Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nabízí hrnce, šílí blahem nad výhodným pojištěním… Jó, mladý herec, ten prý tvrdý chleba má

25.12.2017
Nabízí hrnce, šílí blahem nad výhodným pojištěním… Jó, mladý herec, ten prý tvrdý chleba má

Autor: FTV Prima

Popisek: Petr Vančura v Show Jana Krause

Jan Kraus si pozval do své Show mladého sympatického herce Petra Vančuru. Ten mimo jiné prozradil, co mnoha hercům vlastně na herectví vadí a proč se vydávají vlastní cestou.

Petr Vančura rozhodně není z těch, kdo by doma čekali na telefon, až se jim ozve Hollywood. Je to velmi aktivní člověk, který si prošlapává cestičku sám a často se pouští na experimentální půdu. Říká totiž o sobě, že je také performer, a právě jeho performance jsou hodně překvapivé, už jen místem, kde se konají. Tu poslední třeba předvedl v pražském kadeřnictví. „Kadeřnictví je o image, o tom, jak by člověk chtěl vypadat,“ podotkl.

Každý rok se vykřičí na zlatou kouli

Jeho představení jsou dost unikátní, mnohé nezasvěcené mohou až vyděsit, Vančura si je ale pochvaluje. „Chci z toho udělat takovou tradici, že se každoročně vykřičím na zlatou kouli. Že se stanu takovým katalyzátorem pro lidi a sejmu z nich vánoční stres, protože řvát nemůžete úplně všude, takže já to udělám za ně,“ sliboval v show, jedním dechem ale připustil, že o podobných performancích doposud neslyšel. „Asi se to někde děje, ale tuhle formu jsem si vymyslel. Já tomu říkám pop-up show, pak tomu říkám spectacular shit. Ale asi to zruším, protože tomu začínám věřit a nelíbí se mi, že si to sám shazuji. Je to takový alibistický manévr, kdyby se to někomu nelíbilo,“ přiznal.

Herectví mu bylo málo

Janu Krausovi se také svěřil, proč je tolika hercům jejich profese poněkud málo a utíkají třeba k režii nebo psaní scénářů. „V něčem mi bylo herectví málo, tak jsem si začal hrát. Mě na tom nebaví, že člověk často čeká. Čekáte, že vás někdo obsadí…“ prohlásil upřímně a popsal, jaká je jeho skutečná realita. „Vrhám se na čísla, která neznám, to znamená kšeft. A většinou jsou to nějaké hrnce nebo něco. Já jsem jediný, kdo je příjemně osloví, jsem nadšený, že mi volají z pojišťovny,“ dokázal si z poněkud smutné reality udělat legraci.

King of zjuby

Petr Vančura není nějak technologicky zaostalý a pravidelně o sobě a svých aktivitách informuje. „Na sociálních sítích hodně lidi zvu na moje akce. Od Facebooku jsem se trochu oddálil,“ řekl Janu Krausovi, který zřejmě stále nemůže pochopit, proč mají Facebook a Instagram tolik uživatelů. Petr sám sebe na Instagramu přezdívá King of zjuby nebo Král předkusů, a prokazuje tak nemalou dávku sebeironie a humoru, což se ve světě instagramového pozlátka jistě cení.

S partnerem deset let

Pohledný sympaťák tvoří už skoro deset let pár s hercem Janem Cinou, jsou tedy párem, který má vzhledem k poměrům v českém showbyznysu mimořádnou výdrž. Navíc když je oba spojují i pracovní povinnosti. „Ve studiu Rubín je to čtvrtá věc, taky tam hrajeme s Honzou, jsme taková stálá skupinka lidí,“ prozradil alespoň něco málo o svém divadelním působení nadšený cestovatel. Právě nyní se prý opět chystá za moře. „V New Yorku chci nebýt jako turista. To je můj základní cíl. Jinak si nastavit perspektivu. Teď jsem ve fázi, kdy bych se tam chtěl rozhlédnout, jaká je tam umělecká scéna, někoho kontaktovat, kdo mi přijde zajímavý, a aspoň se s ním setkat. Dokážu dlouhé chvíle trávit tím, že se koukám na lidi, a na to je New York nejlepší místo na světě.“

Petr Vančura je dalším z těch, kteří nejprve začali studovat na DAMU loutkoherectví a alternativní divadlo, a pak zběhli k divadlu. Naposledy jsme ho mohli vidět v internetovém seriálu Kafe a cigárko, kde hrál partnera Marii Doležalové. S jinou krásnou herečkou Evou Josefíkovou si pro změnu zahrál v satirickém seriálu České televize Kosmo. Vážnější role ho čekala ve velmi úspěšném seriálu HBO Hořící keř. Tím, že chodí s Janem Cinou, se nikdy netajil. V jejich seznámení sehrála podle Petrova vyjádření v MF Dnes roli náhoda. „Jdu vždycky střemhlav za pocitem. A myslím, že bychom tady spolu s Honzou dneska nebyli, kdybych se jím neřídil, protože jsme se poznali v normální hospodě, kde jsem Honzovi napsal na lísteček, že se mi líbí a ať mi zavolá, ačkoliv jsem neměl jedinou indicii, že je na kluky – byl tam s partou heterosexuálních kamarádů, stejně jako já.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste nebo viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace