Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Národem zbožňovaný režisér se každé ráno může probudit mrtvý

01.01.2018
Národem zbožňovaný režisér se každé ráno může probudit mrtvý

Autor: TV Prima

Popisek: Václav Vorlíček před časem u Krause

Díky nádherným pohádkám a skvělým komediím či seriálům patří Václav Vorlíček mezi naše nejoblíbenější umělce. To, co tento režisér, jemuž již táhne na devadesátku, během své kariéry vytvořil, nemá jen tak obdoby. Navíc se stal díky pohádce Tři oříšky pro Popelku jedním z těch našinců, co prorazili i ve světě. Popelku vidí každý rok o Vánocích desítky milionů diváků po celé Evropě a to se nikomu jinému z našich tvůrců nepodařilo. Navzdory tomu, že se jeho životní dráha uzavírá, chystá ještě jedno velké překvapení.

Kvůli této fenomenální pohádce, která se nedávno dokonce podstoupila  i omlazovací kůru, se bohužel často zapomíná i na jeho další vynikající filmy. Třeba na podobně působivou pohádku Princ a Večernice, v níž hlavní roli opět vytvořila  Libuška Šafránková.  A značného ohlasu se dočkala  i Dívka na koštěti nebo další princezna, seriálová Arabela. 

Remake ani pokračování ne

Nelze se divit, že už má Václav Vorlíček otázek, týkajících se Tří oříšků, plné zuby. Nedávno dokonce dostal nabídku, aby natočil remake tohoto nesmírně oblíbeného filmu v Norsku, ale s norskými herci. To ovšem odmítl. Jednak nechce kopírovat sám sebe a když při návštěvě Osla spatřil tamnější dívky, pochopil, že obdobu své Popelky tam  zkrátka nenajde. Navíc nevěří na úspěch  pokračování úspěšných filmů. Výjimku učinil v případě Dívky na koštěti a sám sebekriticky připouští, že se to příliš nepovedlo.  Tři oříšky pro Popelku 2 tedy určitě nenatočí.

Jeho cit pro pohádky možná ovlivnil fakt, že první film, který v životě viděl, byla Disneyho Sněhurka. Sleduje je dodnes a  někdy je se svými kolegy  kriticky rozebírá. Je ovšem zajímavé, že neviděl nejúspěšnější českou pohádku současnosti Anděla Páně, která prý co se návštěvnosti v kinech týče, již Tři oříšky pro Popelku sesadila z trůnu.  Mnozí tomu ovšem nevěří. 

Nesplněný sen

Připouští však, že by si rád ještě  splnil  jedno velké přání, natočit pohádku o Zlatovlásce.  I když na novém projektu pracuje již několik let, dosud  nemá k dispozici dostatek peněz, a pokud je mít nebude, tak natáčení nezahájí. Uvědomuje si velmi dobře, jaká je v této oblasti konkurence a natočit chudičkou pohádku rozhodně nehodlá. Stejně tak není snadné vybrat představitelku hlavní role, především kvůli oněm zlatým vlasům, aby vypadaly autenticky. Náročný byl i casting na důležitou roli psa, který se  má  stát překvapením. Rozhodující  pro něj přitom není vidina zisku, ale reakce publika: „Smích diváků je pro režiséra daleko větší  odměna než peníze, které za to utrží. To je pohlazení,  něco co zvedá sebevědomí ne snad k nezkrotné pýše, ale  k vědomí, že můžu dát lidem jeden z největších darů, rozesmát je,“ svěřil se  Václav Vorlíček v rozhovoru pro server  Novinky.cz.

 

Díky za každé nové ráno

Navíc si připouští svůj věk. „Uvědomuji si, že už jsem ve věku, kdy se každé ráno může probudit mrtvej,“ prozradil  nedávno v rozhovoru pro Radiožurnál. Nezbývá než doufat, že se mu Zlatovlásku přece jenom podaří realizovat. Původně byla její premiéra ohlášena na rok 2015, nyní se hovoří o roce 2018. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace