Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Herečka si na Krause nachystala alternativní porody, ten jí ale vyráchal čenich v tom, že nemá kroužek

28.02.2018
Herečka si na Krause nachystala alternativní porody, ten jí ale vyráchal čenich v tom, že nemá kroužek

Foto: TV Prima

Popisek: Michaela Badínková u Krause

Herečka Michaela Badínková je sice původem ze Slovenska, ale v Čechách je už jako doma. Čeští diváci ji vzali za svou, už kvůli roli v Básnících nebo v Ordinaci. V Show Jana Krause se ale probíralo hlavně její soukromí.

Michaela Badínková se přiznala, že ač zkušená herečka, z vystoupení u Jana Krause měla trému a že se dopředu snažila připravit na různá témata, na která by se jí  mohl moderátor ptát. Jedním z témat, která se domnívala, že by mohlo Jana Krause zajímat, jsou domácí porody. Michaela Badínková je matkou dvou dětí, jde o matku poněkud alternativní, která například své děti kojila, i když už chodily do školky, a to pouze lesní školky. Běžné školství totiž Michaela neuznává. Je tedy celkem pochopitelné, že domácí porody rozhodně nezavrhuje: „Zajímala jsem se o porody doma, neříkám, že jsem chtěla rodit doma. Jenom jsem o tom uvažovala, vůbec to nebylo tak, že bych chtěla rodit doma. Zajímá mě ten přírodní přístup a jak to má být přirozeně. Před šedesáti lety se lidé také nerodili v nemocnici,“ prohlásila Michaela Badínková v Show Jana Krause. Toto své tvrzení si zřejmě nijak neověřovala, rodit v padesátých letech v porodnici bylo totiž naprosto normální. 

Muži jsem absolutní podporou

Michaela Badínková žije s hercem Janem Teplým mladším, potomkem známého a velmi rázovitého herce Jana Teplého staršího, který se nebál vyjadřovat ke všemu možnému. Jeho syn po něm podle Michaely Badínkové tuto vlastnost nezdědil: „Není to úplný glosátor. Nerýpe nějak do lidí. Jsme spolu 15 let. Jsem jeho absolutní oporou,“ popsala jejich dlouholetý vztah. Ačkoliv je Michaela na prvním místě matka, o tradiční institut manželství a kolonku vdaná v občanském průkaze zájem nemá. A tím Janu Krausovi opět nahrála. Pokud totiž Jan Kraus zjistí, že někdo z jeho hostů žije v nesezdaném svazku, rád si patřičně rýpne. Přitom on sám se svou partnerkou Ivanou Chýlkovou velmi dlouho ženatý také nebyl. Nyní tvrdí, že svatba proběhla, ale kdo ví, jak to všechno je. 

Ke svatbě neinklinuji

Michaela Badínková prohlásila, že proti svatbám zdaleka nic nemá, naopak navštěvuje je velmi ráda: „Mně se to strašně líbí. Na všech svatbách brečím. Ale my jsme spolu strašně dlouho. Nechci být stará nevěsta. Na nevěstu jsem stará,“ svěřila se v Show Jana Krause. Na tom, že pro ně není svatba důležitá, se prý shodnou oba: „Ani jeden z nás to nepotřebuje. Neinklinujeme k tomu. Většinou to chtějí ženy, ale my, jak se často převlékáme, líčíme, malujeme, tak ten rituál toho být krásná, to už se párkrát stalo. Máme rodinu na Slovensku a v Čechách, jak to skloubit? Kde tu svatbu udělat?“ ptala se Michaela Badínková Jana Krause.

 

Potřebuji impulz

To, že nejsou sezdaní, prý nevadí ani v rodině Míši Badínkové, ačkoliv jde o Slováky: „Moji rodiče jsou úplně v pohodě. Říkají, že si to mám udělat tak, jak já chci.“ Jejich děti ale mají opačný názor: „Dcery se už ptají a ptaly se. Říkáme jim, že někdy to bude. My nevíme kdy, ale je důležité dát dítěti odpověď. Nedělat, že něco nevím,“ uvedla v Show Jana Krause. Do budoucna ale svatbu zcela nevylučuje: „Někdy to uděláme. Nevím kdy. Potřebovala bych nějaký impulz. Jaro mě se svatbou nezasáhlo,“ řekla Janu Krausovi. Její partner si ale Míšu vzít určitě chce: „Já jsem požádaná o ruku dvakrát. Mám i prstýnky. Jednou bez prstýnku, takže vlastně třikrát. Já jsem mu slíbila, že si ho vezmu. Má to třikrát potvrzené.  Jenom jsme nedošli na ten úřad.“

 

Michaela Badínková pochází ze slovenských Malacek. Vysokou školu ale vystudovala v Praze, a to činoherní herectví na DAMU. Ve známost u nás vešla ale hlavně díky filmu Jak básníci neztrácejí naději z roku 2004, popularitu si ještě přiživila účinkováním v seriálech, zejména v Ordinaci, kde hraje lékařku Alenu Rytířovou, nebo v Ulici coby učitelka Lenka Drápalová. Michaela je ale také velmi dobrá muzikálová herečka, za roli Millie v muzikálu Hledá se muž. Zn. Bohatý! byla nominovaná na Thálii. Hrála ale také Eržiku v Baladě pro banditu, nebo v Divotvorném hrnci. 

Vložil: Michaela Špačková