Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Oldřich Kaiser se vrátil ve velkém stylu. Nová partnerka mu pomohla, dokonce s ní zpívá

07.02.2018
Oldřich Kaiser se vrátil ve velkém stylu. Nová partnerka mu pomohla, dokonce s ní zpívá

Foto: ČT

Popisek: Oldřich Kaiser. Věk mu sluší

FOTO, VIDEO Oldřich Kaiser patří bezesporu k těm geniálním hercům, kteří přesvědčivě zahrají jak komickou, tak vážnou roli. Zatímco má ve své umělecké kariéře štěstí, horší už je to s jeho soukromím. Jeho vylomeniny a závislost na alkoholu jej připravily nejen o manželku Naďu Konvalinkovou, ale také o několik výjimečných pracovních příležitostí. V posledních letech měl navíc různé zdravotní potíže, hodně ho například potrápila zákeřná borelióza. Nyní se mu ale naštěstí zase daří a exceluje v nových, zajímavých rolích, i jako zpěvák.

Za postavu prezidenta Beneše ve snímku Masaryk loni dokonce získal Českého lva a je to vůbec poprvé, co byl tento mimořádně nadaný umělec oceněn. Léta jej většina veřejnosti vnímala především jako skvělého komika, proslulého bláznivými  gagy s Jiřím Lábusem. V jejich stínu zůstávaly role, které vytvořil například v divadle. Kdo si dnes již vzpomene na jeho Romea v inscenaci Divadla Na Vinohradech nebo na fakt, že byl  90. letech členem činohry Národního divadla? Téměř všechny tehdejší zásadnější počiny  převálcovalo Klíště nebo Čulibrk či další legendární kousky z televizní show Možná přijde i kouzelník. 

První lev

Více než důležité role ho navíc „proslavily“ opilecké kousky, o nichž dodnes kolují legendy. V době angažmá  Na Vinohradech se tak zřídil, že nechal celému souboru zrušit ubytování, v Heřmánkově Divadle bez zábradlí dostal padáka, když se při představení  ptal diváků, zda  někdo nemá něco k pití. Podobně neslavně dopadlo i jeho angažmá v Divadle Ungelt.  A když jednou, notně  pod obraz, naskočil na policistu coby „klíště“, koledoval si dokonce o kriminál. Nakonec ho to stálo „jenom“ manželství s Naďou Konvalinkovou. Díky tomu však začal svoji závislost na  alkoholu léčit, ale trvalo léta, než se mu ji podařilo zcela překonat.

 

S Táňou Vilhelmovou v Dívce za zrcadlem Andrey Sedláčkové, která běží na ČT 

Dívka za zrcadlem

Přes všechny divoké excesy na něj naštěstí nezanevřeli diváci, ani režiséři. Například  Jiří  Menzel mu svěřil jednu z hlavních roli v jednom ze zásadních filmů svého života, náročné adaptaci slavného Hrabalova románu Jak jsem obsluhoval anglického krále. Riskovat  natáčení  s ním se nebála ani režisérka Andrea Sedláčková. Ta ho během deseti let  obsadila  do čtyřdílné televizní série o novinářce Renatě Soukupové,  výrazně inspirované režisérčiným životním příběhem. Kaiser v ní vytvořil roli disidenta a novináře Ivana, který se stane Renatinou životní láskou. V prozatím posledním díle, nazvané Dívka  za zrcadlem, který Česká televize uvede příští týden,  ho však Renata opustí kvůli jinému muži.

 

Dáša Vokatá bývala dlouholetou přítelkyní Ivana Magora Jirouse, který zemřel v listopadu 2011, ve videu jsou na to obrazové odkazy

Zázrak jménem Dáša

Sedláčková si pochvaluje, že  spolupráce s Oldřichem Kaiserem je výborná, ale  pokaždé, když natáčí další pokračování této série, se bojí, zda ho to ještě bude vůbec zajímat. „Strašně na té roli pracoval a bylo to ještě lepší než vždycky,“ prozradila Sedláčková v rozhovoru pro ČT 24. Kaiser v novém filmu také zpívá a to se svou současnou partnerkou, písničkářkou Dášou Vokatou.

Ta má prý hlavní podíl na tom, že se výjimečný herec  změnil k nepoznání. Podle přátel  ho teprve ona dokázala zkrotit, dokonce s ní  vystupuje i na koncertech.  Videoklip, na němž zpívají milostnou píseň Můj milý, stojí opravdu za zhlédnutí.

Vložil: Adéla Hofmanová