Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Dřív jsem neměla potřebu dělat herectví, abych byla v balíku. To se změnilo, přiznala Sedmilhářka

10.02.2018
Dřív jsem neměla potřebu dělat herectví, abych byla v balíku. To se změnilo, přiznala Sedmilhářka

Foto: TV Prima

Popisek: Marika Šoposká nastoupila k Davidu Matáskovi do seriálu Polda

Krásná herečka Marika Šoposká se objeví v dalším seriálu. Tentokrát to bude další řada Poldy na Primě. A to přitom ještě před nějakým časem hraní v seriálech odmítala…

Marika nejnověji ozdobila svou přítomností seriál Polda na Primě, který pokračuje již třetí řadou. Herečka v něm ztvární zuřivou reportérku a s fotoaparátem jí to velmi sluší. Marika je z natáčení seriálu nadšená: „Mně se to točilo dobře, mám pocit, že sama řídím skvěle, ale nevím, jestli by se mnou souhlasilo i okolí. Rekvizitáři ale byli dobře připraveni, a tak se i pád popelnice natočil bez problémů i s mými schopnostmi,“ vzpomínala Marika Šoposká na to, jak se natáčelo parkování, při kterém narazí autem do popelnice. S parťáky Davidem Matáskem a Igorem Orozovičem neměla nejmenší problém: „S oběma jsem se už znala, s Davidem z divadla a s Igorem z filmu, na kterém jsme oba pracovali. Kluci jsou báječně sehraní, takže to bylo skvělé,“ prozradila herečka. 

Peníze jsou teď důležitější

Byly ale doby, kdy Marika seriály zrovna nemilovala, byť se čas od času v nějakém objevila, ať už to byla Kriminálka Anděl, Rapl, nebo Ordinace v růžové zahradě. Mezitím se ale stala Marika maminkou a dobře si uvědomuje, že bez peněz by to nešlo: „Peníze jsou pro mě důležitější než kdy předtím. Už nejsem sama. Nikdy jsem neměla potřebu dělat herectví kvůli penězům nebo abych byla v balíku. Ale s dítětem přišel pocit zodpovědnosti, vědomí toho, že ho musíte zabezpečit,“ svěřila se v Blesk magazínu. 

Mám nejlepšího chlapa na světě

Marika se vdávala dost mladá, za muže si vzala zvukaře Petra Čecháka: „Poznali jsme se už před jedenácti lety, při natáčení filmu, který Petr zvučil. Mně bylo šestnáct a jemu o dvanáct let víc. Měla jsem ale tenkrát úplně jiné zájmy než koukat po chlapech,“ prohlásila na iDnes.cz. Toho, že se s manželem dala tak brzo dohromady, nelituje: „Tam už to jiskřilo z obou stran. Hodně brzy jsem zjistila, že jsem potkala toho pravého. Dokonce si nemyslím, že bych se vdávala mladá. Prostě mě potkalo štěstí a neměla jsem pocit, že musím na něco čekat. Můj muž je ten nejlepší chlap na světě,“ pochvalovala si na iDnes.cz. 

Svlékat se nebudu

Se svou úhlavní kamarádkou Berenikou Kohoutovou vytvořila úderné duo Sedmilhářky, o svých společných zážitcích dokonce vydaly knihu. Zajímavé je, že si Berenika vzala bratra Maričina manžela, producenta Pavla Čecháka. Přátelství dívek ale neutrpělo ani tím, když se Berenika s Čechákem rozvedla. Marika se po narození syna Benedikta pustila pilně do práce, rozhodla se k jednomu kroku: Myslím si, že i z nějakých mých fyzických změn, kterýma jsem si prošla, se už nikde ani nebudu svlékat. Ale kdo ví,“ říká dnes.

 

Marika Šoposká byla přesně to dítě, od kterého byste uměleckou kariéru čekali: „Měla jsem to v sobě od malička. Hrála jsem na klavír, chodila na balet, do dramaťáku a navštěvovala uměleckou školu v Havlíčkově Brodě. Tehdy jsem si v baletu vydupala roli zajíce v pohádce Červená karkulka. Nedostala jsem totiž ani roli Karkulky, ani babičky a nechtěla jsem se smířit s hraním lesní květiny. Tak dlouho jsem paní učitelku otravovala, až mi vymyslela zajíce. Nakonec mě divadlo oslovilo nejvíc, tak jsem zkusila konzervatoř a ono to vyšlo,“ řekla v MF Dnes.

 

Pořádně jsme ji mohli zaregistrovat ve filmu Lidice, ten samý rok se objevila v generačním filmu Poupata. V tom jí hrál otce Vladimír Javorský, který v televizním filmu Jan Hus ztvárnil pro změnu jejího manžela, krále Václava IV. 

Vložil: Michaela Špačková