Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Když se narodil ten falešný Mesiáš, on si koupil televizi. Proto se asistentka Tondy Blaníka vdala až po 11 letech?

12.03.2018
Když se narodil ten falešný Mesiáš, on si koupil televizi. Proto se asistentka Tondy Blaníka vdala až po 11 letech?

Foto: TV Prima

Popisek: Halka Třešňáková u Krause

Halka Třešňáková byla do určité doby známá jen milovníkům alternativního divadla. Pak ale přišel Tonda Blaník a role asistentky Lenky a o Halka se proslavila široko daleko. V Show Jana Krause se ale zase mluvilo hlavně o tom, proč si svého manžela vzala až po 11 letech.

Halka Třešňáková se narodila do dost zajímavé rodiny, jejím otcem je písničkář Vlasta Třešňák, maminkou výtvarnice Marcela Třebická. Ta se s Vlastimilem Třešňákem rozešla, jejím novým partnerem byl Karol Sidon (vrchní zemský a bývalý vrchní pražský rabín, dramatik, spisovatel, scenárista, náboženský myslitel a bývalý chartista a disident židovského původu), se kterým rodina emigrovala: „Do 19 let jsem žila v Německu. Tam jsem začala psát svůj dětský deník a nebyl určený pro lidi. 25 let poté jsem byla ochotná, aby to někdo vydal,“ připomíná svůj literární počin. Na Německo nezanevřela: „Dodnes tam jezdím, hrála jsem i v Německu a Rakousku.“ Toho, že mluví výborně německy, si mohli všimnout i diváci Tondy Blaníka, v seriálu několikrát němčinu upotřebila. 

Vysvětluje, jak se tančí

Halka dnes účinkuje v celé řadě zajímavých představení: „Není to úplně moje tvorba, jsem v tom jen interpretačně. Já jsem začala hodně pohybem. Jak jsem vyrůstala v Německu, tak jsem neuměla ani slovo německy, ale už jsem dělala divadlo,“ připomíná své začátky v cizí zemi. Halka zmínila také další pohybové představení: „Je to v divadle Ponec, já vysvětlím divákovi, jak má současný tanec vnímat, protože divák je většinou vyděšený,“ vyplašila poněkud Jana Krause. Představení Pojďme na tanec je přitom určené právě těm, kdo by se tance snad báli.  

Režíruje, i když není režisér

Divadlo je její láska číslo jedna: „Divadlo režíruju, hlavně hraju, párkrát jsem měla zkušenost s tím, že jsem něco vyloženě režírovala. Ale nejsem režisér,“ uvedla Halka Třešňáková. Partnerku Jana Krause, herečku Ivanu Chýlkovou, přitom Halka přímo režíruje. Jde o představení V oku smyčky, které se hraje v pražské MeetFactory. 

Tomáše Jeřábka si vzala po 11 letech

Halčin osobní život je také velmi zajímavý. Zmiňuje sice „jen“ tři partnery, přesto je jeden zajímavější než druhý. V osmnácti přišla do jiného stavu, jejímu synovi Alanovi Blattnému je tedy už 28 let. Poté žila řadu let s Janem Macháčkem, publicistou a muzikantem, dříve chartistou, nyní spolupracovníkem Andreje Babiše. Poté se seznámila s Tomášem Jeřábkem, také hercem, který se ale klidně objeví v reklamě, hrál známého ´zlého bankéře´. Jsou každý jiný. Zatímco Halka je těžce alternativní, Tomáš miluje vše moderní a trendy. Halka musí tedy prokázat velkou trpělivost a toleranci, přesto ale tvrdí: „Já jsem velmi přísná manželka.“ S Tomášem chodila před svatbou dlouhou dobu: „11 let. To nebyla zkušební doba. To byl vývoj, já jsem si před tím nikoho nevzala, takže to beru jako běžnou věc. Já jinou zkušenost nemám,“ uvedla Janu Krausovi. 

Vánoce neslaví

S Tominem, jak manželovi říká, žije opravdu zajímavý život: „Já neslavím vánoce. Manžel slaví, já jsem z židovské rodiny. 24. prosince, kdy se narodil ten falešný Mesiáš, on si koupil televizi. Ta byla tak veliká, že se nám nevešla do kuchyně. Já jsem přišla z jógy a mlátila jsem hlavou o zem, že máme tak rozdílný životní styly,“ smála se v Show Jana Krause Halka Třešňáková. 

Zaskočila Piráta Bartoše

Halku můžeme nyní vidět jako sekretářku Lenku v celovečerním filmu Prezident Blaník. Natáčení připravilo Halce nejednu těžkou chvilku: „Ve scénáři bylo, že sekretářka Lenka během oslav 17. listopadu osloví šéfa Pirátů Ivana Bartoše s tím, že s ním má chlapečka. On o tom samozřejmě neměl ani tušení. Využili jsme situace na Národní třídě, kde se mezi politiky pohybovaly spousty dalších štábů, takže jim nepřišlo divné, že tam jsou i naše kamery. Přišla jsem za Ivanem Bartošem a z několika centimetrů na něj spustila: „Kde je Milánek? Ty si tady užíváš se svou rodinou, a přitom se o něj se mnou soudíš.“ Úplně zbledl. Naštěstí vedle něj stála jeho mimochodem neuvěřitelně sympatická žena s dcerkou, která mu pošeptala, že jsem herečka z Blaníka. Tohle byla snad úplně nejhorší herecká situace, kdy jsem se jako herečka styděla,“ uvedla v nedávném rozhovoru pro Novinky.

Halce Třešňákové je 46 let, vypadá ale jako holčička. Nedávno také hodně zhubla a působí neuvěřitelně mladistvě. Do Čech se po revoluci vrátila v roce 1991. Velký vliv na ni měl prý otec jejího syna Daniel Blattný, partnerství se však rozpadlo. Halka vedla velmi pestrý život, mimo jiné žila ve squatu s pankáči. Směřovala vždy k alternativě, zejména pohybovému divadlu. O jejím životě natočil režisér Saša Dlouhý časosběrný dokument Liebe Indigo.

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace