Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Na práci prý byl úplně levej, jeho sex appeal ale fanynky ocení. Jen pro veterány příliš vyrostl

29.01.2018
Na práci prý byl úplně levej, jeho sex appeal ale fanynky ocení. Jen pro veterány příliš vyrostl

Foto: ČT

Popisek: Stanislav Majer v seriálu 1890

V seriálu 1890 můžeme kromě slovenského sex idolu Jána Koleníka vidět také pořádně mužného českého herce Stanislava Majera. Dozvědět se něco bližšího o tomto pohledném herci ale není nic snadného. Rozhovory prakticky nedává a soukromí si dost střeží.

V seriálu 1890 hraje Stanislav Majer protiklad uhlazeného Jána Koleníka, strážmistra Viléma Černého. Spolupráci nejen s ním si ale pochvaloval. „Pokud jde o herce, tak ti jsou pro mne úplné zjevení. Janko Koleník, Maťo Nahálka a Milan Ondrík! Bylo velmi zábavné je sledovat při práci. Fakt. Miluju je! A to nemluvím o perfektně připraveném a profesionálním štábu. Taky nemohu zapomenout na nejhodnějšího kameramana na světě Norberta Hudce. Zkrátka bylo to výjimečné natáčení a jsem vděčný, že jsem u toho mohl být,“ prohlásil. Nadšený je i ze spolupráce s režisérem seriálu. „Bylo to naprosto skvělé! Když mi režisér Peter Begányi nabízel roli, pozval mne na oběd, povídali jsme si chviličku, ale hned bylo jasné, že si budeme rozumět. A to se taky při natáčení potvrdilo.“

Do veterána se nehodí výškou

S Jánek Koleníkem se sešel už podruhé, hrají spolu i v seriálu První republika. I zde můžeme Stanislava vidět v historických kostýmech, které mu perfektně sednou a má je rád. „Kdybych na to měl odvahu, tak bych to nosil pořád. Hrozně se mi to líbí a hrát v tom je radost,“ prozradil s tím, že v historickém seriálu narazil na jeden problém: „Chvilku mi trvalo naučit se jezdit s historickými auty, se kterými jsme natáčeli. Je to maličko náročnější než dnešní auta, ale o to zábavnější. Takže to nebylo nic kritického. Akorát se jaksi do toho závodního veterána nehodím svou výškou. Měl jsem ve scénáři svižné vystoupení a nastoupení do vozu, tak to byl trošku problém. Největší problém pro mě ovšem byl, že jsem si pletl spojku s brzdou, protože proti moderním autům jsou umístěny přesně obráceně.“

Byl úplně levej

Původně se vyučil truhlářem, tuto profesi si ale vybral tak trochu náhodou. „Asi proto, že táta rád a dobře pracoval se dřevem, měl vybavenou dílnu. Já k tomu ale žádný vztah neměl. Lidi by o své budoucnosti neměli rozhodovat tak brzy,“ uvedl v jednom z mála rozhovorů, které kdy poskytl, v časopisu Marianne. Nicméně šikovný prý v učení příliš nebyl: „Byl jsem nejhorší ze třídy, úplně levej. Mistr vždycky nechal nastoupit řadu a vybral nejlepšího a nejhoršího žáka: tohle dělal Chýle, bravo, a tohle dělal Majer. Mistr držel kus nábytku, který se vlastní vahou rozpadl.“

Divadlo jako zjevení

Od truhlařiny ušel k divadlu poměrně dlouhou cestu. Po vyučení totiž nastoupil do továrny, kde se mu stereotypní práce příliš nezamlouvala. A tak pokračoval odbočkou přes práci číšníka a civilní službu v lounském muzeu, až ho jednou jeho šéf z restaurace vzal s sebou do divadla. „Tam se odehrálo něco, čemu jsem vůbec nerozuměl. Zíral jsem na to a říkal si, to je super, to bych taky chtěl takhle dělat, být vidět a holky aby se na mě koukaly… Tak jsem šel za těmi lidmi a ptám se jich, který z vás je pan Bambušek? No a tam seděli tři bratři Bambušci, my tady, my jsme Bambušci… Měli ze měl pr…, vyfakovali mě… Po půlroce jsem jednoho z nich, Míru, potkal na ulici, a on na mě: Ty vole, kde seš, tě sháním, tě potřebuju. Tehdy jim z nějaké věci vypadla holka a rychle potřebovali náhradu,“ vysvětlil, jak se dostal do Multiprostoru v Lounech.

Přes Ústí až do Prahy

Z Loun se později dostal do divadla v Ústí nad Labem a pak už do Prahy, do Divadla Komedie. „Najednou mi zvoní telefon a volá mi Dušan Pařízek z pražské Komedie, že pro mě má práci v Kanibalech, což bylo představení Jana Nebeského. Moje nejvíc top představení, které jsem viděl snad desetkrát. A já v tom začal hrát…“ zavzpomínal na svůj příchod do hlavního města.

Stanislav Majer letos oslaví čtyřicetiny a poslední roky se zdá být prostě všude, na čemž pochopitelně není nic špatného. Hlavně ženy jistě tak charismatického muže ocení. Přitom ve filmu o sobě dal vědět poprvé v roce 2013, kdy si zahrál partnera Ani Geislerové (mimochodem zápornou postavu) v Hřebejkových Líbánkách. Naposledy jsme ho mohli vidět v super úspěšné pohádce Anděl Páně 2, jeho zlý Mikuláš byl naprosto perfektní.

Tu a tam se objevuje i v televizních seriálech, maličké roličky dostal například v Sanitce nebo v Ulici, mnohem větší prostor dostal v Labyrintu, v Případu pro exorcistu. Velkou roli si zahrál naposledy v úspěšném seriálu televize HBO Až po uši. Má spoustu obdivovatelek, těžko říci, zda je pro ně volný. Přítelkyně se po jeho boku ukázala naposledy v roce 2015. V současnosti natáčí film Toman, o významném politikovi čtyřicátých let minulého století, a v seriálu Semafor slovenské televize JOJ prokáže, že má i smysl pro humor.

Vložil: Michaela Špačková