost médií, protože působí jako jedno nekonečné dobrodružství. Říká tomu škola života.“

Bude ovšem zajímavé sledovat, jak bude Mirka Čejková argumentovat v případě nového skandálu, který se jí týká.  Tento týden totiž vyšlo najevo, že pracuje pro Ministerstvo zemědělství v oblasti public relations a komunikace za 181 tisíc měsíčně a bere tak více než samotný ministr.  Když v reakci na mediální smršť, jíž opět čelí, uvedla, že takovou částku získá,  jen když odpracuje  160 hodin měsíčně, na sociálních sítích naštvala tisíce lidí.

Vložil: Adéla Hofmanová