Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Herectví není povolání pro chlapy, zůstane za vámi vzduch. Co dnes dělá Anděla z Humoresek? A s kým?

15.03.2018
Herectví není povolání pro chlapy, zůstane za vámi vzduch. Co dnes dělá Anděla z Humoresek? A s kým?

Autor: Vinohradské divadlo

Popisek: Andrea Elsnerová na zkoušce ke hře Něco ve Vinohradském divadle, kde je v angažmá

Herečka Andrea Elsnerová se proslavila hlavně jako sympatická Anděla z Četnických humoresek. Kdo by to byl řekl, že sympatická herečka je dnes single, žije se svým synem a zvířecími kamarády. V rozhovoru pro MF Dnes se ale svěřila s tím, že být hercem by svému synovi Matějovi příliš neradila.

Synovi je právě sedm let, nastoupil tedy do školy, Andrea Elsnerová je ale příznivkyní alternativního školství: „Před prázdninami jsme se přestěhovali z Břevnova a já přihlásila Matěje do státní Montessori školy v Modřanech. Výuka je tam vlastně taková hravá a chodí do školy rád, za což jsem šťastná,“ uvedla v rozhovoru. Z výuky v Montessori je zatím nadšená: „Šla jsem se podívat do školy na den otevřených dveří a byla jsem vlastně až dojatá, jak mi výuka přišla skvělá. Žáci tam chodí do trojročí, což znamená, že první, druhá a třetí třída je spojená a starší pomáhají mladším. Bloumal tam nějaký mrňous se svačinou, brečel a jedno starší dítě se ho hned ujalo. Hrozně hezky se tam k sobě chovají, což mám potvrzené i z dalších historek.“ Podle Andrey je prý dokonce obrovský rozdíl mezi dětmi z běžné školy a z Montessori: „Třeba od lektorky plavání. Říkala mi, že je obrovský rozdíl, když přijde plavat třída z běžné školy a třída z Montessori. Jednou se prý už musela zeptat paní učitelky, co s těmi dětmi vlastně dělá, když se nestrkají a nedělají si naschvály.“ 

Děti respektuje

Herečka si ale uvědomuje, že tento systém není zdaleka pro každého: „Nezvládne, chce to právě hodně zodpovědnosti. Některé děti mají naopak radši, když se jim říká, co kdy mají udělat. Ale jak jsem Matěje odmalička sledovala, tušila jsem, že Montessori mu bude vyhovovat. Neumím si ho představit, jak čtyři hodiny v kuse sedí v lavici a plní zadání.“ Se svým synem prý žádné spory nemá: „Mně se nestává, že by dělal něco vyloženě hrozného. Když něco rozbije, vím, že to neudělal schválně, a podobné věci mě nijak nevytáčejí. Mně se osvědčil respekt. Když respektujete děti, ony pak respektují vás. Snažím se poslouchat, naslouchám mu,“ prohlásila v rozhovoru pro MF Dnes. 

Herectví není pro chlapy

Andrea Elsnerová je členkou souboru Divadla na Vinohradech, své dítě ale do divadla příliš často nebere: „Nedávno byla naše prababička, která Matěje hlídá, nemocná, tak jsem ho výjimečně vzala třikrát na jedno kratší představení, které končí dřív. Hrnul se na jeviště, schovával se mi pod kostým, chtěl se tam propašovat aspoň pod sukní,“ řekla pro MF Dnes. Herectví ale svému synovi nedoporučuje: „Myslím, že herectví není dobré povolání pro chlapy. Zůstane za vámi vzduch. Maximálně vás někdo pochválí, že jste pěkně zahrál roli, ale není za vámi nic skutečného vidět.“ 

Jako Kateřina ve Zkrocení zlé ženy

Herců je až moc

Podle Andrey Elsnerové je velmi těžké se jako herec uplatnit: „Jenže herců je strašně moc. Každý rok vyplivnou školy zhruba dvě stě nových, a co s nimi? Třeba k nám do Vinohradského divadla jsme nedávno brali pět dalších lidí a máme zase nadlouho vystaráno. Možná operní pěvec by se mi líbil víc,“ svěřila se. 

Muže nemá, ale nehází flintu do žita

Andrea žije sama se synem, žádný muž v jejím životě v současné době nefiguruje: „Nikdy jsem vdaná nebyla, ale od Matějových tří let nežijeme s jeho tatínkem spolu. Jsme prostě jen my dva, Zorka a pískomilové,“ přiznala v MF Dnes. Seznámit se kolem čtyřicítky prý není jen tak: „V mém věku je to složité, spousta mužů kolem čtyřiceti je zadaných. Ale neházím flintu do žita, věřím v osud. Věřím, že nějakého partnera určitě potkám,“ nezoufá Andrea. To samé si myslí po dalším dítěti: „Co se týče druhého dítěte, mám pocit, že už mi vlak trochu ujíždí. Přece jen mi bylo jednačtyřicet. Takže si říkám, kdo ví, jestli to stihnu. Ale pánbůh ví, co dělá, jestli mám mít jen jedno dítě, budu mít jen jedno.“

 

Dovedete si představit, že subtilní Andrea Elsnerová vynikala ve vrhu koulí? Ona sama říká, že štíhlá byla vždy a že měla hlavně dobrý švih. Andrea pochází ze Zábřehu na Moravě, její rodiče se ale rozvedli, a tak se s maminkou stěhovala v šesti letech do Prahy. Zde Andrea vystudovala konzervatoř, po které nastoupila do divadla v Mladé Boleslavi, později do Vinohradského, kterému je věrná dodnes. Nejnověji zde nastudovala Čarodějky ze Salemu.

 

Hrála v několika seriálech, prvně v Prima sezóně, kde ztělesnila Marii Dreslerovou, jednu z lásek Dannyho Smiřického. Maminka sedmiletého Matěje je příznivcem přírodního vzhledu, makeupu a vybírání oblečení prý příliš neholduje.

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace