Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2022

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Konečně nový Tomáš Holý. Dětská filmová hvězda hraje od dvou let, jde z role do role a letos...

18.12.2017
Konečně nový Tomáš Holý. Dětská filmová hvězda hraje od dvou let, jde z role do role a letos...

Foto: ČT

Popisek: Filip Antonio jako hvězda v novém vánočním filmu Přání k mání

FOTO Od doby, kdy se nejpopulárnějším dětským hercem u nás stal Tomáš Holý (a na festivalu v Monte Carlu ho dokonce označili za nejlepšího dětského umělce od dob Shirley Templové), uplynulo již téměř čtyřicet let. Poté se již nikdo k jeho nesmírné popularitě nepřiblížil. Teprve nyní se Tomáš Holý dočkal konkurence. Jeho následovník, Filip Antonio, se začal před kamerou objevovat, když mu nebyly ani dva roky a již více než deset let jde z role do role. Navíc má mnohem všestrannější talent.

Filip se již od malička projevoval jako typické zázračné dítě. Díky mimořádnému hudebnímu talentu  se brzy věnoval hře na klavír a  léta zpívá a koncertuje se slavným Kühnovým dětským sborem. Jako klavírní sólista dokonce účinkuje i se špičkovými umělci, například s houslistou Jaroslavem Svěceným. Ostatně, na videu, zachycujícím, jak interpretuje jednu ze skladeb Klementa Slavického, vypadá jako malý W. A. Mozart.  A velmi často vystupuje rovněž se svou maminkou, známou operetní a  muzikálovou zpěvačkou Ditou Vích Hořínkovou. On sám přitom hraje v několika úspěšných muzikálech, například ve Sněhové královně, Mary Poppins nebo Mýdlovém princi.

 

Malý Mozart k sežrání... (snímek ze stránky Muzikal.cz, foto Petr Marek)

Druhý Tomáš

Souběžně s  hudbou se věnuje i  herectví. Podobně, jako si Marie Poledňáková kdysi vyhlédla do kultovního snímku Jak vytrhnout velrybě stoličku Tomáše Holého, zaujal ji i čtyřletý Filip a ihned ho obsadila do své další veleúspěšné komedie Líbáš jako Bůh. Mimochodem, na konkurzu si vytáhl stejné číslo jako před mnoha lety Tomáš. Roztomilý kluk s mimořádným charisma ihned zaujal publikum a šel z jedné role do druhé. Samozřejmě, že ho režisérka nechala hrát i v dalším svém hitu, tentokrát nazvaném Líbáš jako ďábel. A právě Marie Poledňáková se nechala slyšet, že Filip je druhý Tomáš Holý. Podobně jako on se také začal objevovat v médiích a jezdit na dětské filmové festivaly. Na nich například prozradil, že slavná scéna z filmu  Líbáš jako Bůh, v níž má na hlavě nasazenou plechovku od barvy, se mu tedy vůbec nelíbila. Barva ho strašně pálila do očí, a tak okamžiky, při nichž brečel, nemusel vůbec předstírat.

 

Ve filmu Přání k mání: Snímek měl premiéru před týdnem a jde o tradiční český vánoční film

Vydřená sláva

Dalším filmem, v němž je nepřehlédnutelný, se stalo pokračování kultovních Básníků režiséra Dušana Kleina. I ten okamžitě rozpoznal Filipův mimořádný talent. A tak ho rovnou vybral do role syna ústředního hrdiny Štěpána Šafránka.  Zde se Filip musel pro změnu vyrovnat s nelehkou rolí třídního šprta.  A také s velmi náročným obdobím. Kromě toho, že musel samozřejmě chodit do školy, kde patří mezi nejlepší žáky, kvůli natáčení filmu Jak básníci čekají na zázrak vstával  každý den ve čtyři nebo pět hodin.  Naštěstí nepřišel o kouzelné okamžiky dětství, ani o své kamarády. Dokonce nemá ve škole ani  individuální plán. Ale už se setkal s prvními projevy závisti: „Někdy mi to dávají najevo, hlavně teda kluci. Ale oni často nevidí, že já zase nemám tolik volného času jako oni. Někdy přijdu  ze školy a hned běžím na klavír nebo na představení,“ prozradil v rozhovoru pro časopis Téma.

 

Na řadě je Viktor

Nedávno vytvořil Filip Antonio jednu z hlavních rolí v novém vánočním snímku Přání k mání. Z  klukovských rolí už se v něm přehrál v dospívajícího mladíka, který se poprvé  zamiluje a to rovnou do sestry svého kamaráda.  O svého nástupce má ale postaráno, další dětskou hereckou hvězdou se totiž stal jeho mladší bratr Viktor. Filipa již vystřídal třeba v muzikálu Osmý světadíl.

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Adéla Hofmanová