Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kajínek a Babiš jsou prý vítězové roku. Kdo komu hraje do karet? A kdo má vlastní bonbony

30.12.2017
Kajínek a Babiš jsou prý vítězové roku. Kdo komu hraje do karet? A kdo má vlastní bonbony

Autor: TV Prima

Popisek: Jiří Kajínek

Koncem prosince se vždy objeví různé bilance a žebříčky, sestavující nejvýznamnější události či osobnosti uplynulého roku. Podobné hodnocení zveřejnil i server idnes.cz v článku nazvaném Vítězové a poražení 2017. V něm vybral pět vítězů a pět poražených. Je stěží uvěřitelné, že v kategorii vítězů se na prvním místě ocitnul Jiří Kajínek.

Na doživotí odsouzený vrah a mnohonásobný zloděj se díky milosti prezidenta Miloše Zemana stal nejen svobodným člověkem, ale překvapivě i celebritou.  Na autogramiádách knih, které o něm byly napsány, stojí fronty věrných fanoušků, a dokument, vysílaný televizí Prima, se stal jedním z nejsledovanějších pořadů poslední doby.  Idnes.cz  mimo jiné zmiňuje, že si Kajínek nechal vyrobit i vlastní bonbony. 

Hrají mu do karet?

Ihned za Kajínkem se umístil Andrej Babiš, především proto, že vyhrál podzimní sněmovní volby. Redaktoři média, patřícího do  miliardářova impéria, dále konstatují,  že Babišovi hraje do karet i to, že nijak výrazně nepostoupilo vyšetřování jeho údajného dotačního podvodu v kauze Čapí hnízdo. Zcela přitom ignorují pravděpodobně velmi zásadní zprávu evropského protikorupčního úřadu OLAF, která tento týden dorazila do Česka. A zamlčeli i mnoho dalších problémů, jimž kontroverzní šéf hnutí ANO čelí. Připomeňme, že je v současné době vyšetřován Národní centrálou proti organizovanému zločinu a to kvůli  podezření, že vyvedl ze své firmy  stamiliony korun.  O kauze údajné spolupráce s StB nemluvě. 

Pátý Jašek

Na třetí vítězné příčce skončili držitelé  virtuální měny bitcoin, protože si letos výrazně polepšili. Jestliže koncem loňského roku stál jeden bitcoin kolem šestnácti tisíc,  během jediného roku se jeho hodnota zvýšila na 400 tisíc korun. Čtvrté místo obsadili nekuřáci a to díky tomu,  že poslanci schválili  zákaz kouření v restauracích.  Pětici vítězů uzavírá Petr Jašek, jenž prožil čtrnáct měsíců v drsném súdánském vězení, ale s pomocí diplomatického úsilí Ministerstva zahraničí mu nakonec udělil milost prezident Umar Bašír. Na rozdíl od Kajínka se ovšem celebritou nestal, byť by jeho příběh rovněž vydal na román či film. 

Vrchol propagandy

Hlavním poraženým uplynulého roku se stal expremiér Bohuslav Sobotka.  Ten podle hodnotitelů  svůj pád započal tím, že konfrontoval  A. Babiše a požadoval  vysvětlení údajných nekalostí, jichž se měl v minulosti dopustit při svém podnikání.   Vrcholem propagandy idnes.cz je, když na druhé místo „poražených“ umístila odpůrce EET s tvrzením, že prý svůj boj prohrávají. Coby třetí  figuruje  huť - kdysi slavná Poldi Kladno, kvůli tomu, že  se ocitla v konkursu. Čtvrtý skončil za neúspěch ve volbách bývalý šéf Strany zelených Matěj Stropnický. A pátí smolaři jsou taxikáři, protože  neporazili konkurenci Uber a nevylepšili si pověst.

 

Proč vrah?

Je rovněž velmi deprimující, že naprostá většina čtenářů proti absurdnímu žebříčku v podstatě nic nenamítala.  Jen pár jedinců vyjádřilo své znechucení nad umístěním Jiřího Kajínka a ptají se redakce, proč zase propaguje vraha. Většina diskutujících si však zgustla na bývalém premiérovi Sobotkovi. Našlo se i pár těch, co sestavili vlastní žebříček. Podle Jana jsou například letošním vítězem ekonomičtí migranti a hlavním poraženým česká justice.

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace