Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jsem už trochu unavený klaun. Rozhovor pro ty, co nejsou furt rozjásaní, šťastní, štíhlí a krásní

02.02.2018
Jsem už trochu unavený klaun. Rozhovor pro ty, co nejsou furt rozjásaní, šťastní, štíhlí a krásní

Foto: Facebook

Popisek: Ester Kočičková si libuje v doutnících, i tím je proslulá

VIDEO, FOTOGALERIE Humor vyčerpává. Ester Kočičková je spojena hlavně s humorem a ví o tom svoje, jak sdělila v poněkud překvapivém rozhovoru pro MF Dnes. Už jí není dvacet, což je ale na druhou stranu pro srandu obrovská výhoda. Ester totiž v rozhovoru ukazuje, že má mozek a zkušenostmi se dokázala neobyčejně poučit… Více takových žen, krásných a vtipných.

Hodí se Ester vlastně do této doby? Doby, kdy jediný přiznaný pocit (alespoň na sociálních sítích) je čirý optimismus a štěstí, doby, kdy se zásadně s černými myšlenkami nesvěřujeme a ukazujeme, jak jsme třeskutě šťastni. Rozhovor s ní může paradoxně působit jako elixír čiré pravdomluvnosti, toho, že nejsme všichni rozjásaní, šťastní, štíhlí a krásní a že prostě žijeme, se vším, co to obnáší… O to více si važme toho, že dokázala jít v této době s kůží na trh... 

Zlomová padesátka?

Ester oslavila nedávno padesáté narozeniny a životním elánem právě nehýří. Ne nadarmo se tvrdí, že dělat srandu je to nejtěžší na světě. Ale o to více je cenné její životní přiznání, že ji padesáté narozeniny zaskočily: „Nemyslela jsem si, že to bude tak zlomové. Zažívám přechod ve všech nuancích toho slova včetně přechodu tvůrčího. Jsem už trošku unavený klaun. Říkám si, že mám před sebou třeba jen deset let v relativním zdraví. A to už si jedna musí vážně rozmyslet, čím ty poslední akční roky naplní. Jestli něčím, co si užije podle svého, nebo něčím takzvaně smysluplným, až bohulibým,“ zní upřímné doznání ženy, která se rozhodně na Instagram coby ´duckface´ - s vyšpulenými rty fotit nebude. Na její mimiku se podívejte do galerie, uděláte si alespoň trochu představu… 

Měla bych ubrat

Ester dokáže přiznat i něco tak lidského, jako je únava. Nepředstírá, že je na tom stejně jako ve dvaceti: „Měla už bych, myslím, něčeho ubrat. Se standupovým představením s Komiky s.r.o. nebo Na stojáka jezdíme hodně po republice. Třeba loni jsem byla i šestkrát do týdne na otočku vždycky v opačném koutě vlasti. To je docela vyčerpávající. Nikdy nevíte, jak se večer povede, jak se výstupy ujmou, protože hrajeme v divadlech, ale i v klubech a hospodách před notně uvolněným publikem,“ sdělila v MF Dnes. 

Jako k těm řeznicím

U Ester musí publikum počítat s určitým přístupem: „Přistupuju k publiku jako k prvňáčkům nebo jako k řeznicím, které jsem docela dlouho na SOU potravinářském v Písnici vychovávala. Trochu vychovávám i diváky, když už na to mám ten papír. Zúročuju roky ježdění v narvaných tramvajích, noční služby na internátu, bušení do plechu při tvorbě smaltových šperků a hodiny stání na Karlově mostě při jejich prodávání. Mám za sebou práci barmanky i hostesky, hádky s ideově nezávadnou šéfovou a samozřejmě i řadu nevhodně zvolených partnerů. To asi zavinilo ten sarkasmus,“ sděluje svůj recept na to, jak být autentický. Bez prožité zkušenosti to zkrátka a dobře nejde.

 

 

Kurz pantomimy pro vychovatele potravinářů?

Ester je obrovský talent, ale to, že ho poskytla i divákům, má na svědomí vlastně náhoda: „Začalo to asi kurzem pantomimy, který pro nás, vychovatele potravinářů, pořádalo Ministerstvo zdravotnictví a výživy. Pak jsme se do toho pustily s mými svěřenkyněmi řeznicemi a vyhrály národní kolo soutěže ZUČ (zájmové umělecké činnosti, což se konávalo za minulého režimu – pozn. red.). Po peripetiích jsem se pak ocitla na státní konzervatoři Jaroslava Ježka,“ prohlásila Ester pro MF Dnes. Naprosto absurdní iniciativa tak dosáhla toho, že dnes máme výjimečnou komičku. 

Není feministka

Ester rozhodně nepůsobí jako slabá žena, ale za feministku se možná právě proto nepovažuje: „To, že jsem moderovala pořady na vlně feminismu, ještě neznamená, že mezi ně patřím. Lépe řečeno, že bych z boje za práva žen toužila udělat náplň svého života.“ Ester je prostě žena a přesto, že klidně mnoho mužů převyšuje, přizná, že určitá mužská převaha je prostě přirozená: „Příroda to vymyslela tak, že sameček je většinou silnější a žena to potřebuje cítit, to je stále fungující atavismus. Může jí imponovat penězi, intelektem nebo silou, ale něčím by měl. Není asi náhodou, že se tolik žen zamilovává do svých učitelů nebo šéfů na pracovišti a že mnohé nedokážou odejít od partnera, který je bije. To je na sakra dlouhou diskusi. Žena může používat intuici, emoce a další jemnohmotnosti, pokud jí muž bude důvěřovat a bude jí zároveň dostatečně pevnou oporou,“ říká Ester Kočičková v rozhovoru pro MF Dnes.

 

Jistou mužskou převahu cítí ve vztahu i ona: „Všichni si mysleli, že napodruhé (první muž byl umělec – pozn. red.) budu mít vedle sebe zase nějakého bohémského excentrika. Manžel je ale od pohledu i od profese suchý marketingový konzultant. Ovšem jen od pohledu. Nitro má daleko pestřejší a hlavně pevnější než já. Dál řeknu už jen to, že společně vedeme život s minimem sporů, zato s dostatkem humoru.“ 

Komička i skvělá šansoniérka

Pamatuje se ještě někdo na Rádio Limonádový Joe? Právě s tímto rádiem jsou spjaté začátky této pozoruhodné perzóny českého showbyznysu, Ester Kočičkové, vlastním jménem Renaty Divišové. Ester také nahrála několik alb šansonů, ale to hlavní, jak se ke svým fanouškům dostala, je díky humoru.

 

 

Nebo spíše sarkasmu, až černočernému cynismu, kterého je nyní bohužel jako šafránu. Původní profesí vychovatelka se stala člověkem z první ligy českého humoru. Její vystoupení jsou vyprodaná, i když o svém každém kroku fanoušky na Instagramu rozhodně neinformuje: „Já si totiž neumím hlídat ani řídit svůj mediální obraz. A rozhovory a focení už vůbec nemusím.“ No, není osvěžující?

 

Vložil: Michaela Špačková