Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Všechny ty rozchodové věty jsme znaly, ať už samy nebo od kamarádek. Geislerová má nápad

31.12.2017
Všechny ty rozchodové věty jsme znaly, ať už samy nebo od kamarádek. Geislerová má nápad

Foto: Facebook

Popisek: Herečka Ester Geislerová a módní návrhářka Josefína Bakošová ve svých tričkách

FOTOGALERIE Je vůbec možné se fér a dobře s někým rozejít? Nebo musí být rozchod vždy nechutná záležitost plná špinavostí? Podle rozchodových hlášek, které sbírá herečka Ester Geislerová a módní návrhářka Josefína Bakošová to vypadá, že rozchod je vždy pěkně drsný a hlavně hloupý. Dívky tvoří duo Ester & Josefina a coby nejnovější společný projekt nechávají hlášky natisknout na trička a ta prodávají. O tom, co je k tomu vedlo, vyprávěla Ester Geislerová v časopise Dotyk.

Nejde o první společný projekt mladých umělkyň, už před rokem navrhly sérii kabelek. V nejnovějším projektu Manifesto jde tedy o trička: „Trika jsou takový základ našich šatníků a měly jsme taky dojem, že jich není moc originálních a nebo že se používají příliš často jako reklamní prostor,“ řekla Ester před časem na serveru zeny.cz. Trička mají celkem jednoduchý střih, to hlavní, co je zdobí a odlišuje, je textové sdělení, a to sice věty, které skutečně zazněly při rozchodu. Lze říci, že co tričko, to pomníček jednoho vztahu. Na tento nápad přišly umělkyně spontánně: „Kdysi se s jednou naší kamarádkou rozešel kluk. Napsala nám do společné konverzace věty, které jí řekl. Načež se strhla lavina podobných vět od dalších kamarádek a známých. Všechny jsme ty věty tak nějak znaly, ať už z naší, či cizí komunikace,“ uvedla Ester v časopise Dotyk. (Z čeho dámy vycházely, můžete zhodnotit v galerii.)

Tyhle věty jsou ze vztahů notoricky známé

Ester Geislerová se ale distancuje od toho, aby se o tričkách mluvilo vyloženě jako o rozchodových: „Nejsou to rozchodová trička. Pozor. Naše kolekce se jmenuje Manifesto a jde o věty, které jsou notoricky známé ze vztahů. Ale jak jsme vyprávěly o tom, jak to začalo, začali nám lidé nejvíc posílat své rozchodové věty, a tak trička dostala přívlastek rozchodová. Manifesto ale znamená nějaký statement, manifestační větu pro danou situaci. Trička nenesou negativní konotace, jsou ambivalentní." 

Díky tričkům se vyrovnáte s rozchodem

Povedené rozchodové hlášky, ze kterých ten, kdo rozchod iniciuje, vyznívá jako pěkný pitomec, Ester s Josefínou vystavují na svém Instagramu Esterajosefina. Jsou skutečně zábavné a zároveň vlastně úlevné: „Největší radost máme z toho, že náš projekt pomáhá lidem vyrovnat se s tím, co jim někdy někdo řekl. Píšou nám, že mají u našeho Instagramu záchvaty smíchu, že se smějí hlasitě v tramvaji a přejíždějí stanice. Díky tomu, čemu říkáme terapie sdílením (Instagram) se můžeme společně smát věcem, které v době, kdy byly vyřčeny, k smíchu nebyly,“ připomíná Ester v časopise Dotyk. 

Mohou je říkat muži i ženy

Trička jsou pánská a dámská, zatím vždy v jedné velikosti: „Máme týž počet dámských triček jako pánských. Pánské jsou nafocené na hercích Zdeňku Piškulovi a Václavu Neužilovi, na hudebníkovi Václavu Havelkovi a režisérovi a frontmanovi Midilidi Petrovi Markovi. Ty věty - všechny - mohou říkat jak muži, tak ženy," konstatuje v časopise Dotyk Ester Geislerová. 

Poznaly se jako děti

Ester a Josefína se poznaly už coby malá děvčátka, dohromady se ale daly až jako dospělé, když už měly obě děti. Josefína Bakošová je nejenom módní návrhářkou, ale také ředitelkou galerie Harddecor.

 

Ester Geislerová je žena několika povolání. Patrně nejznámější je jako herečka, hrála třeba ve Snowboarďácích, kromě toho je také novinářka, ale zároveň i modelka, v roce 2002 vyhrála prestižní soutěž začínajících modelek Elite Model Look. Pochází ze slavného klanu Geislerů, ze tří sester. Starší sestra Anna je známá herečka, Lela Geislerová je zpěvačka a výtvarná umělkyně. Nyní točí Ester film Chata na prodej, což by měla být čistokrevná komedie. A v neposlední řadě je to také máma dvojčat, která si na showbyznys pořídila neuvěřitelně brzy, už ve dvaceti. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Michaela Špačková