Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Na práci prý byl úplně levej, jeho sex appeal ale fanynky ocení. Jen pro veterány příliš vyrostl

29.01.2018
Na práci prý byl úplně levej, jeho sex appeal ale fanynky ocení. Jen pro veterány příliš vyrostl

Foto: ČT

Popisek: Stanislav Majer v seriálu 1890

V seriálu 1890 můžeme kromě slovenského sex idolu Jána Koleníka vidět také pořádně mužného českého herce Stanislava Majera. Dozvědět se něco bližšího o tomto pohledném herci ale není nic snadného. Rozhovory prakticky nedává a soukromí si dost střeží.

V seriálu 1890 hraje Stanislav Majer protiklad uhlazeného Jána Koleníka, strážmistra Viléma Černého. Spolupráci nejen s ním si ale pochvaloval. „Pokud jde o herce, tak ti jsou pro mne úplné zjevení. Janko Koleník, Maťo Nahálka a Milan Ondrík! Bylo velmi zábavné je sledovat při práci. Fakt. Miluju je! A to nemluvím o perfektně připraveném a profesionálním štábu. Taky nemohu zapomenout na nejhodnějšího kameramana na světě Norberta Hudce. Zkrátka bylo to výjimečné natáčení a jsem vděčný, že jsem u toho mohl být,“ prohlásil. Nadšený je i ze spolupráce s režisérem seriálu. „Bylo to naprosto skvělé! Když mi režisér Peter Begányi nabízel roli, pozval mne na oběd, povídali jsme si chviličku, ale hned bylo jasné, že si budeme rozumět. A to se taky při natáčení potvrdilo.“

Do veterána se nehodí výškou

S Jánek Koleníkem se sešel už podruhé, hrají spolu i v seriálu První republika. I zde můžeme Stanislava vidět v historických kostýmech, které mu perfektně sednou a má je rád. „Kdybych na to měl odvahu, tak bych to nosil pořád. Hrozně se mi to líbí a hrát v tom je radost,“ prozradil s tím, že v historickém seriálu narazil na jeden problém: „Chvilku mi trvalo naučit se jezdit s historickými auty, se kterými jsme natáčeli. Je to maličko náročnější než dnešní auta, ale o to zábavnější. Takže to nebylo nic kritického. Akorát se jaksi do toho závodního veterána nehodím svou výškou. Měl jsem ve scénáři svižné vystoupení a nastoupení do vozu, tak to byl trošku problém. Největší problém pro mě ovšem byl, že jsem si pletl spojku s brzdou, protože proti moderním autům jsou umístěny přesně obráceně.“

Byl úplně levej

Původně se vyučil truhlářem, tuto profesi si ale vybral tak trochu náhodou. „Asi proto, že táta rád a dobře pracoval se dřevem, měl vybavenou dílnu. Já k tomu ale žádný vztah neměl. Lidi by o své budoucnosti neměli rozhodovat tak brzy,“ uvedl v jednom z mála rozhovorů, které kdy poskytl, v časopisu Marianne. Nicméně šikovný prý v učení příliš nebyl: „Byl jsem nejhorší ze třídy, úplně levej. Mistr vždycky nechal nastoupit řadu a vybral nejlepšího a nejhoršího žáka: tohle dělal Chýle, bravo, a tohle dělal Majer. Mistr držel kus nábytku, který se vlastní vahou rozpadl.“

Divadlo jako zjevení

Od truhlařiny ušel k divadlu poměrně dlouhou cestu. Po vyučení totiž nastoupil do továrny, kde se mu stereotypní práce příliš nezamlouvala. A tak pokračoval odbočkou přes práci číšníka a civilní službu v lounském muzeu, až ho jednou jeho šéf z restaurace vzal s sebou do divadla. „Tam se odehrálo něco, čemu jsem vůbec nerozuměl. Zíral jsem na to a říkal si, to je super, to bych taky chtěl takhle dělat, být vidět a holky aby se na mě koukaly… Tak jsem šel za těmi lidmi a ptám se jich, který z vás je pan Bambušek? No a tam seděli tři bratři Bambušci, my tady, my jsme Bambušci… Měli ze měl pr…, vyfakovali mě… Po půlroce jsem jednoho z nich, Míru, potkal na ulici, a on na mě: Ty vole, kde seš, tě sháním, tě potřebuju. Tehdy jim z nějaké věci vypadla holka a rychle potřebovali náhradu,“ vysvětlil, jak se dostal do Multiprostoru v Lounech.

Přes Ústí až do Prahy

Z Loun se později dostal do divadla v Ústí nad Labem a pak už do Prahy, do Divadla Komedie. „Najednou mi zvoní telefon a volá mi Dušan Pařízek z pražské Komedie, že pro mě má práci v Kanibalech, což bylo představení Jana Nebeského. Moje nejvíc top představení, které jsem viděl snad desetkrát. A já v tom začal hrát…“ zavzpomínal na svůj příchod do hlavního města.

Stanislav Majer letos oslaví čtyřicetiny a poslední roky se zdá být prostě všude, na čemž pochopitelně není nic špatného. Hlavně ženy jistě tak charismatického muže ocení. Přitom ve filmu o sobě dal vědět poprvé v roce 2013, kdy si zahrál partnera Ani Geislerové (mimochodem zápornou postavu) v Hřebejkových Líbánkách. Naposledy jsme ho mohli vidět v super úspěšné pohádce Anděl Páně 2, jeho zlý Mikuláš byl naprosto perfektní.

Tu a tam se objevuje i v televizních seriálech, maličké roličky dostal například v Sanitce nebo v Ulici, mnohem větší prostor dostal v Labyrintu, v Případu pro exorcistu. Velkou roli si zahrál naposledy v úspěšném seriálu televize HBO Až po uši. Má spoustu obdivovatelek, těžko říci, zda je pro ně volný. Přítelkyně se po jeho boku ukázala naposledy v roce 2015. V současnosti natáčí film Toman, o významném politikovi čtyřicátých let minulého století, a v seriálu Semafor slovenské televize JOJ prokáže, že má i smysl pro humor.

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace