Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Populární herečka se dřív klidně zdemolovala kdovíkde a kdoví s kým. A pak se raději rovnou zbláznila

15.01.2018
Populární herečka se dřív klidně zdemolovala kdovíkde a kdoví s kým. A pak se raději rovnou zbláznila

Foto: TV Prima

Popisek: Jitka Asterová

Herečka a moderátorka Jitka Asterová dřív bývala pořádná divoška. V rozhovoru pro magazín Rodina MF Dnes zavzpomínala na své minulé Silvestry, které bývaly dost bujaré. Drsné mejdany jsou ale již minulostí. Nyní se věnuje józe, o které tvrdí, že jí „dělá lépe než flám“. Dříve se ale děly věci...

Jitka zavzpomínala na dobu, kdy její děti (mimochodem, jedním z nich je ceněná herečka Anna Linhartová) už povyrostly, a nemusela s nimi tedy být doma. „To už bude dobrých patnáct dvacet let. Brala jsem to tehdy s humorem: koho kde potkám, toho potkám. Řádila jsem jako všichni ostatní, ale s odstupem času si uvědomuji, že lidi se vůbec nebaví normálně. Bud' jsou už opilí díky tomu, že popíjejí celý den, nebo se za každou cenu musí opít a především se bavit podle hesla: Teď musí být sranda! No a já jsem se taky nejspíš pěkně zdemolovala, protože si tyhle Silvestry nijak zvlášť nevybavuju. Veselila jsem se a tancovala kdovíkde a kdoví s kým,“ prozradila.

Lehce jeté chlebíčky

Nejradši ale vzpomíná, jak oslavovala Silvestra v dětství. „Za komunismu si byly všechny Silvestry hodně podobné. Především byly spojené s chlebíčky, které jsem milovala. Nejvíc jsem se na ně těšila na druhý den, kdy byly lehce jeté. Nejlepší byly ty s okoralou majonézou a česnekovou pomazánkou. Program tehdejších oslav byl daný – televize. Když už jsem byla větší a nemusela s rodiči sledovat veselé televizní zábavy, mohla jsem jít za kamarády. Tehdy bylo venku bezpečno, takže o mě nemuseli mít strach. Ale do půlnoci, na společný přípitek, jsem bezpodmínečně musela být zpátky. A pak jsme telefonovali všem možným známým do celého světa s přáním šťastného nového roku,“ vyprávěla.

Silvestrovské fiasko

Brzy se stala populární herečkou, o mládence neměla nouzi a na novoroční oslavy vyrážela i s nimi. „Vždycky šlo o naprosté fiasko. Jednou se odehrávalo na horách. Těšila jsem se, že budeme sami dva, bez televize v pozadí a pořádně si večer – a noc – užijeme. Jenže jak je zvykem, když se člověk na něco moc těší, pěkně se zmýlí. Strašně jsme se pohádali, někdy v devět večer jsme každý zalezl do svého kouta, usnuli jsme a ani si nepřiťukli.“ Dalšího smolného Silvestra prý prožila s dobrými známými, ale na špatném místě. „Měli jsme objednané speciální silvestrovské menu, všichni jsme se těšili na pořádné hogo fogo – a pěkně jsme se spletli. Vzpomínám si na jakýsi předkrm v aspiku a pak podivnou krmi s koprem. Ani chlebíčky nebyly. Navíc to bylo pekelně drahé. Seděla jsem vedle cizích lidí, kde jsem vůbec být nechtěla. Takže se nakonec nedalo dělat nic jiného než si jít zatrsat na takový provizorní miniparket. Všichni přítomní pak samozřejmě zírali, co tam vlastně provádím.“

Dnes jen mejdan s kamarádkami

Kvůli dětem pak musela mejdany na určitý čas vypustit. „Když byly malé, byli jsme společně doma, a později, pokud jsem se chtěla jít někam pobavit, je někdo musel hlídat. Navíc jsem vždycky věděla, že se o ně budu muset postarat následující den. A pak jsem o děti, jakmile přišly do puberty, začala mít strach,“ posteskla si v magazínu Rodina. Řadu let trávila Silvestra u svého bratra, až u té poslední oslavy učinila výjimku a pozvala kamarády. „Měla jsem tedy jen ‘malý‘ mejdan s kamarádkami u mě v bytě a sem se prostě už nikdo další nevejde.“ Žádného oficiálního partnera totiž Jitka v poslední době nepředstavila.

Zbláznila se... do jógy 

Jitka Asterová pochází z bohaté prvorepublikové rodiny, díky ní měla podle bulváru dokonce přijít k činžovnímu domu v centru Prahy. Místo obchodu se však vždy věnovala kumštu, hrála v mnoha známých filmech, například ve Vesničce mé střediskové, Času sluhů, naposledy ve Vratných lahvích. V současné době také kraluje v muzikálu, Mamma mia je přesně její krevní skupina. Po celou dobu také moderovala v rozhlase, z Frekvence 1 odešla po mnoha letech, když v éteru vypěnila a postěžovala si nad rozhodnutím vedení, že by s ní měla pořad moderovat třeba Iveta Bartošová.

Jitka má dvě děti s Tomášem Linhartem, vztah jí ale zřejmě přinesl hodně smutku. Jejího partnera totiž zavřeli za daňové úniky do vězení, a tak musela děti vychovávat úplně sama… Poslední roky se věnuje józe. V jednu chvíli jí totiž zemřel stoletý tatínek, maminka upadla a Jitce hrozilo, že se zblázní. A tak se prý raději zbláznila do jógy.

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace