Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tahle velká hvězda se ztratila v Praze. Naštěstí jí pomohl Jarda Jágr

31.12.2017
Tahle velká hvězda se ztratila v Praze. Naštěstí jí pomohl Jarda Jágr

Autor: Youtube / repro

Popisek: Kevin ze Sám doma se tentokrát ztratil v Praze

VIDEO Lepší reklamu si snad ani naše metropole nemohla přát. Hitem internetu se stala mimořádně vtipná parodie na americký snímek Sám doma 2: Ztracen v New Yorku, v níž se malý Kevin tentokrát zatoulá v Praze. Natočil ji známý tvůrce virálních videoklipů Michal Orsava, který se snaží svou originální tvorbou pobavit co nejvíce lidí. A daří se mu to, ať už prostřednictvím různých parodií nebo mystifikací.

Mimochodem, vyrábět parodie na legendární filmy začal Michal již ve dvanácti, kdy dostal mobilní telefon, umožňující natáčet videa. A u babičky začal vytvářet svérázné verze různých filmových hitů. Například Kobru 11 přetvořil v Anakondu 11 a Hvězdné  brány na Hvězdné branky. 

Sorry jako

Pak už se pustil do náročnější tvorby i do politické satiry. Příkladem je video, nazvané SORRY JAKO - Babišovy dostihy, v němž se parta mladíků zajímá, kde vzal Babiš tolik peněz. Značný ohlas  a již téměř půl milionů zhlédnutí vyvolal KNIGHT  RIDER na dálnici D 1. Prozrazuje, co se stane, když se jezdec s nejlepším autem na světě dostane na tu nejhorší dálnici. Neuvěříte, kdo mu nakonec bude dělat parťáka.  Podobnému zájmu se těší  i parodie nazvaná BRNO - město vzrušení.  Robert Langdon (Tom Hanks) v něm přijel na Moravu, aby se přesvědčil,  že Brno je město plné vzrušení a nestačí se  divit na každém rohu. Mimo jiné je ohromen místní kulturou, například kontroverzní sochou, nápadně připomínající mužský falus. Nejvíce ho  ale zaskočí, když objeví restauraci s názvem Leonardo.

 

 

 

Více Karla Gotta

Toma Hankse pak ještě autor poslal do Prahy. Hlavním důvodem vzniku dalšího podařeného kousku bylo podle Orsavy vyburcovat Čechy, aby šli volit. Herec se proto ocitl v Praze a na každém rohu a každé tramvaji vidí předvolební slogany, plné frází: „Snížíme daně! Zvýšíme platy! Zničíme korupcí! Nové silnice a dálnice!  Levné máslo! Rohlíky pod korunu! Méně revizorů! Méně reklamních ploch! Více Karla Gotta! Rozhodne se to změnit, a tak zodpovědně hodí lístek do volební urny. Michal přitom zdůrazňuje, že nechtěl upřednostnit žádnou stranu. Jen upozornit lidi, že volby jsou  tady a že musíme něco dělat.

 

Sám doma v Praze

Podobně se vyřádil na komedii Sám doma 2: Ztracen v New Yorku.  Natočil verzi, v níž  malý Kevin přiletí  na letiště a ani neví, v jakém městě se ocitl. Nakonec se s překvapením dozví, že je v Praze.  Když jeho matka zjistí, že Kevin zase není doma, zburcuje média. V televizí ji spatří také  Donald Trump a zapojí  se do mezinárodního pátrání. Kevin  mezitím v hotelu sleduje Tři oříšky pro Popelku, ale moc se mu nelíbí. Při procházce městem má podezření, že ho  sledují dva chlapíci, jak se posléze dozvíme, agenti nasazení samotným Putinem. Naštěstí záhy  narazí na Jardu Jágra a prosí ho o pomoc. Jenže, nakonec paralyzuje ostré chlapíky  krásná Ivana Trumpová. A do Prahy přiletí i Donald Trump, aby dostál svému slibu, že se postará o každého občana. Jak to dopadne, se může podívat zde.

 

 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

 

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace