Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Není vyhráno. Olga Menzelová poprvé o manželovi v nemocnici, popsala i rodinu se dvěma otci

20.02.2018
Není vyhráno. Olga Menzelová poprvé o manželovi v nemocnici, popsala i rodinu se dvěma otci

Foto: Facebook / Ondřej Pýcha

Popisek: Olga Menzelová

Oscarový režisér Jiří Menzel onemocněl ke konci roku meningitidou. O tom, jak bojoval o život a o své netypické rodině vyprávěla v magazínu Ona Dnes jeho manželka Olga Kelymanová Menzelová. Většinu rozhovoru ale zabralo téma jejích netradičních rodinných vztahů; ke zdravotnímu stavu manžela se vyjádřila jen krátce. „Ještě asi není vyhráno,“ okomentovala to chápavě redaktorka MF Dnes, který interview pořídila.

Podle Olgy Menzelové je meningitida už vyléčená: „Už je ze všeho vyléčen, jen musí nabrat sílu. A on se skutečně snaží a velmi bojuje. Jsou to hlavně naše holky, které ho drží a motivují,“ prohlásila Olga Menzelová. Meningoka většinou chytí děti nebo dospívající, u staršího člověka je nákaza velmi neobvyklá: „Můžu se jen domnívat, že Jirka chytil meningoka nejspíš z klimatizace někde v letadle, když v Košicích připravoval operu Falstaff. Lékaři ho léčili silnými antibiotiky. K tomu dostal ještě zánět středouší, který mu operovali,“ popsala jeho zdravotní stav Olga Menzelová v magazínu MF Dnes. 

Jezdí za ním denně do nemocnice

Olga Menzelová při svém muži oddaně stojí: „Od 20. listopadu, kdy se to Jirkovi stalo, jezdím každý den do nemocnice. Někdy i dvakrát denně. Snažím se návštěvy skloubit s péčí o dcery a svojí prací. Naštěstí mi velmi pomáhá moje maminka, Aniččin tatínek a spousta přátel, kteří nabídli praktickou pomoc, třeba s hlídáním holek,“ hovoří Olga Menzelová o svých dcerách. Rodina Olgy Menzelové je tak trochu záhadná a hodně netypická. Zatímco otcem první holčičky je režisér Jaroslav Brabec, k otcovství té druhé se přihlásil právě Menzel. Jiří Menzel totiž původně děti nechtěl, cítil se na ně starý, nyní je mu to prý líto, k holčičkám totiž přilnul: „Dřív si myslel, že by ho potomci omezovali. Ale všechno má svůj smysl a čas. Měli jsme zase možnost procestovat celý svět, to by s dětmi šlo jen těžko,“ uvedla Olga Menzelová. 

Oba tatínci museli potlačit své ego

Jiří Menzel se o holčičky aktivně stará a i přes zvláštní rodinné vztahy zde prý panuje harmonie: „Samozřejmě jsme si všichni tři prošli obtížným obdobím, ale mám velké štěstí, že oba otcové nakonec dokázali v zájmu dětí potlačit svoje ega. Jirka přistupuje k oběma dcerám stejně a Aničku bezmezně miluje. A totéž Jaroslav, kterého by nenapadlo vzít třeba do zoologické zahrady jenom Aničku. Pro mě je důležité, že holky vyrůstají v harmonické rodině, jakkoliv je netypická,“ přiznala Olga Menzelová v magazínu.

Žije jen s dcerami

Olga nežije ani s jedním z mužů, domácnost sdílí se svými dcerami: „Každý vztah má svoje fáze a teď žiju jen s holkami. Oběma nám to vyhovuje a myslím, že jsme v kontaktu častěji, než kdybychom bydleli spolu. Jirka potřebuje klid na práci, aby mohl psát a dál tvořit. No a já, dvě děti a pes ten klid zrovna nepředstavujeme. Jirka z legrace říká, že z nás má dvojí radost. Když přijedeme a pak když odjedeme,“ popisuje netradiční rodinný model Olga Menzelová. 

Na Jirku jsem hrdá

O mnoho let staršího režiséra Olga stále uctívá: „Jsem na Jirku nesmírně hrdá. Obdivuju ho za to, co všechno dokázal, a těší mě, že jsem jeho součástí. I ve světě jsem zažila, že ho poznali a zastavili na ulici. Dokonce v Indii ho oslovovali lidé s tím, že znají jeho filmy a líbí se jim. Vždyť Ostře sledované vlaky, za které dostal před padesáti lety Oscara, byly zařazeny mezi sto nejlepších filmů světa. Na druhé straně jsem vždycky měla svoji práci a byla na Jiřím finančně nezávislá. A to člověku dá sebevědomí právě v tomto postoji,“ svěřila se v magazínu MF Dnes.

  

Filmová producentka i pořadatelka výstav

Olga se původně jmenovala Kelymanová, letos oslavila oslňující blondýna s hollywoodským úsměvem 40. narozeniny, zub času se na ní ale neprojevuje. Možná i kvůli tomu, že je duší stále sportovkyně. Hrála tenis, dělala atletiku, lyžovala. Olga pochází z Písku, ale ve 14 letech odešla na sportovní gymnázium do Českých Budějovic.

 

Poté, co poznala Jiřího Menzela, přišel ale zcela jiný svět, a to svět filmu a divadla. Olga se prosadila coby filmová producentka, zastupovala také operní pěvkyni Andreu Kalivodovou, pořádala výstavy, naposledy třeba 15 nasvícených panelů na Václavském náměstí, které se týkaly právě historie tohoto důležitého místa. 

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace