Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

S muzikály je konec, přiznal zpěvák. A pak zmínil svou ženu, Kubánku; ta umí něco výjimečného

28.12.2017
S muzikály je konec, přiznal zpěvák. A pak zmínil svou ženu, Kubánku; ta umí něco výjimečného

Foto: TV Prima

Popisek: Ondřej Ruml u Krause

Po Tomáši Řepkovi s Kateřinou Kristelovou usedl na červenou pohovku k Janu Krausovi zpěvák Ondřej Ruml, který oproti zmíněné dvojici působil jako skutečné osvěžení. Ačkoliv ho proslavila talentová televizní soutěž, dokázal si vybudovat svou vlastní kariéru a na X – Factor, z kterého se Ondřej Ruml vynořil, si dnes už vzpomene asi málokdo.

Poté, co skočil v X-Factoru druhý za Jiřím Zonygou, objevil se Ondřej Ruml v mnoha muzikálech. Kudykam, Johanka z Arku, Tajemství, Hamlet, Klíč králů, zde všude jsme mohli Ondřeje vidět. Nyní je však podle něj s úspěšnou muzikálovou kariérou konec a Ondřej Ruml se chce soustředit hlavně na autorskou tvorbu. „Rád experimentuji a sám sebe překvapuji, rád hledám nové věci, co mě baví. Muzikály už nedělám. Už jsem se unavil a producenti se unavili mnou. Teď hodně koncertuju se svým aktuálním projektem ale i s tím předchozím,“ řekl na toto téma Janu Krausovi. 

Podporuje Horáčka

Ondřej Ruml v současné době vystupuje hned s několika projekty. Jedním z nich je projekt Michala Horáčka Na cestě. Je tedy nabíledni, že v prezidentské kampani podporuje Ondřej Ruml právě jeho. Kromě toho zpívá staré písně Voskovce a Wericha, které natočil i na své druhé CD, ale vidět ho můžeme i v činoherních rolích, třeba ve hře Rusalka nejen podle Dvořáka, aneb Kde je stará Háta: „V téhle taškařici hostuju v roli Hajného, který střílí laně z basové kuše. Jirka Lábus hraje Prince a Martin Dejdar Vodníka,“ láká na představení Ondřej Ruml. 

Album Na hubu

Nedávno vydal Ondřej Ruml desku Na hubu, která má opravdu trefný název. Veškeré zvuky, které na ní zazní, totiž jsou totiž vytvořené jen ústy: „Je to celé nazpívané. Kromě jedné písničky, s kterou mi pomohla moje žena. Ona umí výborně jeden zvuk, který já neumím. Ona umí zvuk clave, to je základ kubánské hudby,“ vyprávěl Ondřej Ruml. Ten si před dvěma lety vzal Kubánku Doris Martinez, exotickou tanečnici, se kterou se ale poznal u nás: „Potkal jsem ji v Praze na předávání nějakých televizních cen. Ona se mnou tančila,“ odpověděl na to, jak se s manželkou seznámil. 

Inspiroval ho Bobby McFerrin

Nejoblíbenější písní Ondřeje Rumla je Don't worry be happy od Bobbyho McFerina. Právě ta je celá vytvořena jen jeho ústy. Ondřej Ruml přiznává, že tento známý zpěvák mu byl velkou inspirací: „Vystupuji s tzv. krabičkou – mikrofon mám propojený s efektem zvaným looper a takto vytvářím hudební plochy i celé písně pouze svým hlasem. Říká tomu One Man Show a nebudu zapírat, že velkou inspirací je mi Bobby McFerrin,“ uvádí Ondřej na svých webových stránkách. V Show Jana Krause k tomu dodal: „Já sbírám celý život zvuky. Vymýšlím si zvuky, nebo je poslouchám a snažím se je napodobit. Většinou zvuky hudebních nástrojů. I když jsou třeba různé zvířecí zvuky, které se dají napodobit. Mám takový přístroj, looper, který mi tu písničku pomáhá navrstvit.“ 

Přestal s marihuanou, po 15 letech

Všestranný umělec Ondřej Ruml rozhodně nebyl ještě před X Factorem někým, kdo by si doma jen tak zpíval v koupelně. Kdepak, na kariéru zpěváka se usilovně připravoval. Vystudoval Ježkovu konzervatoř, dále pak Ježkovu vyšší odbornou školu, od roku 2004 byl členem souboru muzikálu Tajemství v divadle Kalich. Stále to ale byla jedna tvář z mnoha. Až druhé místo v X Factoru mu přineslo šanci na hlavní role, ty si zahrál třeba v muzikálu Hamlet, nebo v Johance z Arku.

 

Ondřej Ruml přiznal, že před nedávnem přestal kouřit marihuanu, kterou dennodenně kouřil po patnáct let: „Snad patnáct let jsem kouřil trávu, a to docela dost. A tahle věc vás úplně odosobní od vaší duše. Jakákoli droga vám duši posune jinam, než jste vy. Vyosí vás to. Jednoduše nevíte, kdo jste, i když si to třeba nepřipouštíte. Až teď, když už jsem asi rok a půl čistej, se všechno srovnává a zjišťuju, že bych se o sobě potřeboval dozvědět hodně věcí, které jsem měl dlouho někde schované a nikdy jsem je nevytáhl,“ přiznal v týdeníku 5plus2. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Michaela Špačková