Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Je vám padesát, manžel si sbalil fidlátka a… Herečka a žena těžce zkoušená osudem? Ano i ne

14.03.2018
Je vám padesát, manžel si sbalil fidlátka a… Herečka a žena těžce zkoušená osudem? Ano i ne

Foto: Facebook

Popisek: Veronika Freimanová

FOTOGALERIE Herečka Veronika Freimanová ukázala, že to jde. Je vám padesát, manžel vás opustí, ale vy si přesto najdete nový vztah, hrajete, točíte dál a navíc ještě vypadáte skvěle. V rozhovoru pro MF Dnes zmínila také nejnovější film, ve kterém se objeví. Ten pojednává o metanolové aféře.

Film vypráví o metanolové aféře a prohibici, která byla uvalena na Českou republiku před pár lety: „Až při natáčení na Moravě uvědomila, na kolik lidí měla tahle kauza dopad. V Praze není běžné koupit čepovaný tvrdý alkohol, maximálně narazíte na stáčené víno, ale na Moravě spousta lidí pálí slivovici a muselo je to tenkrát hodně poznamenat. Z filmu se lidé dozvědí spoustu zajímavých věcí. Spolupracoval s námi třeba pan primář, který tehdy přišel na to, jak odhalit v těle metanol a objasnit všechna ta překvapivá úmrtí. Je strašné, že to celé vzniklo z lidské blbosti, touhy po sebeobohacení a nedomyšlení toho, co všechno se může stát,“ přiznala v rozhovoru pro Ona Dnes. 

Žena zkoušená osudem

Film natáčí režisérka Tereza Kopáčová, kromě Veroniky Freimanové v něm hraje Lukáš Vaculík: „Vlastně se tam jen mihnu, ale v docela zásadní roli. Potěšilo mě, že to se mnou režisérka Tereza Kopáčová riskla a obsadila mě do role, ve které by mě jen tak někdo neviděl. Nemůžu prozrazovat děj, snad jen to, že hraju ženu těžce zkoušenou osudem. Budu nenalíčená a úplně jiná, než jsou diváci zvyklí. Vůbec teď přišlo několik nabídek, které jsou protipólem toho, co jsem dosud hrála,“ pochlubila se Veronika Freimanová v rozhovoru pro Ona Dnes. 

Hraje i v hororu

­Herečku uvidíme brzo i v seriálu: „S Jirkou Strachem točím sedmidílný Labyrint, jehož příběh je velmi složitý a žánrově jde skoro až o horor. Roli mám také v detektivním seriálu Specialisté a ještě natáčím seriál Strážmistr Topinka, který navazuje na Doktora Martina. Poslední měsíce byly hektické. Osmičkové roky mi vždycky přinášejí velké změny a jiné to není ani letos. Ukončila jsem účinkování ve třech představeních Divadla Bez zábradlí,“ svěřila se a dodala: „Například hru Kdes byla včera v noci jsem zkoušela před dvaadvaceti lety, sedím tam s plenkami v ruce a říkám, že mám malé miminko. Nemůžu od lidí očekávat, že mi to v mém věku uvěří. Jsem ráda, že tuhle sebereflexi mám.“ 

Za manželem jezdí do Písku

Veronika Freimanová byla vdaná za režiséra Jaroslava Brabce, toto manželství se ale kvůli jeho nevěře rozpadlo. Veronika Freimanová se ale provdala znovu a v novém vztahu jen září. Za manželem architektem Vladimírem Boučkem jezdí velmi často do Písku: „V tomhle věku už je to klid, nejsme dvě velké rodiny s malými dětmi. Pracovně jsme oba tak zakotvení ve svých městech, že nemůžeme jeden ani druhý odejít, a vlastně je to hezké se neustále přelévat z jednoho města do druhého. Někdy jezdíme spolu, jindy každý zvlášť, záleží na práci. Já o víkendech často hraju, manžel zase hodně pracuje pro Rakousko a Německo, takže odjíždí tam a v našich přesunech díky tomu není žádná pravidelnost. Do Písku se vždycky těším, protože tam můžu bouchnout dveřmi a jsem hned v lese, bydlíme na okraji města,“ pochlubila se v Ona Dnes. 

Potkali se u poezie

Manžela potkala při práci: „Dostala jsem nabídku od České filharmonie, abych koncerty jejich kvarteta doprovázela čtením poezie. Vybrala jsem si koncert v Písku, který se měl konat na hradě, což se tehdy nelíbilo manželovi. Měl za to, že historický sál není na takovou akci způsobilý. Po skončení jsme si spolu začali povídat a mluvili jsme celý večer, až ostatní získali dojem, že jsme se museli znát už předtím.“

 

Na vnouče se těší

S režisérem Jaroslavem Brabcem má Veronika Freimanová dvě dcery, jedna z nic čeká prvního potomka. Na vnouče se herečka velmi těší: „Teď si teprve zvykám na to, že přibude další člověk do rodiny, a těším se na to. Moje maminka byla matkou a babičkou na sto dvacet procent a já jsem to dlouho přijímala jako samozřejmost, až teď se jí ptám, jak to mohla všechno zvládnout. Nechávala jsem jí obě děti, odcházela do divadla a věděla jsem, že bude o všechno postaráno. Budu se snažit tohle udělat i pro svá vnoučata.“

 

Veronika Freimanová chtěla být herečkou odjakživa, ale kvůli pošramocenému kádrovému posudku šla nejprve na střední školu pro sekretářky. Odtud se jí naštěstí podařilo přestoupit na konzervatoř, po jejím dokončení nastoupila do Činoherního klubu. Začala také natáčet, její filmografie je úctyhodná. Zahrála si sympatickou mladou učitelku v Sněženkách a machrech, mnoho princezen, známé jsou její maminkovské role v Snowboarďácích, nebo Rafťácích. Účinkuje i v seriálech, velkou roli měla ve Vyprávěj.

Vložil: Michaela Špačková