Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton(ky) Jiřího Macků

Fejeton(ky) Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Týden v kultuře

Týden v kultuře

Nejen knížky, i ´živá´ kultura nás zajímá. Aneb Pavel Přeučil každé pondělí

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

S poutníkem za Bílou paní

S poutníkem za Bílou paní

Strašidla pro víkendy i všední den. Kde? No přeci na hradech a zámcích

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jsou lidé, kteří nikdy nechodí pozdě a vždy mají čisté boty. A takových lidí není hodně. Korn má další…

29.03.2018
Jsou lidé, kteří nikdy nechodí pozdě a vždy mají čisté boty. A takových lidí není hodně. Korn má další…

Autor: NDM

Popisek: Jiří Korn s kým jiným, než čerstvou nositelkou Thálie v oboru muzikál, Katarínou Hasprovou z Národního divadla moravskoslezského. A to za roli Paní Danversové v mysteriózním muzikálovém hitu Rebecca.

Jiří Korn má nově další cenu Thálie, tentokráte rovnou celoživotní... Nad fenomenálním zpěvákem a tanečníkem Jiřím Kornem si pamětníci jeho začátků nejspíše postesknou, jak ten čas letí a leckdo s překvapením zjistí, že mu příští rok bude sedmdesát let. Všestranně nadaný umělec má za sebou mimořádně úspěšnou kariéru, zdaleka nejen u nás, ale také v zahraničí. O šířce jeho talentu nejlépe vypovídají různá ocenění, nejen v oblasti umění. Velký respekt si získal nejen díky svým muzikálovým rolím, za něž získal již dvě Ceny Thálie, ale také jako špičkový hráč kulečníku.

Tak například v roce 1972 získal na mezinárodním festivalu v Drážďanech Cenu publika a o čtyři roky později zvítězil na hudebním festivalu v Paříži se svým hitem Robinson. V roce 1979 zase vyhrál festival  Cavan v Irsku, tentokrát s hitem Žal se odkládá. V Německu ho publikum doslova  zbožňovalo díky hitu Yvetta. Prosadil se ovšem nejen jako zpěvák, ale také jako kytarista ve skupině Rebels a Olympic, tanečník, moderátor a herec. Třeba v roli Honzy, který se stal málem králem.  Všechny tyto profese dohromady názorně předvedl v legendární televizní show Možná přijde i kouzelník, dodnes nepřekonané. V poslední době vystupuje především se skupinou 4TET a to jak doma, tak v zahraničí. Tato originální vokální formace byla založena právě z iniciativy Jiřího Korna a již více než patnáct let vydává úspěšná alba a vyprodává  koncerty.  Právě tímto projektem si prý zpěvák splnil jeden ze svých uměleckých snů. 

Mistr muzikálu

Důležitým mezníkem se v Kornově kariéře stal rok 1986, kdy byl angažován do  muzikálu o Andersenovi ve Vídni. Právě v něm upozornil na svůj mimořádný talent pro tento žánr. A když odstartoval muzikálový boom u nás,  zazářil v české verzi legendárního muzikálu Bídníci nebo v tuzemském Dráculovi. Pak už šel z role do role. Za svoje vynikající pěvecké a taneční  výkony v muzikálové tvorbě získal hned dvě ceny Thálie. V roce 2004 se stal v tomto oboru jejím vůbec prvním laureátem, právě za vynikající ztvárnění role Thenardiera v Bídnících.  A letos si odnesl Thálii za celoživotní mistrovství, opět v kategorii muzikál. 

Král  kulečníku

Souběžně  se svou uměleckou kariérou se věnuje i kulečníku a v tzv. poolbilliardu se dokonce stal několikrát seniorským  mistrem  republiky. V rámci Evropy svého času  patřil k deseti nejlepším. V roce 2003 vytvořil světový rekord v počtu zahraných koulí za jednu hodinu. Za svoji velkou vášeň přitom vděčí právě muzikálu Drákula. Když ho před lety hráli v Kongresovém centru, byl tam kulečníkový stůl, a tak si na něm o přestávkách zkoušel zahrát. Nakonec se vypracoval mezi šampiony a pochvaluje si, že je to úžasná hra. 

V poslední době propadl také kouzlu golfu a na jednom z turnajů potkal svoji třetí manželku Renatu, pocházející z ráje golfistů, z Karlových Varů,  s níž se loni oženil. Svatbu pojali stylově, brali se totiž u golfového hřiště a v golfovém oděvu.

 

Takových lidí není hodně

Když Jiřího Korna představoval ve svém pořadu Na plovárně Marek Eben, uvedl ho slovy: „Jsou lidé, kteří  nikdy nechodí pozdě, vždycky mají čisté boty, vždycky jsou perfektně připraveni a něco znamenají. A takových lidí  není hodně.“  Skromně, až plaše vystupující Korn se mu během rozhovoru přiznal, že dodnes trpí hroznou trémou a že za tím, co umí, stojí obrovská dřina. 

Část Kornova talentu zdědila i jeho dcera Kristina (25), která se narodila v manželství s  modelkou Kateřinou Kornovou a dnes již tančí v  baletním souboru Národního divadla. A nemalé sportovní geny má i syn Filip, a to přesto, že se narodil se  zdravotním handicapem.

 

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace