Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Lidé ho zbožňují, televize se o něj ucházejí. S politiky ale raději ‘netančí‘

14.01.2018
Lidé ho zbožňují, televize se o něj ucházejí. S politiky ale raději  ‘netančí‘

Foto: FTV Prima

Popisek: Karel Kovář alias Kovy v Show Jana Krause

Kdo by to byl řekl, že Jan Kraus pozve do svého pořadu jednoho z nejznámějších českých youtuberů, se kterým si bude notovat, nebude ho neustále přerušovat a rád se od něj něco dozví. Přesně tak dopadl totiž díl s Karlem Kovářem alias Kovym, kterého na youtube.com sleduje pravidelně 600 000 odběratelů.

O tom, že by měl Jan Kraus svůj Facebook nebo Instagram, se neví, přesto projevil celkem slušný přehled. Nicméně Kovyho zřejmě zaregistroval až zcela nedávno, když zveřejnil parodii na super hit Despacito. „Já už to dělám pátý rok, to bylo tohle léto. Prorazilo už více věcí, tohle bylo asi největší. Mělo to 7 milionů zhlédnutí. Odběratelů mám přes 600 000,“ pochlubil se Karel Kovář c Show Jana Krause.

Pro strany pracovat nebude

Karel není blogger na plný úvazek, je také vysokoškolský student. „Studuji marketing a komunikaci, je to pohled z druhé strany, doplňuje se to,“ prohlásil. Je prý už tak populární, že ho zákazníci oslovují sami, a to nejen firmy, ale často i politici. „Říkají, bude to zábava, budete dělat denní videa s naším politickým lídrem.T o si jen říkáte, o čem byste se tam asi tak bavili, že by to asi nefungovalo,“ svěřil se a dodal: „Ve spojení s nimi bych popularitu ztratil.“ Politické spoty, které strany vytvořily pro kampaň, hodnotí vesměs špatně. „To je pravěk. To jsem už parodoval, těžko ale parodovat něco, co je parodií samo o sobě. Tahle poslední kampaň, to už bylo takové dada, že jsem se ani o nějakou parodii ani nesnažil.“

Írán je opravdový

Tu a tam Karla zavane natáčení videí i do zahraničí. „Minulý rok jsem byl v Íránu, což byl úžasný zážitek. Byl jsem v Teheránu, jeli jsme na sever a pak zase na jih, krásně jsme celou zemi projeli. Proti cestě do klasických turistických destinací, kde je všechno v angličtině, byl Írán velmi opravdový. Lidé mě překvapili, do té doby jsem měl hodně předsudků. Režim i náboženství jsou kruté. Když se s těmi lidmi bavíte, vadí jim to, ale dobře si uvědomují konsekvence a že v jiných zemích, kde vyjádřili názor, to nedopadlo dobře,“ prozradil.

Konec Snapchatu

Karel je tím nejlepším znalcem internetových trendů. „Ještě rok zpátky to vypadalo, že bude velký trend Snapchat, všichni měli filtry a psí uši na hlavě, ale to skončilo, nahradil to Instagram. Většina youtuberů dělá totéž dokola, takže uživatele recyklují, přicházejí mladí a staří odcházejí do zahraničí, kde je to rozmanitější. Mě oslovili z několika televizí, doporučili mi nějaké svoje koncepty, že to bude úžasné. To vytrvale odmítám, zděšen, co by se mohlo stát.“

Prezidentem Kajínek, nebo Rezner?

Videa existuje až příliš velké množství, ve většině případů hrozné kvality, lidé však často přitahují skutečné zvrácenosti. „Experimenty s bizárem jsou vážně skvělé, ať už na internetu, nebo ve stávajících televizích. Jednu chvíli mě to bavilo, teď mě to už děsí. Jediný způsob, jak získat popularitu, je dát tam něco bizarního, nad čím si člověk říká, je to vůbec možné?“ Kovy se netajil kritikou situace, kdy jsou populární vrazi, nebo lidé jinak bizarní. „Mě nezajímá prezident letos, mě zajímá prezident za pět let. V hlavě uzavírám tipy, jestli to bude Jirka Kajínek, nebo Míla Rezner.“

Klidný coming out

Karel Kovář je mladý muž, kterému bylo teprve před rokem dvacet, přesto si dokázal získat obrovskou popularitu. Tím víc překvapí, že se na svém youtube kanálu nezabývá hloupostmi, jak se zbavit akné nebo jak sbalit holku, ale probírá aktuální témata a z mnoha si dokáže povedeně vystřelit.

Nedávno přiznal, že je gay, jeho přiznání se ale neslo ve zcela klidné rovině. Jen možná nějaká nadšená odběratelka zaplakala, že není k mání… Svůj ale na video comming out nenatočil. „Bylo by asi virální. Viděla by ho spousta lidí, kteří mě v životě neviděli. Mysleli by si, že se snažím být zajímavý tím, že to dávám do videa. Možná někdy natočím trochu víc podrobností, které se nevešly do knížky. Ale určitě s nějakým časovým odstupem. Hrotit to teď by nebylo úplně chytrý,“ vysvětlil na televizi Óčko.

Vložil: Michaela Špačková