Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Je to to nejdepresivnější období. O mírách modelek, nadaci a dvou v(V)alaších Miss World z Čech

02.01.2018
Je to to nejdepresivnější období. O mírách modelek, nadaci a dvou v(V)alaších Miss World z Čech

Foto: TV Prima

Popisek: Taťána Gregor Brzobohatá u Krause

Často se říká, že česká děvčata jsou ta nejkrásnější na světě, mezinárodní soutěže krásy ale tomuto tvrzení za pravdu nedávají. S výjimkou krásné Taťány Gregor Brzobohaté, která se stala dokonce Miss World. Na kariéru světové Miss ale Taťána v Show Jana Krause nevzpomínala. Hovořila překvapivě o seniorech, pro které jsou Vánoce nejtěžším obdobím v roce.

Taťána (tehdy ještě) Kuchařová se v roce 2008 pustila do charitativní práce. Založila nadaci Krása pomoci a jako cíl své pomoci zvolila seniory, tedy nikoliv děti nebo zvířátka, jak to celebrity běžně dělávají. Taťána vidí jako hlavní problém starých lidí to, že se často ocitají sami a opuštění: „My jsme dělali takovou kampaň s mojí nadací, společně jsme upozorňovali na jeden problém, kterému senioři čelí. Tedy osamělosti ve stáří, to je jeden z těch problémů. Více jak 500 000 lidí zasedne ke štědrovečernímu stolu úplně sami. Takže jsme rozdávali medvědy, navštěvovali jsme domovy důchodců, protože moje nadace se stará o seniory,“ řekla Taťána Janu Krausovi. 

Vánoce jsou nejdepresivnější období

Právě Vánoce mohou být pro staré lidi hodně smutné: „Pro naše klienty je to nejdepresivnější období, protože jsou sami.“ Taťána se ale o seniory stará v průběhu celého roku. Její nadace je například školí, aby byli finanční gramotní, sbírá prostředky a poté platí asistenty třeba lidem, kteří potřebují pomoci s domácností, nebo s návštěvou lékaře. Taťána je s prací své nadace velmi spokojená: „Před 10 lety jsem měla sen a vybrala jsem si pomoc seniorům jako své životní téma. S každým rokem fungování nadace si uvědomuji, jak zásadní rozhodnutí to bylo,“ uvádí na stránkách své nadace. 

Jeden valach doma, druhý ve stáji

Ve svém volném čase se Taťána věnuje svému koni: „Mám dva valachy. Jednoho doma, druhého ve stájích,“ narážela s úsměvem na svého manžela zpěváka Ondřeje Gregor Brzobohatého, který pochází z Valašska. Jízda na koni miluje: „Na koni jezdím ráda, kousek za Prahou, na jednom statku. Aby nevyšel z tréninku, tak se střídám ještě s jednou kamarádkou, která je velmi dobrá jezdkyně. Mám ho na relaxaci, na vyjížďku, ne na parkur.“ 

Mě už nepřeměřují

Taťána Gregor Brzobohatá je stále úspěšná modelka. Je tváří několika firem, fotí i v zahraničí. Sympaticky tvrdí, že ona se soutěže o to, kdo bude nejhubenější, rozhodně neúčastní: „Mě už nikdo nepřeměřuje. Přehlídky chodím výjimečně. Teď jsem měla jednu naší známé tvůrkyně, to bylo velkolepé. Měla jsem dlouhé šaty a skoro jsem se natáhla,“ vzpomínala na přehlídku návrhářky Blanky Matragi. O té je přitom známo, že chce jen ty nejhubenější modelky. Taťána ale tvrdí, že je zcela v klidu: „Mně je už třicet, já se už nepotřebuju přeměřovat. Už nechodím přehlídky jako začínající modelky. Mě mají klienti rádi takovou, jaká jsem,“ říká smířeně. Taťána je jedna z těch, o které se tu a tam píše, že přibrala, zhubla, šla na plastiku… Taťáně je to však jedno a jednou dokonce na svém Instagramu hrdě prohlásila, že jí její tělo přijde zcela ideální. 

Příjmení si přál její muž

Taťána je vdaná paní. Za svobodna se jmenovala Kuchařová, nyní je její příjmení komplikovanější, má hned dvě - Gregor a Brzobohatá: „Je to hlavně přání mého muže, který si chtěl přidat všechna příjmení po otci. Je to jistá výhoda, protože to Gregor je takové mezinárodní,“ vysvětlila Janu Krausovi své poněkud dlouhé jméno. 

Když se v roce 2006 stala Taťána Kuchařová Miss World, byl to pěkný šok. Tyto soutěže naše dívky skutečně nevyhrávají. Taťána se tehdy chopila příležitosti a stala se úspěšnou modelkou, která fotila pro ty nejznámější módní návrháře. Už v roce 2006 založila nadaci Krása pomoci: „Nemůžeme ignorovat seniory jen proto, že jsou staří!“

 

Taťána se objevila také ve filmu Donšajni, hrála v klipu Justina Timberlaka. V roce 2016 si vzala Ondřeje Brzobohatého, jejich svatba byla tajná, provázely ji urputné manévry s uchráněním soukromí. Taťána i Ondřej totiž dost bojují s bulvárem, fotky ze svatby následně zveřejnili sami.

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

 

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace