Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Prý je to svatba roku. A Kobliha to pořádně schytala

24.02.2018
Prý je to svatba roku. A Kobliha to pořádně schytala

Foto: Instagram

Popisek: Leoš Mareš se svou manželkou Monikou č. 2

Svatbou roku se podle bulvárních médií stala svatba známého moderátora Leoše Mareše a jeho přítelkyně Moniky Koblížkové. Obratný pár ji zaranžoval jako tajný obřad a postupně vypouštěl informace a fotografie. Ostatně tak činí již od loňského roku, kdy se oba tajně zasnoubili. O tom, že Leoš hodlá svoji partnerku požádat o ruku, prý nevěděla ani ona sama. Od té doby na sociálních sítích pravidelně demonstrují svoji lásku i život na vysoké noze. Část veřejnosti jim nadšeně fandí, část jejich chování popuzuje.

Tento pár je totiž v našich končinách jedním z těch mála, co okázale dávají najevo, jak si užívají. To, co oni, si nedovolí téměř žádná jiná a především skutečná VIP osobnost, a už vůbec ne žádný z mnohem větších boháčů. Příkladem je bezesporu nevýznamnější česká superstar Karel Gott. Ten na svém Facebooku nechává nahlédnout do svého soukromí jen výjimečně, většinou pouze když musí reagovat na nějaký bulvární útok. Jinak se naprostá většina sdělení zaměřuje na jeho uměleckou činnost a kontakt s fanoušky.

Zdatný Narcis

Za narcistickou sebepropagací Mareše a jeho přítelkyně (nyní již manželky), do té doby mimochodem téměř neznámé módní redaktorky, se ovšem skrývá velký obchodní talent. Ti dva dokáží zpeněžit prakticky cokoliv a nijak se tím netají. A inkasují za to nemalé částky. Mareš se dokonce chlubí, že z reklam na sociálních sítích generuje polovinu svých příjmů, třeba za fotku z postele klidně i šedesát tisíc!

Jistě také není náhodou, že Marešova ‘utajená‘ svatba se dostala do médií jen týden předtím, než se moderátor opět objeví v televizi Nova v další řadě postupně skromírající talentové show SuperStar. Ostatně na svém Instagramu vzápětí po svatbě zveřejnil glosu: „MojeSuperStar@ monikamaresova.

Další cirkus

Marešovy schopnosti ale zdaleka nespočívají v tom, že je nejen skvělým obchodníkem, ale umí kolem sebe vytvořit i falešnou image velké hvězdy. Ostatně nejlépe to dokazuje fakt, že jeho sňatek označují bulvární média za svatbu roku, i když je teprve jeho začátek a sňatek samozřejmě mohou uzavřít mnohem významnější páry. A je až neuvěřitelné, ale zároveň směšné, jaký cirkus se kolem této ‘tajné‘ svatby spustil. Privátní televizní stanice slídí v Litomyšli, kde se Marešovi v místním kostele vzali, a zpovídají nic netušící občany, jako by se tam právě vzala nějaká hollywoodská hvězdná dvojice. Na roztrhání je i starosta Litomyšle, který Leoše s Monikou ‘tajně‘ oddal. Ten si pochvaloval, že to bylo nesmírně citové a že při obřadu sálala láska. Jiní novomanželé zřejmě cit a lásku postrádají.

Farář jako svědek

Dalším zpovídaným je známý farář Czendlik, který se zviditelnil právě kontakty s lidmi ze showbyznysu. Na odpověď, proč v kostele nebyl oddávajícím on, odpověděl velmi zajímavě: „Pravdou je, že jsme s Leošem přátelé, já si ho nesmírně vážím a znám se i s Monikou. Byl jsem tam mezi nejbližšími. Byl jsem v roli toho, který jim na společnou cestu požehnal. A byl jsem svědkem nevěsty. Jako kněz jsem nemohl Leoše oddat, protože je rozvedený,“ řekl redaktorům Blesku. O tom, že člověk, jehož si tak váží, mnohokrát svým prostopášným životem porušil svaté desatero, ale pomlčel. Zato čtenáři si na něm pořádně zgustli. A ještě víc to schytala „Kobliha“.

Vložil: Adéla Hofmanová