Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tak, a teď tě odstřelím žlábkem mezi ňadry. Politická diskuse jako sexuální harašení. Komentář Štěpána Chába

komentář 21.03.2018
Tak, a teď tě odstřelím žlábkem mezi ňadry. Politická diskuse jako sexuální harašení. Komentář Štěpána Chába

Foto: DVTV / repro

Popisek: Emma Smetana při rozhovoru, kde si hlavní roli střihl hluboký výstřih. A i Jan Svěrák se zakoktával, prý kvůli své politické nezkušenosti

Před pár měsíci jsem koukl na rozhovor. Vedla jej moderátorka. Proti ní seděl muž. Moderátorka si pro svůj výstup zvolila model ošacení, jehož hluboký, skutečně hluboký výstřih byl jako z druhé stránky Playboye. A já koukal na toho potícího se muže, který se v odpovědích zakoktával. Byla vidět jeho neúspěšná snaha hledět moderátorce upřeně pouze do očí. Ale co chvíli mu jeho oči sjely tam, kam se podívá každý muž. Tedy do té rýhy mezi ňadry, kde se muži topí jako štěňata. Včera jsem viděl rozhovor Emmy Smetany na DVTV s Janem Svěrákem. Její hluboký výstřih mi diskusi hosta s prsy připomněl.

A muž koktal, těžko ze sebe tahal odpovědi, snažil se. Přesto mu sem tam zajel pohled mezi ňadra moderátorky, další odpověď pak hledat snad až v patě. Protože si byli oba, jak host, tak moderátorka, vědomi toho, že se jí podíval na prsa umě skrytá i neskrytá. A tak mě tak u těch jeho odpovědí napadalo, že toho řekl tak polovinu, jen naučené fráze, že ta nervozita vyvolaná vyvaleným poprsím mu prostě sebrala výkonnost minimálně půlky mozku, protože se musela soustředit na prostý příkaz – NEČUM JÍ NA KOZY, JE TO TRAPNÝ. A stejně tam po čase sjel. A věděl, že moderátorka to vidí. Věděl, že to vidí i diváci. A jeho odpověď se utopila v rozpacích.

Politická diskuse jako sexbyznys

Přičemž na moderátorce bylo vidět, že si to… užívá. Ženám, předpokládám, lichotí podobná moc nad mužem. Dostat jej na kolena svou ženskostí. Moderátorka byla až oplzle krásná, věděla to o sobě, užívala si to. Nuže výborně, kdyby moderátorka byla na soukromé večeři, je to její věc. Kdyby dělala v šoubyznysu, prosím, tam už jsme si na vyvalené poprsí tak nějak zvykli, želbohu. Kdyby dělala v sexbyznysu, podobný přístup by od ní většina lidí očekávala. Ovšem moderátorka moderovala politický pořad. Pořad, kde se mají prát vize a lži, myšlenky a manipulace. Nikoliv rozpaky z toho, že host vypadá jako neukojený sexuální maniak.

Jsem si dokonale jistý, že host by odpovídal zcela jinak, více sebejistě, přesvědčivěji, pokud by proti němu seděl muž moderátor. Nebo alespoň decentně oblečená moderátorka, která své poprsí nebere jako jeden z hlavních argumentů jak probíhající diskuse, tak i vlastního života. Následně jsem došel k přesvědčení, že se moderátorka minula povoláním.

Své si užila i Česká televize

Host k odstřelení

Zajímavostí je, že host pořadu byl pro redakci politicky nevyhovující. Z opačného politického spektra. Tedy politik, kterého chtěla moderátorka roznést na kopytech. Povedlo se jí to dokonale. Jinak vždy řečný a pohotově argumentující politik se mnohokrát skutečně zakoktal, byl nervozní, jeho argumenty byly nedospělé. Byl tedy záměr instalovat před něj moderátorku a odzbrojit ho na pudech? Nemohlo mě to nenapadnout.

Sexuální pud patří mezi ty nejzákladnější. Byly kvůli němu války, dochází kvůli němu k vraždám, násilnostem. Díky němu se živí stovky až tisíce autorů červené knihovničky, marketingová oddělení si ze sexuálního pudu udělala lukrativní byznys, tvoří podstatnou část umění, kultury. Sexuální pud je až nechutným hybatelem celých dějin. A pud muži velí, zajet pohledem, alespoň pohledem, do škvíry mezi ňadry. A je tedy hrubostí, je-li sexuální pud použit v politické diskusi.

Michaela Jílková při zastrašování hosta svou dominantní povahou a výstřihem

Máte slovo

A teď mě tak napadá, že podobného se dočkáme vlastně každý týden na ČT v pořadu Máte slovo. Michaela Jílková by se se svou postavou a zároveň dominantním vystupováním v pohodě uživila jako domina s bičem v ruce a rozkazem na rtech – na kolena, ty prase. Mnozí hosté před jejím hrůzným pohledem argumentačně dokonale uvadnou. Nutno dodat, že rozhovor, který je předmětem tohoto textu nevedla Jílková.

Puritánstvím vstříc budoucnosti

Nedá mi to a zvolám – zaveďme omezení na výstřihy v diskusních pořadech. Rýha mezi ňadry prostě nesmí být vidět, nesmí být součástí diskuse. Host je rozptylován a dojde-li k přirozenému stočení očí na prsa moderátorky, odstřelí host svou rozvahu a zbytek diskuse může strávit v rozpacích. Dejme příklad. Muž moderátor, proti němu jako host žena. Moderátor vysvlečený do půl těla, při kladení otázek si nasliněným prstem tře bradavky. Necítila by se žena přinejmenším zvláštně? Ale je to ekvivalent toho, když si proti hostovi sedne moderátorka s výstřihem hlubokým jako sama Macocha.

Ač mi paní šéfredaktorka vyhubuje, zaboha nemůžu najít původní rozhovor. Vzpomněl jsem si na něj jen díky Emmě Smetaně a jejímu rozhovoru s Janem Svěrákem, kde výstřih jasně křičel o okaté kráse nositelky. A to zcela zbytečně. I Jan Svěrák koktal, ač tvrdil, že kvůli své nezkušennosti stran politického aktivismu.

 

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb