Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Další skandál v reality show Prostřeno, tentokrát ale zavání dvěma trestnými činy. Co na to policie?

25.12.2017
Další skandál v reality show Prostřeno, tentokrát ale zavání dvěma trestnými činy. Co na to policie?

Foto: repro/FTV Prima

Popisek: Reality show Prostřeno, v níž se podávala marihuana

O televizní show, v níž své umění prezentují amatérští kuchaři, se už dlouho nemluvilo. Až nyní se jí postaral o publicitu soutěžící Pavel Klega, který neudělal nic menšího, než že dal ostatním soutěžícím do jídla potají drogy.

Kazma zvedl sledovanost

Prostřeno je pořad, který je vysílán už mnoho let – s první pěticí soutěžících se mohli diváci seznámit již v březnu 2010. Jeho úspěšnost a sledovanost stojí hlavně na tom, jaké exoty se dpřed kameru podaří nahnat. Čím šílenější, tím pro televizi lépe. Před časem se postaral o pořádnou show třeba internetový bavič Kazma Kamil Bartošek. Ten do pořadu dosadil své dva lidi, které vysílačkou instruoval, co mají říkat, a nechal je vařit v bytě, prošpikovaném skrytými kamerami. Mnoho diváků si dodnes myslí, že i to byla od Primy bouda a vše bylo domluvené. Každopádně o show se tehdy hodně mluvilo.

Úmyslně je zdrogoval

Nedávno se do Prostřeno dostal jistý Pavel Klega, mladý muž z Ostravska. Jenže během večeře, kterou připravil, se třem soutěžícím udělalo špatně a museli být odvezeni do nemocnice. Zde lékaři zjistili, že pacienti mají v krvi THC, tedy účinnou látku marihuany. Nikdo z nich ji nekouřil, látka jim tudíž musela být někým podána, aniž by o tom věděli. A bylo jasné, že to byl Pavel, jehož jídlo nic netušíce snědli. Poté co se výtečníka zeptali, Pavel tvrdil, že on rozhodně žádné drogy do jídla nedal, a vymyslel si pohádku o  stařence z Afriky, odkud prý pocházelo koření v jídle. A prý že „bůh ví, co do toho koření dala“.

Přiznal se na Youtube

Už za pár dnů ale bylo vše jinak. Milý Pavel vyrukoval s přiznáním, že marihuana byla skutečně od něj, celé přiznání si, aby byl trendy, natočil na video a umístil na Youtube. Zde sice na jednu stranu vyjadřuje lítost, co ostatním soutěžícím provedl, v jednom záběru ukazuje dokonce slzu na líci, vše je podbarveno melodramatickou hudbou. Bohužel jeho přiznání nepůsobí upřímně, spíš vše vypadá, že se chtěl proslavit a zvednout zájem o svou vlastní osobu. Klega se prý přiznal i ostatním soutěžícím, podle něj mu s klidem odpustili, čemuž se nechce příliš věřit. Pokud tedy nebylo od Primy vše nahrané, což si někteří diváci myslí. „Žluté trojúhelníky na taškách záchranky? Kazma confirmed!“ komentuje událost na sociální síti jeden za všechny.

Klegova zpověď na webu televize Prima

Klegova zpověď na webu televize Prima

Ničeho prý nelituje

Klega dále tvrdí, že svého činu nelituje a že bez podobných bláznů, jako je on, by prý byl svět nudný. Dále si dovoluje tvrdit, že „soutěžící nebyli na THC zvyklí, a místo toho, abych prodloužil jejich život smíchem, jsem ho prodloužil celému národu.“ Následně ukazuje reakce, kdy mu lidé píší, jak se u show pobavili. Tomu se nechce příliš věřit. Každý, kdo měl co do činění s drogami, vám řekne, že podat někomu látku, o které neví, je velká krutost. Marihuana, podávaná v jídle, je velmi nevyzpytatelná i pro toho, kdo si ji takto vezme vědomě. Na rozdíl od kouření totiž nemůžete odhadnout dávku a výsledný stav je pro vás překvapením. Někdy překvapením nepříjemným, které je těžké zvládnout. Těžko si představit, co museli zažívat soutěžící, kteří ani nevěděli, že nějaké drogy požili, a neměli s nimi nikdy nic společného. I když Klega ve videu tvrdí, že marihuanou se nikdo nepředávkoval, toxická psychóza je také velmi závažný stav, který po THC nastat může.

Co na to policie?

Od Klegy byla velká krutost, co ostatním soutěžícím provedl, a velkou krutost předvedl ve svém přiznání. Neustále totiž působil dojmem, jako by byl pod vlivem THC. Po celou dobu se šťastně usmíval, čímž se nejspíš snažil přesvědčit ostatní, že se vlastně tak moc nestalo. Prozradil také, že šel na policii, kde se k činu přiznal a požádal o zastavení stíhání. To je i u nás možné a bude velmi zajímavé, jak se k úmyslnému trestnému činu postaví policie, která jinak dokáže stíhat stařenku za to, že si vypěstovala na zahrádce pár sazeniček této rostliny. V případě Pavla Klegy se totiž jedná o dva trestné skutky, ublížení na zdraví a šíření toxikomanie. Bylo by velmi s podivem, kdyby je policie přehlédla.

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste nebo viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

Vložil: Michaela Špačková