Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Blbí volili Zemana, chytří Drahoše, tvrdí MF Dnes. Komentář Štěpána Chába

komentář 01.02.2018
Blbí volili Zemana, chytří Drahoše, tvrdí MF Dnes. Komentář Štěpána Chába

Foto: Facebook

Popisek: Jiří Drahoš, obklopený novináři, sympatizanty i kandidáty z prvního kola, Hilšerem a Horáčkem

Mladá fronta Dnes přišla s revoluční myšlenkou. Zemana prý volili blbci z vesnic, protože tam se blbci většinou vyskytují, Drahoše zase volili inteligenti z měst, protože jedině tam přeci sídlí inteligenti. A jelikož je víc lidí na vesnicích než v Praze, no, tak vyhrál Zeman. Ale já vám tak nějak nevím.

Legendární humoristický časopis Sorry se k výsledkům voleb postavil vcelku bez humoru. Na jeho facebookové stránce kmenový redaktor Vářka vepsal tento blemc: „Byť je to zcela nepodstatné, chci jako občan a volič, Vám pane Zemane, vzkázat: Nejste mým prezidentem, nemáte mou podporu, necítím k Vám žádnou úctu, byť zastáváte úřad, který nadevše ctím. Pokud by Vás pane Zemane zajímalo, v což ani v nejmenším nedoufám, a vlastně si to od Vás ani nepřeji, jaký je můj současný občanský postoj lze shrnout do jediného slova – NEBAVÍ. NEBAVÍ mě být občanem země, které VY vládnete. NEBAVÍ mě, že více než polovina mých spoluobčanů je naprosto debilní. NEBAVÍ mě pro tuhle tupou nadpoloviční většinu, byť málokdo z nich, podle mého názoru umí číst, dělat Sorry. NEBAVÍ mě v kontextu Vašeho znovuzvolení vůbec NIC. Nicméně mám jednu naději, že za tři, čtyři měsíce půjdu znovu k prezidentským volbám a pak, byť bude Vaše urna, v té době naprosto funkční a plná, Vám opět hlas nedám. Nechci být zlý, ale Vy, mi jiný prostor nedáváte. To bych musel být úplně na palici.“ Toliko humoru.

Drahoš jako špatný produkt marketingu

V Mikešově Hrusicích dostal Drahoš 66,6 % hlasů. Volební účast byla 66,6 %. Je to náhoda? Nemyslím si. Ono převážilo přesvědčení, že cokoliv, co se postaví proti Zemanovi, třeba i Drahošův kýbl bublin z jeho vědeckých experimentů, by mělo automaticky vyhrát, protože se přeci volí proti Zemanovi. Ale vezme-li to i takový Vářka do důsledku, on ten Drahoš skutečně nebyl vhodným kandidátem. V soupisu jeho „spoluprotikandidátů“ bylo povícero lidí, kteří by byli Zemanovi skutečnějšími politickými soupeři. Vyhraněnými, s vlastními názory, vizemi. A ti by měli šanci Zemana roznést na kopytech.

U Drahoše odrazovala jeho prkennost, neschopnost, jeho otáčení se za větrem – je v čerstvé paměti, kterak Drahoš při poslední debatě hřímal proti imigrantům a odhalil tak svou ale dokonalou prodejnost – jeho zjevná nečitelnost odrazovala právě ty, kterým Zeman na hradě až zase tolik nevadí, ač by tam radši viděli někoho jiného. A protože druhou možností byl právě Drahoš, radši to dali Zemanovi. Protože mít tam Drahoše, to snad radši ten jeho kýbl. Jenže jeho kýbl nekandidoval. Želbohu.

Chceme slušnost na hradě

Drahošův slogan o slušnosti se vcelku minul účinkem. Lze připomenout Vářkův blemc a v něm vyzdvihnout věty – „NEBAVÍ mě, že více než polovina mých spoluobčanů je naprosto debilní. NEBAVÍ mě pro tuhle tupou nadpoloviční většinu, byť málokdo z nich, podle mého názoru umí číst, dělat Sorry“ – jako sorry, ale cože? Když tupci (Vářkův termín) zvolí Zemana, je to pro Vářku povel k tomu, aby se choval jako tuplovaný tupec (můj termín)? A to opomíjím Vářkovo přání brzké smrti pro Zemana. To už je zcela mimo rámec inteligence, natož slušnosti. Z lidského hlediska dokonalé chucpe.

Blbci a inteligenti

Článek MF Dnes se jmenuje „Praha proti Česku“. V jeho útrobách najdete všechna čísla. Jaký je podíl vysokoškoláků ve společnosti, kde a jak volili pro Zemana, pro Drahoše, kde jsou metropolitnější. A snaží se z toho vydyndat nějaký nosný výsledek. Nevydyndají. Jen zůstane nechtěná pachuť na patře a skrytý vzkaz redakce – co takhle pro příště nedovolit těm blbcům volit? Co takhle omezit volební právo? Blbec přeci nám, inteligentům, nemůže určovat směr.

Bublina vlastní důležitosti při volbách splaskne. Vářkův hlas je prostě stejně silný jako hlas jakéhokoliv tupce (Vářkův termín). A Vářka je pak díky tomu dokonale nevtipný, protože se mu ta zadělaná demokracie začíná přejídat. Dupe pak jako rozmazlený fracek a křičí – tohle jsem si neodhlasoval, já ne, já ne, vezměte těm tupcům (Vářkův termín) volební právo, Zeman ať chcípne, jááááá jsem důležitější než vy všichni dohromady!!! Buhehe chlemst.

 

Vložil: Štěpán Cháb